کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی

پیش بینی کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی و رشد اوپو و ویوو

پیش‌بینی‌های جدید حاکی از کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی نسبت به سال گذشته بوده؛ اما در این بین کمپانی‌های رقیبی چون ویوو و اوپو با نمودار رو به رشدی همراه خواهند بود. از زمانی که کمپانی HTC با تولید HTC Vive تمرکز خود را بر روی صنعت واقعیت افزوده معطوف کرده، به نظر می‌رسد که توجه به بخش گوشی‌های هوشمند این کمپانی کمتر شده است.

ظاهرا پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که این کمپانی امسال بتواند تنها ۱۳ میلیون گوشی‌هوشمند را در بازارهای جهانی به فروش برساند. کسب چنین آماری نسبت به فروش ۱۸ میلیون واحدی سال گذشته برای این کمپانی کاهش فروش ۲۶.۸ درصدی را به‌ همراه خواهد داشت.

پیش بینی شده است؛ کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی و حرکت رو به رشد کمپانی‌هایی چون ویوو و اپو

علیرغم کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی نسبت به سال گذشته، کمپانی ایسوس، دیگر رقیب کمپانی گوشی‌ساز تایوانی، پیش بینی می‌کند که با فروش بیش از ۲۱.۵ میلیون دستگاه در سال جاری، نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد ۳۴.۴ درصدی را تجربه خواهد کرد. این افزایش شدید در تولید می‌تواند به تصمیم اخیر این کمپانی مبنی بر تغییر پردازنده‌های اینتل با پردازنده‌های کوالکام باشد. تراشه‌های کوالکام از کارآمدی بیشتری برخوردار بوده و نسبت به تراشه‌های موبایلی اینتل حرارت کمتری تولید می‌کنند.

کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی

در ادامه همین گزارش آمده است، استقبال خوبی از گوشی HTC 10 صورت نگرفته و پیش بینی می‌شود که با فروش تنها ۱ میلیون دستگاه از پرچمدار جدید این کمپانی در کل سال، رقبای قدرتمندی از چین، به‌طورجدی وارد میدان شوند. ما امیدواریم که کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی اشتباهی بیش نباشد و نتیجه نهایی با این اعداد رقم نخورد. شاید این کمپانی بتواند با سعی در تولید یک پرچم‌دار جدید، آمار و ارقام را به نفع خود تغییر دهد.

این پیش بینی‌ها همچنین رقابتی سخت و سنگین را بین سازندگان گوشی‌های هوشمند چینی نشان می‌دهد. این پیشگویی‌ها ثابت می‌کنند که محبوبیت گوشی‌های چینی نزد مردم بیش از پیش خواهد شد. به‌عنوان‌مثال تولیدات گوشی هوشمند کمپانی اپو (Oppo) از ۴۹ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۵ با رشدی ۵۹.۲ درصدی نسبت به سال گذشته به ۷۸ میلیون دستگاه خواهد رسید.

BBK Electronics مالک اصلی کمپانی ویوو، انتظار می‌رود که از افزایش فروش بالایی نسبت به سال گذشته برخوردار شود. این کمپانی در سال ۲۰۱۵ توانست ۴۷ میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند و برآوردها برای امسال، رقمی در حدود ۶۶ میلیون دستگاه را نشان می‌دهد. بر پایه همین گزارش پیش بینی می‌شود که هواوی امسال نسبت به فروش سال قبل خود، تنها ۱۱ میلیون دستگاه بیشتر عرضه کند. کسب چنین رقمی برای هواوی نمی‌تواند چندان رضایت‌بخش باشد.

کاهش فروش گوشی‌های اچ تی سی

این کمپانی چندی پیش درباره‌ی پیش بینی کاهش فروش خود در سال جاری با انتشار بیانیه‌ای واکنش نشان داده و هرگونه برآورد منفی درباره‌ی خود را بی‌پایه و اساس خواند. در آن گزارش صحبت از پیش‌بینی فروش ۱۲۰ میلیون دستگاه برای سال ۲۰۱۶ بود و جالب اینجاست که این گزارش اخیر رقم فروشی در حدود ۱۱۹ میلیون دستگاه را برای امسال این غول تکنولوژی چین، تخمین زده است؛ هرچند شاید با ورود این کمپانی به بازارهای ایالات متحده بتواند پیش‌بینی‌ها را به سود خود تغییر داده و نشان دهد که استراتژی بازار را به‌خوبی می‌داند.

در هر صورت در دنیای صنعتی امروز پیش‌بینی‌ها آن‌هم بر اساس عملکرد‌های یک کمپانی در سال گذشته، کمی سخت و دشوار خواهد بود. برای یک پیش بینی درست، متغیرهای بسیاری باید دست‌به‌دست هم دهند. اقتصاد جهان امروز به‌مانند دیگر رخداد‌های حال و حاضر این زمان، بسیار پیچیده شده است. باید کمی صبر کرد. یک نیمه از سال تمام شده و برای دیدن درستی این پیش گویی‌ها تنها یک نیمه دیگر باقی مانده است. با گجت نیوز همراه باشید تا ببینیم در پایان نیمه دوم چه کسی برنده از میدان خارج خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*