آموزش پوکمون گو

آموزش پوکمون گو ؛ هر چیزی که باید به عنوان یک تازه کار در این بازی بدانید

درست همانند دهه ۹۰ میلادی که بازی پوکمون حرف نخست را می‌زد، اینک بازی پوکمون گو (Pokemon Go) برای اندروید و آی او اس عرضه شده است. در حال حاضر مردم در سراسر دنیا برای تجربه این بازی در گوشی هوشمند خود هیجان زده هستند. در ادامه مقاله‌ای برای آموزش پوکمون گو به مبتدیان تهیه کرده‌ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

پوکمون گو (Pokemon Go) توسط استودیو بازی سازی Niantic و نینتندو توسعه یافته و در رده بازی‌های واقعیت افزوده قرار می‌گیرد. این بازی به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار بازی‌های پوکمون منتشر شده و هم‌اکنون از طریق فروشگاه گوگل پلی و اپ استور اپل قابل بارگیری است.ما در گذشته توضیح داده بودیم که شما چگونه می‌توانید این بازی را دریافت کنید و حالا قصد داریم تا اصول اولیه این بازی که جهت اجرای آن نیازمندش هستید را بررسی کنیم.

آموزش پوکمون گو Pockemon Go

اول از هر چیزی باید بگویم که بازی پوکمون گو (Pokemon Go) متفاوت از هر بازی خواهد بود که تا به حال تجربه کرده‌اید. چراکه این عنوان در واقع یک بازی مبتنی بر مکان است که با استفاده از موقعیت جغرافیایی واقعی شما اجرا شده و همه چیز را می‌تواند تغییر دهد. در واقع برای درک بهتر این بازی ما هیچ مثالی نداریم بزنیم و تنها شما باید آن را تجربه کنید. کافی است پوکمون گو را بر روی دستگاه خود نصب کنید، در خیابان قدم بزنید و در صفحه نمایش گوشی خود به دنبال موجوداتی جذاب بگردید.

شاید ممکن باشد با ورود به علف‌های بلند کنار خیابان پوکمون جدیدی را پیدا کنید؛ اما بهتر است همچنان مراقب قدم‌های خود باشید و زیاد هم هیجان زده نشوید.

غول‌های وحشی در بازی پوکمون گو به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند به شما حمله‌ور شوند بنابراین نیازی به جنگ با آن‌ها و پیروزی در نبرد نخواهید داشت. تنها کافی است تا توپی به نام «Pokeball» که در اختیار شما قرار دارد را به سمت آن‌ها پرتاب کرده تا به این موجودات را به دام بیندازید. البته هیچ‌چیز در این مرحله ساده نیست؛ چراکه شما باید این پوک بال‌ها را به‌صورت دستی پرتاب کنید و البته تعداد آن‌ها نیز محدود است. خوشبختانه توت‌هایی در این بین وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا شانس به دام انداختن این غول‌ها قبل از فرار کردن آن‌ها را داشته باشید. با توجه به آنکه شما در انتخاب پرتاب محدود هستید و هیچ راه تمرینی در این مسیر وجود ندارد،؛ ناچارید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. شما در این بازی به‌جای جنگ با غول‌ها بایستی پس از به دام انداختنشان، آن‌ها را با ورزش‌هایی خاص تقویت کنید.

آموزش پوکمون گو

آموزش پوکمون گودر ابتدا که وارد بازی می‌شوید نیازمند آن هستید که یک مربی را با جنسیت مرد یا زن انتخاب کرده و سپس برای آن برحسب سلیقه و لباس‌های موجود، ظاهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس باید با یک پوکمون کار را آغاز کنید و وارد این دنیای جذاب و البته متفاوت شوید. برای پیدا کردن پوکمون باید با دقت به‌جاهای مختلف نقشه بنگرید. هر آیکون آبی که در اطرافتان می‌بینید پوک استوپ (PokeStop) نامیده می‌شوند. برای آنکه چنین آیکون‌هایی را مشاهده کنید نیازمند آن هستید که در دنیای واقعی به نزدیکی ساختمان‌های مهم شهر محل زندگی خود بروید (در حال حاضر چند کشور خاص توسط پوکمون گو پشتیبانی می‌شوند). بازهم آیکون‌های آبی را مشاهده نکردید؟ نگران نباشید! بلند شوید و مکان‌های دیگر را نیز تجربه کنید. این ایده خوب نینتندو است تا شما در کنار بازی و تفریح ناخواسته کمی قدم بزنید و مکان‌های مختلفی را نیز بازدید کنید که در واقع هدف اصلی نینتندو نیز همین خواهد بود.

پس از همه این‌ها و پیدا کردن پوک استوپ و سپس سوایپ کردن انگشتانتان بر روی آن، به برخی از آیتم‌های جدید دسترسی پیدا خواهید کرد. گاهی این پوک استوپ‌ها به رنگ بنفش درمی‌آیند و این بدان معنی است که آن‌ها قبلاً توسط شخص دیگری تخلیه شده‌اند. با این حال پس از چندین ساعت آن‌ها دوباره به حالت آبی درخواهند آمد تا شما از آن‌ها استفاده کرده و آیتم‌های جدیدی را آزاد کنید.

از آنجایی که بازی پوکمون گو (Pokemon Go) یک عنوان رایگان است؛ این طبیعی است که امکان خرید اقلام مختلفی که سخت به دست می‌آیند را از طریق پول نقد نیز خواهید داشت.

تمامی آیتم‌های این بازی را می‌توانید به‌صورت رایگان به دست آورید؛ اما طبعاً این امر به‌طور طبیعی زمان بیشتری را می‌طلبد. بنابراین شما می‌توانید با پول نقد اقدام به خرید آن‌ها کنید. خرید‌های درون بازی توسط واحد پولی به نام پوک کویین (PokeCoin) انجام می‌شوند که می‌توانید با بازی کردن نیز اقدام به جمع‌آوری آن‌ها کنید. در زیر قیمت خرید این پوک کویین‌ها را مشاهده خواهید کرد.

آموزش پوکمون گو

آیتم‌ها بخش جدایی ناپذیر بازی پوکمون گو هستند و همیشه به‌عنوان یک اصل در بازی‌های RGB حضور داشته‌اند. حالا دیگر شما می‌دانید که چقدر پیدا کردن آیتم‌ها برای شما حائز اهمیت خواهد بود. بیایید ببینیم که چه آیتم‌هایی در این بازی وجود دارد و چه مقدار برای آن‌ها باید هزینه کنید:

Pokeballs

آموزش پوکمون گو – پوک بال‌ها

آموزش پوکمون گوپوک بال‌ها یکی از کاربردی‌ترین آیتم‌ها در سراسر بازی پوکمون گو (Pokemon Go) هستند و شما در ابتدای شروع این بازی ۵۰ تا از این گوشی‌های را بر عهده خواهید داشت. برای به دست آوردن هرچه بیشتر این گوی‌ها شما می‌بایست پوک استوپ‌ها را پیدا کنید و یا به‌صورت جداگانه از فروشگاه درون بازی خریداری کنید. برای خرید ۲۰ پوک بال شما باید ۱۰۰ پوک کویین بپردازید. علاوه بر آن برای ۱۰۰ پوک بال ۴۶۰ پوک کویین و برای ۲۰۰ پوک بال نیز ۸۰۰ پوک کویین پرداخت کنید.

Eggs

آموزش پوکمون گو – تخم مرغ‌ها

آموزش پوکمون گوتخم مرغ‌های بازی پوکمون گو را می‌توانید در طبیعت و به‌وسیله یک دستگاه پرورش تخم مرغ پیدا کنید. معمولاً پس از آنکه مسافت خاصی را پیاده طی می‌کنید و یا آنکه پوکمون جدیدی را شکار می‌کنید این تخم مرغ‌ها به دست می‌آیند.

Lucky Eggs

آموزش پوکمون گو – تخم مرغ شانسی

آموزش پوکمون گوبرخلاف تخم مرغ‌های معمولی، تخم مرغ شانسی می‌تواند امتیازات دو برابری را برای شما به ارمغان آورد و شما ۳۰ دقیقه برای استفاده از آن‌ها زمان خواهید داشت. برای خرید هر یک از آن‌ها باید ۸۰ پوک کویین داشته باشید. یا آنکه پک ۸ عددی آن را با ۵۰۰ پوک کویین و یا ۲۵ عددی آن را با ۱۲۵۰ پوک کویین خریداری کنید.

 

Egg Incubator

آموزش پوکمون گو – دستگاه پرورش تخم مرغ

آموزش پوکمون گوبرای شروع شما تنها می‌توانید یک تخم مرغ را توسط این دستگاه پرورش دهید اما در واقع کاربرد این محصول مدت زمان نامحدودی خواهد داشت. شما می‌توانید از فروشگاه دستگاه‌های پرورش تخم مرغ بیشتری را نیز خریداری کنید که هرکدام از آن‌ها نیز یک تخم مرغ به شما تحویل دهند. برای خرید این دستگاه باید ۱۵۰ پوک کویین بپردازید که البته تنها از سه آن‌ها به‌صورت هم‌زمان می‌توانید استفاده کنید.

 

Incense

آموزش پوکمون گو – دستگاه بخور

آموزش پوکمون گواین آیتم موجب می‌شود تا شما راحت‌تر از گذشته قادر به پیدا کردن پوکمون‌ها باشید. در استفاده از این آیتم شما ۳۰ دقیقه فرصت خواهید داشت. برای خرید یکی از این آیتم می‌توانید ۸۰ پوک کویین خریداری کنید. علاوه بر آن برای خرید بسته ۸ عددی ۵۰۰ پوک کویین و ۲۵ عددی ۱۲۵۰ پوک کویین پرداخت کنید.

 

Lure Module

آموزش پوکمون گو – ماژول اغوا کننده

آموزش پوکمون گوآیتم ماژول اغوا کننده دارای کاربردی نظیر آیتم دستگاه بخور است. با این تفاوت که شما قدرت بیشتری را جهت پیدا کردن پوکمون به دست خواهید آورد. این آیتم نیز درست مانند آیتم فوق ۳۰ دقیقه تأثیرگذار خواهد بود.

 

Pokemon Storage

آموزش پوکمون گو – حافظه پوکمون

آموزش پوکمون گواین آیتم برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به لطف این آیتم شما می‌توانید تا سقف ۲۵۰ پوکمون و ۹ تخم مرغ را ذخیره کنید. اگر نیازمند فضای بیشتری هستید باید Pokemon Storage خود را با پرداخت ۵۰ پوک کویین تا سقف ۵۰ فضای ذخیره بیشتر ارتقاء دهید.

 

Bag Upgrade

آموزش پوکمون گو – کیف ارتقاء

آموزش پوکمون گواین کیف همواره در کنار شما است تا در طول مسیری که طی می‌کنید بتوانید آیتم‌های مختلف را در آن ذخیره کنید. به‌صورت پیش‌فرض این کیف دارای ظرفیت ۳۵۰ آیتمی است که با پرداخت ۵۰ پوک کویین می‌توانید به ظرفیت این کیف ۵۰ آیتم دیگر را نیز اضافه کند.

 

تیم‌ها، ورزشگاه‌ها، محافظت از اعتبار شما و غیره

هنگامی‌که به اندازه کافی در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) پیشرفت کنید، شما با پرسشی روبه‌رو خواهید شد که بر اساس آن باید یکی از تیم‌های قرمز، آبی و یا زرد را انتخاب کنید. وقتی‌که به تیم ملحق شدید، شما قادر هستید تا یک باشگاه مختص خود را داشته باشید و یک پوکمون را نیز برای محافظت از آن قرار دهید. هر باشگاه دارای یک سطح اعتبار بوده که بر اساس تجربه تیمی که در آن هستید به دست خواهد آمد و شما می‌توانید به باشگاه‌های دشمنانتان حمله کنید.

پس از آنکه تمامی مربیان در باشگاه دشمن باختند، شما به بیرون پرتاب خواهید شد اما این چالش را تا اتمام اعتبار آن باشگاه به‌صورت کامل انجام دهید. پس از این پیروزی شما به رهبری باشگاه درخواهید آمد و یک پوکمون را نیز برای محافظت از آن تعبیه کنید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی پوکمون‌های جنگنده شما از قدرت بالایی برای جنگیدن برخوردار باشند.

در حال حاضر ما شاهد هیچ دسته‌بندی از نظر سطحی در بین پوکمون‌ها نیستیم و این موجودات از طریق Combat Point یا امتیاز مبارزه با یکدیگر متفاوت هستند. امتیاز مبارزه می‌تواند قدرت یک پوکمون را افزایش دهد که از طریق خوردن Candy (آب‌نبات) و Stardust (استارداست) به دست آید. توجه داشته باشید که آب‌نبات مخصوص خانواده مشخصی از پوکمون‌ها است بنابراین نمی‌توانید از آن برای هر پوکمون استفاده کنید. اما برخلاف آن، استارداکست‌ها یونیورسال هستند و می‌توانند قدرت هر نوع پوکمونی را افزایش دهند.

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات اولیه‌ای را در ارتباط با بازی پوکمون گو در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم خیلی زود این بازی در ایران نیز به‌صورت رسمی عرضه شود و شما به یکی از بازیکنان برتر این بازی تبدیل شوید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۴۸ دیدگاه

 1. سلام ، چجوری تصویر بازی رو بیارم روی دوربین و حالت واقعیت مجازی ؟

 2. سلام من بازی رو نصب کردم اموزشی هم رد کردم اما هر جا میرم هیچی پیدا نمیکنم کلا خالی خالیه چیکار کنم؟

 3. Hassan_karami_79را فالو کنید تو اینستاگرام تا آموزش درست شدن را یاد بذه

 4. ……..چطور راه برم قدم بزنم هیچ دکمه ای نداره واسه رفتن
  و چطور این ارور جی پی اس نات فاند رو درست کردم هر چی کردم رفتم اینترنت گشتم بازم درست نشد لطفا کمکم کنید.

 5. چطور راه برم قدم بزنم هیچ دکمه ای نداره واسه رفتن
  و چطور این ارور جی پی اس نات فاند رو درست کردم هر چی کردم رفتم اینترنت گشتم بازم درست نشد لطفا کمکم کنید.

 6. سلام من لول چهار هستم و پوکو بال هام تموم شده و پول هم ندارم که بخرم باید چیکار کنم

 7. ببخشید من تو لیست کشور ها اسم ایران پیدا نکردم چ جوری بازی رو نصب کنم فیلتر شکنم دارم اما نمیشه

 8. اقا من پوکمون رو نصب کردم ایمیل پسورد رو زدم یه پیام طولانی میاد که دکمه ی اوکی دار چی کار کنم کمک

 9. سلام من وصل میشم اولین پوکمونم هم میگیرم ولی هیچی تو نقشه نمیاد بعد اون
  چیکار کنم؟

 10. پوک استاب تو بوشهر هست من که هر جا تو سایتا گشتم پیدا نکردم کمکم نکید توپام تمومه پولم برای خرید سکه پکمون گو از گیفت گیفت ندارم چیکار کنم

 11. سلام وقتی پوکیمن پیدا میکنم تو دوربین نشونش نمیده و این ارورو میدهwe are not detecting your phone’s orientation. Would you like to turn of AR mode? چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟

 12. سلام خسته نباشید من این بازی زو نصب کردم و جیمیل و پسورد رو دادم اما یه صفحه میاد ک این توش نوشته (Our servers are humbled by your incredible
  response.

  We are working to resolve the issue. Please try
  again soon ) چی کار کنم لطفا کمک کنید

 13. سلام وخسته نباشید من مشکلی دارم من پوکمن را پیدا میکنم و روش میزنم باز میشه رو دوربین هرچقر میگردم پیداش نمیکنم مردم به خدا یکی کمکم کنه مجورم در دنیای مجازی بدون دوربین بگیرم باتشکر

 14. سلام کلافه شدم توپام تموم شده پوک ستاپ هم پیدا نمیکنم چکار کنم ای خداااا ??????????

 15. اقا من پوکه بال تموم کردم هرچی هم میگردم پوکه استپ پیدا نمیکنم لطفا راهنمایی کنید

 16. سلام این یوزر نیم و پسورد چی باید زد من هر چی میزنم یه اخطار میده

 17. اقا؛تروخدا کمکم کنید بازی بر من دانلود نمیشه از کجا میتونم دانلودش کنم کمکم کنید تروخدا تبلت دارم لنوو پنج هزارو پونصد تو تبلت لنوو پنج هزارو پونصدم نصب میشه؟؟؟!!!???????????????????????

 18. من نمی تونم وارد بازی شم میخام برم جیمیل با رمزمو میزنم نمیر

 19. سلام به همه دوستان
  من مشغول بازی پوکیمون گو هستم و به مشکل بزرگی خوردم متاسفانه چند روزه
  من هر بار که میرم توی یه pokestop به محض چرخوندنه صفحه پیغام try again later میده بهم
  ظاهرا تنها راه بدست آوردن توپ همینه
  اما هر بار امین مشکلو دارمو این پیغامو میدهلطفا راهنماییم کنید کلافه شدم چند روزه نتونستم بازی کنم چون توپ ندارم
  لطفا بهم ایمیل بزنید و جواب بدید
  ممنونتون میشم

 20. من از سایفون ۳ هم استفاده کردم نمیاد. چی کنم لطفا بگید.

 21. چرا وقطی جیمیلمو می زنم میزنهUnable to authenticate.please try again.براچی اینو میاره لطفا کمکم کنید

 22. من وقتی وارد بازی میشم سه تا پوکمون میاره بعد از اینکه مگیرمشون این ادم راه نمیره
  فقط دور در جا میزنه
  چی کار کنم ؟؟ کسی نمیدونه

 23. توپ تموم کردم ینفر راهنماییم کنه نمیتونم چه جوری باید توپ بدست بیارم هیچ موجودی رو نمیتونم بزنم کمکم کنید?

 24. توپ تموم کردم ینفر راهنماییم کنه نمیتونم چه جوری باید توپ بدست بیارم هیچ موجودی رو نمیتونم بزنم کمکم کنید?

 25. سلام من بازی رونصب کردم هرچی اسمم و منیویسم نمیاره ارور میده

 26. سلام ببخشید چطوری باید با حساب وارد شم که بالا بیاد توروخدا جواب بدین

 27. ممنون از توضیحات کاملتون‌…تو ایران بازی فیلتره و من با هر فیلترشکنی که امتحان میکنم با باز کردن بازی فیلتر شکن متوقف میشه..راهش چیه برای بازی کردن؟؟؟؟؟کسی میدونه؟

 28. ببخشید تو ایران بازی فیلتر شده مربع بازم میشه پیدا کرد؟
  و دقیقا چقدر باید بازی کرد تا عضو تیم شد؟
  لطفا جواب بدید ممنون از سایتتون

 29. لطفا جواب بدید. توی شهر پوک استاپ پیدا میشه یه چیزای مربعی اما میرم روش هر چی روش میزنم چیزی نمیشه. اخه توپ تموم کردم گرفتارم لطفا جواب بدین. هرچی روشون میزنم هیچی نمیشه..

 30. سلام وقتی بازی بالا میاد و میخوام بزنم روی گوگل اکانت بسازم تحریم گذر قطع میشه یا هنوز بازی کامل بالا نیومده قطع میشه چند تا برنامه دیگه هم امتحان کردم بازم همونجوری میشه لطفا راهنمایی کنید مرسی

 31. سلام چه جوری ثبت نام کنم هر کاری میکنم نمیشه لطفا سری تر جواب بدیم؟

 32. سلام میشه به من یاد بدید چگونه بازی رو نصب کنم؟

 33. برای من ایتم و عکس poke stop در نقشه نیست و حتی gym میشه راهنمایی کنید

 34. چجوری دوربین بازی رو فعال بکنیم ماله من دوربین گوشیم فعال نمیشه
  لطفا جواب رو به شماره ۰۹۱۵۷۳۶۵۸۳۸ ارسال بکنید اخه اینجا نمیتونم پیدا کنم ببینم نمیدونم چرا تو هیچ سایتی نمیشه لطفاااا اینجا هم بزارید من سعی میکنم بخونم ولی اگه شد برام بفرستید ممنونم

 35. سلام چجوری میشه پوکمون ها رو بفروشیم

 36. سلام دوستان مشکل پوک استاب یا باشگاه دارید ؟ دنبال پوکیمون های خاص هستید ؟ دیگر نگران نباشید من خودم ازش استفاده کردم جواب داده و مشکل اینکه کل شهر زیرو کنید حل کرده . اسم نرم افزارش pokemon go map که می تونید از گوگل پلیر دانلود کنید .
  اقا یک سوال داشتم وقتی عضو باشگاه میشید باید همان منطقه برید برای مبارزه خب ممکنه باشگاه خیلی از خونه تون دور باشه چی کار باید کرد ؟

 37. ببخشید نیک نیم چیه چرا هرچی میزنم رد نمیشه راهنمایی کنید لطفا

 38. من تقریبا به آخرهای لول ۵ رسیدم ولی اون دکتره نیومده ک تیم انتخاب کنم.مگه وقتی لول ۵ میشم نباید تیم انتخاب کنم؟

 39. سلام لطفا کمک کنید
  من بازی را نصب کردم بعد از اینکه وارد بازی میشم فقط چهارتا گزینه نشون میده که داخل هر کدوم میرم هیچ کاری انجام نمیده فقط کلی توضیح فکر کنم درباره بازی داده .خواهشن کمک کنید

 40. تو لیست پوکمون های نزدیکم همه سه تا ردپا دارن با اینکه گفته شده وقتی نزدیک میشم باید رد پاها کم بشه ولی من همیشه سه تا ردپا میبینم و مثلا پوکمون وسطی برام ظاهر میشه ب جای اولی.مشکل چیه؟

 41. یه جاهایی تو نقشه برگ میپره هوا اونا چیه؟ پوکمونی هم پیدا نمیشه اونجا

 42. سلام ادم من اصلا حرکت نمیکنه تا پوکمنارو بگیره

 43. من نمیتونم با آیپاد عضو بشم
  چون گزینه ایمیل نداره فقط پوکمون کلاب میاد که اونم درست کار نمیکنه
  چیکار کنم؟

 44. من با ipod نمیتونم با ایمیل sign in کنم فقط اون گزینه پوکمون کلاب میاد که اونم باز نمیشه
  چیکارش کنم که درست بشه؟؟؟؟؟؟

 45. سلام من گوشیم اچ تی سی هست ولی نمیتونم بازی رو ثبت نام کنم کلا گوگل پلی نمیاد ک لود شه بازیم لطفا راهنماییم کنین منم دوست دارم بازی کنم

 46. سلام خسته نباشید من خیلی ممنونم از اطلاعاته عالی ای که رو سایت قرار میدید میخواستم بپرسم من این بازی رو نصب کردم تا لول پنج هم پیش اومدم ولی اصلا گذینه ای با انتخاب تیم به من نشون نداد چیکار کنم?

 47. agha man bedune chiz shikan miram tu errore faild to log in mide bad ru hamun safeye avale log in mimune.karish nemishe kard?

 48. چطوری تیپشو تغییر بدم؟???

 49. اقا معین من چند بار سوال کردم جوابی بهم نداد کسی چطور باید ثبت نام کنم لطفا جواب بده

 50. سلام
  این transfer کردن برا چیه ؟؟؟به چه دردی میخوره؟؟؟

 51. سلام برای من دوربین نمیاره گزینه ar هم نیست

 52. سلام،ببخشید چطوری استایل دختررو تغیبر بدم???

 53. چه جوری میشه با دوربینش پکومن پیدا کنم

 54. سلام من چه جوری میشه با دوربینش کار کنم

 55. سلام نمیشه اسم رو تغییر بدیم؟و اگر نمیشه امکانش هست بازی رو پاک کنم و دوباره نصب کنم؟

 56. برا من دوربین کار نمیکنه. با صفحه ی سبز بازی میکنم و پوکمن پیدا میکنم. لطفا میشه بگید چطوری با دوربین بازی کنم

 57. من اخرای لول ۶ هستم پوکه بالم سره یه پوکمن خفن که مدام از توش در میرفت تموم شد(دایره نارجی میداد موقع هدف گیری جای سبز) هیچی دیگه پوک استاپ هم اطرافم نیست بیچاره شدم…اصلا انگار پوک استاپ نیست ایران.

 58. سلام پوک بالم تموم شده چطور میشه گیر اورد خیلی گیرم ممنون میشم جواب بدین

 59. مرسی از تضیحات بازی خیلی باحالیه ئشد ۶۸ pkemon جم کردم تو ۲ روز تو تهران همه چیز در دسترسه راحتم میشه بازی کرد

 60. سلام من برنامه رو نصب کردم ولی موجودات رو میبینم و بدون اون توپ رو شلیک میکنم ولی نمیتونم اونا رو بکشم

 61. سلام…اقا من لولم ۵ شده بعدش چجور میتونم تیم انتخا ب کنم…و چجور میتونم پوکمون هارو پرورش بدم…..؟اگه میشه جواب رو به ایملم هم ارسال کنید….تشکر

 62. هر نیک نیمی میزنم جواب نمی ده چیکار کنم

 63. برای من این ارور میاد
  Our servers are experiencing issues. Please com back later

 64. من آخرای لول ۵ هستم تو زنجان
  متاسفانه نه پوک استاپ نه باشگاهی هستش تو زنجان.
  کلا گشتم شهر رو.
  آخرین شکار خوبی که داشتم با ۱۰ تا گوی تونستم PIDGEOT رو با CP 197 شکار کنم ، خیلی سخت شکار شد.
  مواظب تموم شدن پوک بال ها (گوی قرمز) باشید.

 65. این چجوریه. تو نقشه فقط ی علامتای سبز میاد. من تو ۴۵ درجه گرما رفتم دنبالش بهش رسیدم ولی چجوری دوربین باز میشه؟ اصلا علامت همینه ک شبیه برگ سبزه؟ چجوری باید ببینمشون و شکار کنم یاد بدید

 66. سلام من اینترنت پرسرعت دارم ولی باز هم نمیزاره ثبت نام کنم راه حلی داره؟

 67. bara man payam mide gps nadari? chekar konam

 68. سلام من وقتی میخوام وارد بازی بشم میگه باید اسم و رمز بزنی من هر کاری میکنم و رمز و اسممو مینویسم میگه ۱۵ دقیقه صبر کن ۱۵ دقیقه صبر میکنم ولی باز نمیشه دوباره میگه ۱۵ دقیقه صبر کن چیکار کنم که بره تو بازی

 69. خونه ما تراس داره ولی اونجا هم سیکنال قطعه تو حیاطم امتحان کردم ولی بازم قطعه چکار کنم و اون مرده هم اصلا تکون نمیخوره لطفا راهنمایی کنید

 70. سلام من چند روزه که این بازیو دان کردم ولی وقتی میخوام بازی کنم هی میگه سرور شلوغه بعد چند ساعتم دوباره امتحان میکنم اما درست نمیشه

 71. میشه بگین چطوری ثبت نامن کنم

 72. من اولین پوک پیدا کردم بعدش یه واژه اومده نیک نام باید چی داخلش بنویسم

 73. من تا حالا ۶ تا پوکمون شکار کردم .

 74. سلام من اخرین نسخه پوکمون گو رو را دانلود کردم و با اون سه برنامه که همراه با بازی باید نصب شه رو دانلود و نصب کردم و با اینترنت پر سرعت داخل بازی میشم GPS گوشیمم روشنه…اما نمیذاره وارد بازی شم چرااا؟…اعصابمو خورد کرده لطفا راهنمایی کنین.مرسی

 75. سلام… poke ball تمام بشه باید چیکار کرد؟؟

 76. کسایی که مشکل حرکت نکردن کاراکتر رو دارن,حتما باید تو خیابون وارد بازی بشن. وگرنه کاراکتر حرکت نمیکنه. در ضمن بازی رسما برای ایران هم عرضه شده و نیازی به قند شکن نیست.

 77. سلام من چطوری این بازی رو دانلود کنم لطفا به من بگین

 78. من وارد بازی میشم جنسیتم انتخاب میکنم ولی اصلا حرکت نمیکنه باید چیکار کنم

 79. درود..آیا دیگران میتونن مکان جغرافیایی مارو بفهمن؟ ایا با دونستن یوزنیم یک دوست میشه اونو پیدا کرد یا مکانشو فهمید ؟

 80. سلام چطور می شود پوکمون پیدا کرد

 81. درود بر شما
  اون دایره های آبی رنگ نشون میده که پوکمون در نزدیکی شماست
  گوشی رو بردارین و برین بیرون از منزل از بازی لذت ببرین

 82. سلام من میرم تو بازی یه گوگل اون بالا هست نمیاد برای دوستان دیگم میاد چرا واسه من نمیاد تبلت دارم نمیشه از طریق اون پایینی ثبت نام کرد لطفا جواب بدید

 83. درود بر شما
  بله

 84. میگما فقط باید اندروید ۴.۴ باشه برای ۴.۲.۲ بدرد نمی خوره

 85. Bbkhshif ch jori bayad sing in sham to bazi?

 86. سلام.واسه من فقط دایره های سفید مید میاد دیگه هیچی معلوم نیس چیکار کنم

 87. من بازی رو نصب کردم ولی وقطی میرم توش صفحه ی اول رو میاره یکم بعد از بازی خارج میشه از خونه بیرونم رفتم نشد الان چی کنم

 88. سلام
  ببخشید بعضی مواقع تو نقشه منطقه ای با یه سری برگ ها مشخص شده
  شما نمیدونین اونا چی هستن؟

 89. درود،خسته نباشید
  این بازی به دیتا نیاز داره ایا؟

 90. پوکمون پیدا نمیکنم
  یعنی پایین صفحه توی مستطیل عکس پوکمون با ۳تا پا میاد ولی بهش نزدیک نمیشم
  حداقل ۵ کیلومتر راه رفتم ولی بهشون نزدیک نشدم.همش ۳پا بود

 91. سلام ببخشید من جنسیت دختر رو انتخاب کردم و وارد یه محیط غیرعادی شدم و معلوم نیست باید چیکار کنم راه نمیره اصن میشه راهنمایی کنید
  میزنم رو صفحه علامت آبی میاد راه نمیره واقعا سر در نمیارم میشه کمک کنین

 92. سلام.من تا الان چندتا ازین پوکمون ها گرفتم ولی نمیفهمم فلسفه بازیش چیه هی باس بیرون راه بری و پوکمون بگیری؟

  • درود بر شما
   بیرون از منزل به دنبال پوکمون میگردین، با دوستان خود سر پیدا کردن و زودتر تصاحب کردن اونا رقابت میکنین و سپس اونهارو تربیت میکنین
   پس از اون باید برین و بخش های مختلفی رو از آن خودتون کنین توسط پوکموناتون مبارزه کنید

 93. سلام.من الان چندتا پوکمون گرفتم .خب الان دقیقا فلسفه بازیش چیه فقط همینجوری هی باس بری بیرون پوکمون بگیری ؟؟؟

 94. سلام من وارد بازی شدم رو یه صحفه آبی رنگ هستم ونمیشه حرکت کرد باید چیکارکنم

 95. وقتی توپامون تموم میشه باید از کجا بگیریم

 96. پوکمون هاى اضافه رو چطور بفروشم؟

 97. سلام ودرود خواهش میکنم بگید کجای تهران پوک استپ داره اعصابم خورد شده بعد بگویید کی میتوانم وارد تیم بسوم تو چه لولی

 98. پوک استاپای تهران کجان؟

 99. وقتی توپا تموم میشه تازه بدبختیمون شروع میشه هر پوک استاپی رفتم امپتی بود و نتونستم توپ بگیرم . بعدشم تا حالا چنتا پوکمون گرفتم ولی به حساب نیومده فعلا فقط اعصاب خورد می کنه شاید بعدا بهتر شه

 100. اونایی که تو شهر رشت بازی میکنن میتونن ۳تا پوک استپ شهرداری پیدا کنن ۳تا کنار هم هستش

 101. ببخشی من تو ایرن نیستم ولی هرکاری میکنم برام ازون فلش آبیا یا پوک استوپ نمیاد و نداره یعنی چی

 102. من بازی رو نصب کردم ولی تویه بازی نمیره مینویسه: GPS signal not found
  باید چیکار کنم ؟

 103. سلام
  ببخشید بخش خرید poke coins یرای من باز نیست و من فقط میتونم ایتم ها رو از shop بخرم
  مشکل از کجاست؟

 104. درود.
  دوست عزیز من کل شهرو زیرورو کردم اما هیچ پوک استوپی پیدا نکردم.
  چون ایران پشتیبانی نمیکنه؟

 105. سلام راهنمایی کنید لطفاً چطور سکه خرید کنم اصلاً میشه؟؟؟

 106. سلام عاقا واس من اصن نمیره توش میگه بعدا اقدام کنید باید ای دی خاصی داشته باشم مثلا پولیه این بازی یا ن؟

 107. هرکاری میکنم راه نمیره ده تا از این موجود ها هم همینطور که وایسادم گرفتم باید چیکارشون کنم؟

 108. سلام من الان دوتا پوکمون را گرفتم باید چجوری اموزششون بدم؟؟؟

 109. سلام این بازی کی به ایران میرسه اگه برسه مشکل gps حل میشه یانه؟

 110. سلام.من اولین پوکمون رو گرفتم(Pikachu) حالا بازی ازم میخواد که برای خودم یه نیک نیم انتخاب کنم. ولی هر اسمی که میزارم قبول نمی کنه و مینویسه that name is not available
  لطفا راهنمایی کنید چون تا اسم رو قبول نکنه اجازه بازی نمیده. ممنون

 111. سلام بازی برای من میاد ولی نمیدونم چرا اون مرده حرکت نمیکنه لطفا راهنمایی کنید ?

  • سلام
   بیرون از منزل تست بفرمایید

  • داداش بازی بر اساس واقعیت ، در واقع تا خودت خرکت نکنی اونم خرکت نمیکنه ، لوکیشنی که نشون میده موقعیت خودته ، باید بزنی بیرون خیابون گردی ، ? این از نسل بازیهایی هست که دیگه نباید یه جا بشینی ، تمام کوچه پس کوچه ها شهرو باید واسه پیدا کردن تجهیزات بگردی
   امیدوارم کمکت کرده باشم تا حدودی

 112. سلام
  ببخشید برای من همه ارور gps signal not found میده
  من چیکار کنم؟

 113. بعد داداش من چند تا دیگه سوال دارم،میشه ایدی تلگرامتو بدی؟

 114. درود بر شما
  به دلیل شلوغی سرورها میتونه باشه
  پس از چند ساعت دوباره تلاش کنید

 115. من آمریکا هستم.این بازی رو هم نصب کردم و تا لول ۵ هم بالا اومدم ولی اصلا خوشم نیومد.به نظرم مسخره است.شاید الان یهو جو گرفته و همه نصب کردن ولی به نظر من خیلی زود آدم خسته میشه و بزودی از چشم میوفته

 116. من میرم تو بازی اون پوکمن اولیو رو هم گرفتم ولی بعدش به زور راه میره و گزینه nearby رو هم میزنم کار نمیکنه و چیزی نمیاد!!
  خواهشا جواب بدین

 117. من ایمیل رو که وارد میکنم میگه باید فیلد پر شده باشه در صورتی که ایمیل وارد شده

 118. دوستان پوک استاپ هر جای شهر دیدید معرفی کنید چون خیلی کم هست

 119. درود بر شما
  به دلیل عدم پشتیبانی از نقشه ایرانه

 120. کشور ایران هم ازافه میشه به بازی

 121. سلام
  چه طوری باید راه رفت اصن راه نمیره?

 122. چطوری میشه با دوستا وار انجام داد

 123. نه گوشی من ایسوسه و اینل ولی میاره

 124. سلام
  ببخشید بازی انلایینه یا افلایین؟

 125. برو میدون ونک …اونجا یکی هست … آبی 🙂

 126. من امروز بازی رو شروع کردم و با کمی گشت و گذار اطراف خانه ۵ تا پوکمون مختلف گرفتم. ولی روی نقشه هیچ پوک استاپ یا جای دیگری پیدا نکردم

 127. چجوری میشه از دوربین استفاده کرد.

 128. چجوری میشه از دوربین استفاده کرد

 129. درود بر شما
  قبل از اجرا آی پی دستگاهتون رو به کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا و یا استرالیا تغییر بدد تا بتونید وارد بازی بشید.
  برای اجرای بازی شما حتماً باید خارج از منزل باشید تا جی پی اس بتونه به خوبی پشتیبانی بشه