طرح جامع سری تسلا

ایلان ماسک در توئیتر خود اعلام کرد: طرح جامع سری تسلا در راه است

ایلان ماسک، مدیر‌عامل شرکت تسلا موتورز پس از تصادف یکی از ماشین‌های الکتریکی تسلا که منجر به فوت یک نفر گردید، یکشنبه در توئیتر خود عنوان کرد که این کمپانی مشغول کار بر روی طرح جامع سری تسلا است. او ابراز امیدواری کرد که در این هفته جزئیات بیشتری از این طرح منتشر شود.

اولین بار نیست که چنین پیام وسوسه‌انگیزی توسط این کمپانی منتشر می‌شود. در اوت سال ۲۰۰۶ پستی با این عنوان در وبلاگ تسلا موتورز بسیار جلب توجه کرد؛ “راز طرح جامع تسلا موتورز (فقط بین من و تو)” . مدتی پس از انتشار این جمله، ماشین چهار در مدل S تسلا و سدان اسپرت تسلا ۳ رونمایی شدند.

تسلا و ایلان ماسک در هفته‌های اخیر تحت فشار زیادی از طرف افکار عمومی قرار دارند. مقامات فدرال آمریکا در حال بررسی تصادفی هستند که در ۷ مه منجر به کشته شدن یک نفر در فلوریدا گردید. دوربین ماشین مدل S تسلای این فرد در تشخیص تریلر تراکتوری که از خیابان عبور می‌کرد ناموفق بوده و باعث شد تا ترمز‌های خودکار این خودرو فعال نشوند.

طرح جامع سری تسلا به‌زودی اعلام می‌شود؛ این موضوع را ایلان ماسک خبر می‌دهد

تسلا همچنین هفته گذشته اعلام کرد که برخلاف پیش بینی این کمپانی مبنی بر فروش ۸۰ تا ۹۰ هزار از محصولات تولیدی خود برای امسال با افت فروش در سه ماه گذشته مواجه شده است.

ایلان ماسک ماه گذشته با یک پیشنهاد ۲.۵ میلیارد دلاری اقدام به خرید کمپانی سولار سیتی (SolarCity) کرد. شرکتی که نصب پنل‌های خورشیدی را انجام داده و توسط پسر عموی ایلان اداره می‌شود. سهام تسلا از اواخر آوریل چیزی در حدود ۱۵ درصد سقوط کرده است.

میلیاردر تکنولوژی جهان این روزها حال چندان خوشی ندارد؛ هرچند که او صاحب پروژه‌های بلندپروازانه‌ای بسیاری است. علاوه بر کمپانی تسلا، ماسک مدیر‌عامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) است. کمپانی که توانست یک موشک با قابلیت استفاده مجدد، طراحی و آزمایش کند. چنین موشکی قادر خواهد بود تا بارها محموله‌های فضایی را منتقل کرده و هزینه‌های این‌گونه نقل و انتقالات را به‌طرز چشمگیری کاهش دهد. او امیدوار است که بتواند در سال ۲۰۱۸ یک ماموریت بدون سرنشین را به مریخ رهبری کند.

رویای دیگر ایلان نیز در حال نزدیک شدن به واقعیت است. سیستم قطار فوق سریع او با نام هایپر لوپ می‌رود که به واقعیت تبدیل شود. سیستم حمل و نقل لوله‌ای هایپر لوپ قادر است تا کپسولی از مسافر را با سرعتی در حدود ۱۲۰۰ کیلومتر جابه‌جا کند.

توئیت اخیر ایلان بسیار جلب توجه کرده است. او انسان کوچکی نیست و چنین حرف‌هایی از زبان او می‌تواند حاوی خبرهای شگفت‌انگیزی باشد. با ما همراه باشید تا ببینیم جزئیات بیشتری که ایلان ماسک به آن اشاره کرده، چه خواهد بود. دومین طرح جامع سری تسلا در راه است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ایلان ماسک فقط یه آدم فضاییه که میخواد سیاره ما رو منقرض کنه!
    باید جلوش گرفته بشه!