استعفا کریس اوانس از تخته گاز

کریس اوانس مجری اصلی برنامه تلویزیونی «تخته گاز» استعفا داد

بی بی سی اینک کریس اوانس ، جانشین جرمی کلارکسون در برنامه تخته گاز (Top Gear) را نیز نخواهد داشت. وی روز گذشته با ارسال یک توییت رسماً اعلام کرد که در ادامه این برنامه بی بی سی را همراهی نخواهد کرد. علت این کار وی، عدم استقبال خوب مخاطبین و همچنین انتقادهای سنگینی بوده که به سمت این برنامه سرازیر شده است.

پس از گذشت یک فصل از سری جدید برنامه تلویزیونی تخته گاز ، مجری اصلی این برنامه «کریس اوانس» از ادامه همکاری جهت ساخت این برنامه کناره گیری کرد. مجری که جانشین جرمی کلارکسون و همکاران او جیمز می و ریچارد هموند شده بود، اینک در حساب توییتر شخصی با ارسال یک توییت، از این برنامه خداحافظی کرده است:

من تمام تلاش خودم را برای بهترین اجرا کردم اما گاهی اوقات این کافی نیست. تیم برنامه تاپ گیر فراتر از عالی است و من برای همه آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم.

انتقادهای شدید و عدم استقبال موجب کناره گیری کریس اوانس از مجریگری در برنامه تخته گاز شد

آخرین سری از برنامه تخته گاز (Top Gear) شب گذشته از هر دو طرف تماشاگران و منتقدان با استقبال بسیار کمی مواجه شد و نقدهای بسیار شدیدی به سمت این برنامه نشانه گرفته شد. بدون شک تکرار موفقیت کلارکسون در این برنامه بسیار سخت خواهد بود و خواسته‌ی تماشاگران نشان می‌دهد که آن‌ها تیم مجریان قبلی را بیشتر از کریس اوانس و دوستانش می‌پسندند.

استعفا کریس اوانس از تخته گاز

با این حال بی بی سی در تلاش است تا این برنامه حتی بدون کلارکسون نیز بهترین روال خودش را طی کند. تخته گاز (Top Gear) اینک یکی از محبوب‌ترین و پر سودآورترین شو‌های تلویزیونی است که چه در بریتانیا و چه در سراسر جهان طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. به همین خاطر هیچ‌گاه ضبط این برنامه حتی با رفتن مجری اصلی آن نیز متوقف نخواهد شد.

تیم سازنده این برنامه امیدوار بود که کریس اوانس انرژی لازم را برای بازنشاندن اعتبار به این برنامه پس از کلارکسون با خود داشته باشد. کریس برای اطمینان بیشتر حتی دوست بازیگر خود «مت له بلانک» را نیز به این برنامه آورده بود تا جذابیت آن را بیش از پیش کند. سپس بی بی سی برای جبران نبود کلارکسون تصمیم گرفت تا افراد سرشناسی نظیر «ادی جوردن» کارشناس بخش موتورسیکلت و «سابین اشمیت» راننده حرفه‌ای مسابقات ماشین‌سواری» و دو چهره جوان به نام‌های «کریس هریس» و «روری رید» را نیز به این برنامه بیاورد. کریس و روری از چهره‌های برنامه اکسترا گیر (برنامه حواشی مربوط به تاپ گیر) در BBC iPlayer بودند.

به نظر می‌رسد بی بی سی در انتخاب مجریان این برنامه عجولانه عمل کرده است. بسیاری از آن‌ها اغلب به ساخت مستندهایی کوتاه پرداخته‌اند و این در حالی است که کلارکسون برای سالیان سال تمرکز خود را بر روی چنین برنامه‌ای گذاشته بود. شاید حتی اگر کریس اوانس به‌تنهایی مجری این برنامه بود می‌توانست اوضاع از چیزی که هست بهتر باشد!

استعفا کریس اوانس از تخته گاز

به هر حال بی بی سی قصد دارد برای فصل بعدی جای کریس را پر کند و مجری در سطح کلارکسون را برای این برنامه خود به استخدام درآورد. این در حالی است که کلارکسون نیز با ساخت یک برنامه مشابه تاپ گیر به نام «تور بزرگ» (The Grand Tour) برای آمازون، قصد دارد تا با دستی باز و سلیقه شخصی خود مخاطبان برنامه تخته گاز که سالیان سال به دیدن اجرای کلارکسون و رفقایش در آن عادت کرده بودند، بکشاند.

بدون شک در حال حاضر طرفداران کلارکسون مشتاقانه در انتظار تماشای نخستین فصل از برنامه تور بزرگ هستند. جالب اینجاست که وی دو دوست و همکار قدیمی خود جیمز می و ریچارد هموند را نیز که سالیان سال در برنامه تاپ گیر با یکدیگر به ایفای نقش می‌پرداختند، با خود به این مجموعه تلویزیونی آورده است. در حال حاضر زمان رسمی نمایش نخستین فصل این برنامه تلویزیونی مشخص نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. برنامه جدید تاپ گیر شدیدا مسخره و تهوع آوره اما خوشبختانه گراند تور داره تولید می شه.

  2. کریس اوانس زرنگ بود که تو همین مرحاه اول خودشو کنار کشید چون بعضی برنامه ها با اون مجری و و تم خاص خودش به دل مردم سالهاست که نشسته برنامه ای که بخاطر اجرای سه مجریش بود که دیدنی بود اونهم نزدیک به دو دهه

  3. دیگه Top gear مرد، بی بی سی احمق تازه فهمیده چه اشتباهی کرده

  4. Be Nazaram Dige Top Gear On Top Gear Ghadimi Nemishe
    Ba Wojode Har Mojereiye Ja Neshin.