ساتیا نادلا در حال نگارش کتابی به نام Hit Refresh است

ساتیا نادلا در حال نگارش کتابی به نام Hit Refresh است

سالانه کتاب‌های زیادی درباره‌ی زندگی شخصی افراد نوشته می‌شود که گاهی این کتاب‌ها بااینکه یک زندگی معمولی را روایت می‌کنند، اما می‌توانند تجربیات گران‌بهایی را به خوانندگان هدیه دهند. البته کتاب‌هایی که توسط افراد مشهور و موفق نظیر ساتیا نادلا نوشته می‌شوند، مطمئنا می‌توانند تاثیر بسیار فراتری را بر روی مخاطبان بگذارند.

شنیدن تجربیات شخصی ساتیا نادلا به‌عنوان شخص اول مایکروسافت برای خیلی از کاربران جالب خواهد بود

کمپانی مایکروسافت در رده‌ی مدیریت، طی چند سال اخیر دچار تغییرات فراوانی شده است و بعد از انجام تغییرات گسترده در رویکردهای کلی این کمپانی در تمام زمینه‌های از سیستم عامل ویندوز و اسمارت فون‌های ویندوزی گرفته تا صنعت بازی و کنسول‌های ایکس باکس، حالا به نظر می‌رسد که چند ماهی است که رویه‌ی اجرایی مایکروسافت به یک آرامش و ثبات نسبی رسیده است. آقای ساتیا نادلا (Satya Nadella) مدیر عامل جدید مایکروسافت نیز علاوه بر این چالش‌ها در سمت مدیریت این کمپانی، در زندگی شخصی و روال روحی خود نیز با تغییرات گوناگونی دست و پنجه نرم کرده است.

این چالش‌های شخصی در زمینه‌ی رویکردهای کاری و البته زندگی شخصی و خانوادگی، مطمئنا با تجربه‌های جدیدی برای او همراه بوده است که خوشبختانه به نظر می‌رسد که ساتیا نادلا قصد دارد این تجربیات را با ما و تمام کاربران در سراسر جهان به اشتراک بگذارد. به‌طور قطع، فرصت یک گفتگوی کامل و از نزدیک با شخص اول کمپانی مایکروسافت برای اکثر ما ممکن نیست و اینکه بخواهیم این تجربیات در زمینه‌ی به‌خصوص شغلی و حرفه‌ای را از زبان خود ساتیا نادلا بشنویم، انتظار غیرمنطقی و بیهوده‌ای است.

بنابراین این کتاب فرصت جالبی به نظر می‌رسد تا با روند زندگی و اتفاقات مهم طول عمر یکی از مهم‌ترین اشخاص دنیای تکنولوژی و از رهبران فناوری در سطح اول جهان آشنا شویم. ساتیا نادلا این کتاب را با نام Hit Refresh منتشر کرده است و با توجه به انتخاب این نام، به نظر می‌رسد که محتوای آن بر روی تجدید قوا بعد از انجام یک روند تکراری، انگیزه‌های شخصی، حالات روحی و نقشی که انرژی و هدف در رسیدن به آرزوهای افراد دارند، تمرکز داشته باشد.

ساتیا نادلا در حال نگارش کتابی به نام Hit Refresh است

این کتاب قرار است دارای سه بخش مجزا باشد و نویسنده‌ی آنکه در حال حاضر در سمت مدیریت یکی از بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین کمپانی‌های جهان فعالیت می‌کند، آن را در سه مبحث زندگی شخصی و روند تغییرات در زندگی خود ساتیا نادلا ، تغییرات مدیریتی در مایکروسافت و چالش‌های بزرگ حرفه‌ای در این کمپانی و درنهایت هم بررسی تاثیر رشد روزافزون ماشین‌های هوشمند و تاثیر هوش مصنوعی بر زندگی آینده‌ی انسان‌ها به رشته‌ی تحریر درآورده است.

انتشارات آمریکایی هارپر کالینز (HarperCollins) درباره‌ی محتوای کتاب Hit Refresh که قرار است در سال ۲۰۱۷ منتشر شود، این‌گونه توضیح می‌دهد:

کتاب Hit Refresh سه رشته‌ی داستانی متفاوت را دنبال می‌کند: اول زندگی و ماجراجویی شخصی ساتیا نادلا تا رسیدن به تغییر و شکوفایی، دوم تغییراتی که امروز در کمپانی تحت مدیریت او در حال رخ دادن است و درنهایت هم موضوعی که به سمت زندگی‌های همه‌ی ما در حال حرکت است و بر روی آن تاثیر خواهد گذاشت؛ یعنی هوش مصنوعی و ماشین‌های هوشمند که روز به روز در بخش‌های بیشتری از جامعه حضور پیدا می‌کنند و نفوذ آنها در حال افزایش است.

ساتیا نادلا [در این کتاب] بررسی می‌کند که چگونه افراد، شرکت‌ها و جوامع باید در ماجراجویی و چالش‌های دائمی خود، می‌توانند و باید تجدید قوا انجام دهند تا انرژی‌های جدیدی، ارتباطات جدیدی، ایده‌های جدیدی و تازگی بیشتری کسب کنند. او سپس درباره‌ی اینکه ویژگی‌های منحصر به فرد انسانی نظیر حس دلسوزی و همدردی در زمانی که جریان شدید تکنولوژی وارد جوامع می‌شود، می‌تواند ارزش بسیار بالایی پیدا کند، صحبت کرده است [اشاره به آینده و افزایش نفوذ هوش مصنوعی].

باید بدانید که مدیر مایکروسافت اعلام کرده است که این کتاب دارای یک فرم مشابه‌عنوان‌های سرگذشت نامه و یا کتاب‌های آموزش روش‌های موفقیت موجود در بازار نخواهد بود و اقشار هدف آن، همکاران و کارمندان او در مایکروسافت، علاقه‌مندان و کاربران این کمپانی و شرکای تجاری برند مایکروسافت خواهند بود. عواید فروش این کتاب نیز قرار است در اختیار موسسات بشردوستانه‌ی کمپانی مایکروسافت قرار بگیرد تا در راه اجرای پروژه‌های افزایش کیفیت زندگی مردم و بهبود امکانات جوامع هزینه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*