پشت صحنه‌ی عکاسی ؛ این تصاویر نشان می‌دهند که عکس‌های فوق‌العاده‌ چگونه شکار می‌شوند

پشت صحنه‌ی عکاسی ؛ این تصاویر نشان می‌دهند که عکس‌های فوق‌العاده‌ چگونه شکار می‌شوند

هنر عکاسی یکی از آن هنرهایی است که شاید خیلی از آنهایی که اثر نهایی را مشاهده می‌کنند و از پروسه‌ی شکار کردن یک عکس اطلاع نداشته باشند، با خود فکر کنند که عکاسی نیاز به فعالیت جسمی بسیار کمی دارد و تنها کاری که عکاس نیاز است انجام دهد، گرفتن دوربین خود به سمت سوژه‌ی مورد و فشردن دکمه‌ی شاتر است و تمام.

عکاسی به‌هیچ‌وجه رشته‌ی راحت و کم دردسری محسوب نمی‌شود!

اما اگر خودتان به‌صورت حرفه‌ای و یا حتی برای پاسخ‌گویی به احساس علاقه‌تان به سراغ عکاسی رفته باشید و این هنر متعالی را تجربه کرده باشید، مطمئنا می‌دانید که برای تهیه‌ی یک سوژه‌ی مناسب، در زمان مناسب، در زاویه‌ی مناسب و در نور مناسب، عکاسان حتی گاهی لازم است که ساعت‌ها به دنبال آن سوژه حرکت کنند، ساعت‌ها در جای ثابتی بدون کوچک‌ترین حرکتی بنشینند و یا برای اینکه بتوانند تصویر هنری زیبایی را از یک سوژه‌ی نسبتا معمولی تهیه کنند، نیاز است که ساعت‌ها برای آماده کردن محل عکاسی و یا ایجاد تغییرات بر روی آن سوژه‌ی مورد نظر زمان بگذرانند.

اینها تمام آن مواردی هستند که مخاطب با دیدن تصویر نهایی به آنها پی نمی‌برد و اگر آن مخاطب آشنایی کافی با هنر عکاسی و زحمت‌های افراد شاغل در این رشته‌‌ی هیجان‌انگیز نداشته باشد، مطمئنا هیچ‌کدام از این موارد حتی به ذهن او هم خطور نخواهند کرد. ما نیز در این مطلب در گجت نیوز و به سبب اینکه آن دسته از علاقه‌مندان به هنر عکاسی که تا به حال فرصت تجربه‌ی این هنر در عمل را پیدا نکرده‌اند، با سختی‌ها و جنبه‌های مختلف آن آشنا شوند، تصمیم گرفته‌ایم که به سراغ تعدادی از سخت‌ترین سوژه‌های عکاسی در دشوارترین شرایط برویم و با پشت صحنه‌ی شکار این تصاویر آشنا شویم.

پشت صحنه‌ی عکاسی ؛ این تصاویر نشان می‌دهند که عکس‌های فوق العاده‌ چگونه شکار می‌شوند

در این پست برایتان بیش از بیست و چهار عکس را انتخاب کرده‌ایم و بعد از اینکه اثر نهایی را به حضورتان رساندیم، در یک تصویر کامل‌تر در زیر آن اثر نهایی، پشت صحنه‌ی عکاسی از آن سوژه و تمام دشواری‌ها، خلاقیت‌ها و زحماتی که عکاس برای به تصویر کشیدن آن صحنه‌ی خاص متحمل شده است را هم آورده‌ایم تا به‌طور کامل در جریان عملیات انجام شده توسط آن هنرمند قرار بگیرید.

بهترین روش برای لذت بردن از این تصاویر این است که ابتدا اثر نهایی را مشاهده کنید و سپس بدون اینکه پشت صحنه‌ی عکاسی از آن سوژه را در زیر آن تصویر ببینید، با خود فکر کنید که آن عکس چگونه تهیه شده است و عکاس از چه تکنیک و یا چه روشی برای ثبت کردن آن لحظه‌ی به‌خصوص بهره برده است؟ سپس به سراغ پشت صحنه بروید و از اینکه احتمالا حدس اولیه‌ی شما کاملا متفاوت از خلاقیت و زحمت انجام گرفته شده توسط عکاس بوده است، هیجان‌زده شوید و لذت ببرید!

بنابراین از تمام عزیزانی که به هنر ناب عکاسی علاقه دارند و آشنایی کاملی با جنبه‌های مختلف این هنر کسب نکرده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم که این تصاویر جالب را به همراه پشت صحنه‌شان تماشا کنید تا بهتر بتوانید برای ورود احتمالی خود به این رشته‌ی هنری تصمیم بگیرید؛ بنابراین این شما و این هم:

گالری تصاویر عکاسان در پشت صحنه‌ی عکاسی از سوژه‌های مختلف

پشت صحنه‌ی عکاسی ؛ این تصاویر نشان می‌دهند که عکس‌های فوق العاده‌ چگونه شکار می‌شوند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بعضیاشون اصلا نیاز به این همه درد سر نداشت. با فتوشاپ میشد همشو جای گذاری کرد نیازی به تهیه ماکت نبود. بعضیاشون هم پشت صحنشون هم فوتوشاپ کرده بودن . یه مورد هم که خیلی تابلو بود اون آقایی که دست خانومه رو گرفته بود خانومه هم پشت به عکاس بود توی عکس عکاس آستین نداره اما توی پشت صحنه کاپشن آستین دار داشت. همه عکسا همینجوری مورد های تابلو داشتن.