اپل کمپس ۲ Apple Campus 2 از نمای بالا شبیه یک دونات غول‌پیکر فضایی به نظر می‌رسد

تماشا کنید: اپل کمپس ۲ از نمای بالا شبیه یک دونات غول‌پیکر فضایی به نظر می‌رسد!

اپل چندین ماه است که در حال احداث سفینه‌ی فضایی جدید خود یا همان‌طور که این روزها آن را صدا می‌زنند، اپل کمپس ۲ (Apple Campus 2) در شهر کوپرتینوی ایالت کالیفرنیای کشور آمریکا است و به نظر می‌رسد که بعد از گذشت حدود دو سال از آغاز این عملیات، رفته رفته به پایان مراحل احداث آن نزدیک می‌شویم.

اپل کمپس ۲ نامی است که مدیران کوپرتینویی برای مقر جدید خود در نظر گرفته‌اند. این مقر که به یک سفینه‌ی فضایی فلزی شبیه است، قرار است تمام نیازهای کارمندان، متخصصان و مدیران اپل را در زمینه‌ی فضاهای اداری، مراکز تفریحی، مراکز درمانی، اقامتگاه‌های دارای امکانات رفاهی، مراکز ورزشی، سالن‌های نمایش، فروشگاه‌های اختصاصی و آزمایشگاه‌های فنی را تامین کند.

در واقع با ساخته شدن اپل کمپس ۲ فضایی به وجود می‌آید که نیاز اپل به احداث مراکز اداری و فنی در دیگر نقاط شهر کوپرتینو و یا ایالت‌های دیگر آمریکا از بین می‌رود و تمام قسمت‌های این کمپانی به‌صورت یک‌پارچه و با مرکزیتی واحد می‌توانند در این مکان قرار بگیرند. البته اگر فکر می‌کنید که این سفینه‌ی فضایی تنها برای خود افراد شاغل در کمپانی اپل کاربرد دارد، سخت در اشتباه هستید! زیرا اپل کمپس ۲ قرار است به بهشت طرفداران اپل از سراسر دنیا تبدیل شود.

اپل کمپس ۲ Apple Campus 2 از نمای بالا شبیه یک دونات غول‌پیکر فضایی به نظر می‌رسد

درواقع تمام علاقه‌مندان و گردشگرانی که به محصولات اپل و رویه‌ی کاری این کمپانی علاقه دارند، می‌توانند یک سفر یک روزه و یا چند روزه را به مقصد این پایگاه اپلی برنامه‌ریزی کنند و علاوه بر بازدید از قسمت‌های مختلف کمپانی اپل و دیدار با کارمندان و متخصص کوپرتینویی، از جدیدترین محصولات اپل دیدن کنند. در فروشگاه‌های متعددی که در این مکان تعبیه خواهد شد، بازدیدکنندگان می‌توانند محصولات مورد علاقه‌ی خود را با قیمت‌های مناسب و با کیفیت درجه یک تهیه کنند و اگر نیاز به تعمیر و یا استفاده‌ از مشاوره‌ی یک متخصص دارند، به کارشناسان خبره‌ی اپل استور در اپل کمپس ۲ مراجعه کنند.

انواع امکانات تفریحی، رستوران‌ها و کافه‌های مختلف با خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های متنوع، پارکینگ به تعداد کافی، فضاهای سبز و آب‌نماهای آرامش‌بخش و قسمت‌های بازی کودکان نیز تنها بخشی از جاذبه‌هایی هستند که سفر به این منطقه را به یک ایده‌آل برای علاقه‌مندان اپل تبدیل خواهند کرد. اگر با خواندن این توضیحات، شما نیز برای سفر به سفینه‌ی فضایی اپل مشتاق شده‌اید، شاید جالب باشد که از پیشرفت فیزیکی پروژه‌ی عظیم این کمپانی آگاه شوید.

اپل کمپس ۲ Apple Campus 2 از نمای بالا شبیه یک دونات غول‌پیکر فضایی به نظر می‌رسد

قسمت‌های مختلف بنای اپل کمپس ۲ ماه‌های طولانی و به‌صورت شبانه‌روزی در حال تکمیل شدن از سوی تیم‌های همکار اپل در این پروژه بوده است و حالا پیشرفت کار به مرحله‌ای رسیده است که شما می‌توانید نمایی کلی و مشابه آنچه که اپل در طرح‌های سه بعدی انیمیشنی منتشر کرده بود را مشاهده کنید. متیو رابرتس (Matthew Roberts) که پیش از این هم ویدیوهایی را با پهپاد از مقر جدید اپل تهیه کرده بود، بار دیگر نیز به سراغ اپل کمپس ۲ رفته است تا ویدیویی از پیشرفت این پروژه در ماه جولای را ضبط کند.

در این ویدیوی چهار و نیم دقیقه‌ای که شما عزیزان گجت نیوزی می‌توانید آن را در زیر مشاهده کنید، سوار بر یک پهپاد مجهز به دوربینی با کیفیت به آسمان سفر خواهید کرد و می‌توانید از نمای بالا، مقر جدید اپل را مشاهده کنید و ببینید که دلیل اینکه عده‌ای نام آن را سفینه‌ی فضایی گذاشته بودند، چه بوده است! البته این مقر از بالا شبیه به یک دونات غول‌پیکر نقره‌ای (و احتمالا نه چندان خوشمزه) به نظر می‌رسد و مطمئنا با تکمیل شدن آن و انجام تمیزکاری‌هایی نهایی، اکثر کاربران، اپل را برای اجرای این طراحی شجاعانه و آینده‌نگرانه تشویق خواهند کرد:

بعد از تکمیل شدن این سازه، اپل از ۳ هزار پنل شیشه‌ای برای پوشاندن سطوح ورودی آن استفاده خواهد کرد و این پنل‌‌ها به‌صورت عمود بر سقف‌های تکنولوژی‌محور اپل کمپس نصب خواهند شد. اما چرا تکنولوژی‌محور؟ زیرا اپل برای ساخت این سقف‌ها از مصالح عادی استفاده نکرده است و به جای استفاده از فلز و سنگ و شیشه، به سراغ باتری‌های دارای سلول‌های خورشیدی رفته است تا طی یک حرکت گسترده، تمام برق مورد نیاز این مرکز و حتی فراتر از آن را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کند؛ پیش‌بینی می‌شود که این باتری‌ها بتوانند انرژی بسیار زیادی معادل ۴ مگاوات نیروی برق را تولید کنند و نیاز اپل به نیروگاه‌های برق محلی را از بین ببرند.

اپل کمپس ۲ از بالاترین استانداردهای زیست‌محیطی برخوردار خواهد بود

به غیر از استفاده از انرژی تجدیدپذیر خورشید برای تامین برق مورد نیاز، مدیران این کمپانی تمام تلاششان را کرده‌اند که اپل کمپس ۲ به‌عنوان یک مرکز و سازه‌ی دوست‌دار محیط زیست شناخته شود و برای دست‌یابی به این هدف، قرار است که فضای سبز و پوشش طبیعی گسترده‌ای را در فضای داخلی و اطراف این بنای دایره‌ای ایجاد کنند؛ آنها حتی از خاک‌هایی که به سبب گودبرداری و ساختن این سازه از محل اصلی خود جا به جا شده‌اند نیز استفاده خواهند کرد و از آنها برای ساخت پوشش طبیعی بهره خواهند بود تا بستر طبیعی و پوشش خاک آن منطقه از بین نرود و بافت کلی آن دستخوش تغییر نشود.

همچنین طبق گفته‌ی متیو رابرتس، اپل برای برطرف کردن نیاز بازدیدکنندگان به جای پارک نیز تونل‌های مخصوصی را طراحی کرده است که به گاراژهای بزرگی متصل می‌شوند و بعد از تکمیل، این گاراژها قادر هستند که از ۱۱ هزار خودرو و وسایل نقلیه‌ی دیگر میزبانی کنند. در تصویر زیر می‌توانید ورودی این تونل‌ها و تکمیل سقف آنها با استفاده از پنل‌های فومی و البته خاک را مشاهده کنید:

اپل کمپس ۲ Apple Campus 2 از نمای بالا شبیه یک دونات غول‌پیکر فضایی به نظر می‌رسد

گفتنی است که اپل احتمالا طی ماه‌های آینده و به احتمال زیاد در کنفرانس ماه سپتامبر خود (اواخر شهریور)، اطلاعات بیشتری را درباره‌ی روند پیشرفت و تکمیل اپل کمپس ۲ ارائه خواهد کرد و در آن زمان می‌توانیم از زمان دقیق به پایان رسیدن این پروژه و بهره‌برداری از آن مطلع شویم. شما عزیزان گجت نیوزی در تصاویر زیر شما می‌توانید پیشرفت فیزیکی بخش‌های دیگر این بنا شامل قسمت‌های پارکینگ، مرکز تفریحی مرکزی، ساختمان‌های اداری و مراکز تحقیقاتی را مشاهده کنید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*