بازی واقعیت افزوده

معرفی ۵ بازی واقعیت افزوده در تلفن‌های هوشمند

بازی Pokemon Go بدون شک یک موفقیت بزرگ برای تولید کنندگان آن به شمار می‌رود؛ تعداد کسانی که در حال اجرای این بازی در سیستم عامل اندروید هستند از تمامی کاربران عضو توییتر در این پلتفرم هم بیشتر شده‌اند. نمی‌خواهیم خودمان را مسخره کنیم، مطمئنا الان به‌شدت درگیر شکار کردن حیوانات جذاب نینتندو هستید و حتی فکر امتحان کردن یک بازی واقعیت افزوده دیگر هم به سرتان خطور نمی‌کند. اما با این حال گزینه‌های جذابی در فروشگاه‌های اپلیکیشنی دیده می‌شوند. با ما همراه باشید.

با معرفی ۵ بازی واقعیت افزوده برتر همراه ما باشید.

بااینکه داستان، عناصر صوری و مفهوم گیم پلی آنها با بازی Pokemon Go تفاوت فراوانی دارد اما به هر حال این ۵ بازی واقعیت افزوده نیز می‌خواهند کاربر را به خارج از خانه ببرند تا دستورالعمل‌های خاصی را صورت دهند. توسعه دهندگان خلاق بازی در این زمینه ایده‌های تخیلی جالبی بازی‌های خود را طراحی کرده‌اند؛ از سبک پر تلاطم آخر زمان و نجات خود گرفته تا تبدیل شدن به یک فرمانده بزرگ در جنگ‌ها.

در ادامه با معرفی این ۵ بازی واقعیت افزوده همراه ما باشید.

!Zombies, Run

این بازی شما را مجبور می‌کند تا از دست زامبی‌های خطرناک و گرسنه در خیابان فرار کنید… آنها به دنبال مغز خوشمزه شما هستند…

بازی واقعیت افزوده

درست است که بین شکار کردن موجودات پوکمون با شکار شدن توسط زامبی‌ها تفاوتی وجود دارد. اما نکته مهم اینجاست که بازی Zombies, Run مبتنی بر مختصات مکانی است و برای پیشرفت در آن باید به مکانی خاص برسید. این بازی که هم اکنون توسط بیش از ۲ میلیون کاربر در سراسر جهان اجرا می‌شود، شما را به استفاده از یک هدفون، کفش‌های مناسب دو و لباس ورزشی وادار کرده و به خارج از خانه می‌کشاند. به‌محض اینکه قلب شما کمی به تلاطم می‌افتد، صدای زامبی‌ها و غرش آنها برای غذا را خواهید شنید. تعداد آنها زیاد است! تنها راه پیش روی شما فرار خواهد بود. در هر مرحله باید از دسته از زامبی‌های خطرناک و گرسنه دور شوید. باید در مراحل پیشرفت کرده و کم کم تجهیزات بیشتری را خریداری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم این بازی واقعیت افزوده را پس از تماشای یک فیلم یا سریال ترسناک مرتبط با زامبی‌ها اجرا کنید تا وحشت واقعی را در آن حس نمایید.

دانلود بازی برای اندروید و iOS / بازدید از وب سایت رسمی

Parallel Kingdom – Age Of Ascension

در این بازی باید فرمانده امپراتوری مرگبار و موفق خود باشید…

بازی واقعیت افزوده

اگر بازی پوکمون قادر به پاسخگویی علاقه شما به وهم و تخیل نیست، این بازی واقعیت افزوده را حتما امتحان کنید. این بازی در سبک اول شخص آنلاین و چند نفره است که در هر مکانی باشید، اجازه ورود شما به دنیای فانتزی و جادویی خود را خواهد داد؛ چه در خانه باشید و چه در خیابان‌های شهر و پارک‌ها، فرقی نمی‌کند. در این بازی واقعیت افزوده باید فرمانده امپراتوری خود باشید؛ یا آن را به سمت عصر جدیدی از آرامش و موفقیت پیش ببرید و یا یکی از ترسناک‌ترین لشکرهای تاریخ را پایه ریزی کنید و شهرهای بزرگ جهان را به تسخیر خود درآورید. تصمیم گیری با شماست…

این بازی شامل ۴۰ مرحله به همراه ۵۰ مهارت مختلف است و حق انتخاب با کاربران است. ۱۴ کاراکتر مختلف، ۸ سیاهچال ساخته شده در دنیای بزرگ بازی و یک سفینه فضایی که امکان جابجایی شما و افراد وفادار را در جنگ‌ها فراهم می‌آورد را نیز به این مجموعه بزرگ اضافه کنید. شرکت کنندگان در این بازی می‌توانند آواتار خود را شخصی سازی کنند، در رنکیگ جهانی رتبه خود را شناسایی کرده و به رد و بدل کردن لوازم و تجهیزات با سایر کاربران بپردازند.

به نظر می‌رسد در حال حاضر توسعه دهندگان این بازی واقعیت افزوده آنها را به حال خود رها کرده‌اند و ممکن است بازی در بهترین سطح خود قرار نداشته باشد. اما به هر حال پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را برای یک بار امتحان کنید.

دانلود برای اندروید و iOS / بازدید از وب سایت رسمی

Ingress

اولین بازی موفق در سبک واقعیت افزوده که در واقع به‌عنوان پایه اصلی برای Pokmon Go شناخته می‌شود…

بازی واقعیت افزوده

Ingress یک پیشگام شناخته شده در بخش بازی‌های سبک واقعیت افزوده است که توسط سازندگان بازی Pokemon GO ساخته شده بود و به‌عنوان یک نسخه پایه و اولیه از بازی پوکمون شناخته می‌شود. داستان این بازی شامل یک انرژی اسرارآمیز می‌شود، که به گفته پژوهشگران نحوه تفکر را ما تغییر می‌دهد. جامعه Enlightened (به معنای روشنفکران) می‌خواهد از قدرت خود جهت تسلط بر تمام جهان استفاده کند، اما در مقابل جامعه Resistance (به معنای مقاومت) در مقابل آنان ایستادگی کرده و از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

اما نقش شما در این میان چیست؟ اپلیکیشن این بازی واقعیت افزوده را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کرده و به محیط خارج از خانه بروید و به شناسایی منابع این انرژی عجیب بپردازید. در راه به اتمام رساندن ماموریت خود باید اشیاء خاصی را جمع آوری کرده و آنها را گسترش دهید تا به تکنولوژی‌ قدرتمندی تبدیل شوند و درنهایت به کمک سایر کاربران بازی به یکی از دو جامعه مذکور کمک کنید – انتخاب با خودتان است.

این بازی شامل یک نقشه بزرگ از تمامی کاربران خود می‌شود. در این ماموریت نجات یا تسلط بر کل جهان می‌توانید میزان پیشرفت افراد هم تیمی خود را در نقشه مشاهده کرده و هدف‌هایتان را مشخص نمایید. در کنار این داستان همیشه در حال تکامل باید به کدهای مخفی و همچنین سرنخ‌های کدگذاری شده سر بزنید. همچنین در پیشرفت خود باید راز‌ و تکنولوژی‌های متعدد را آنلاک کنید.

دانلود برای اندروید و iOS / بازدید از وب سایت رسمی

Clandestine Anomaly

موجودات فضایی به زمین حمله کرده‌اند… آنها همه‌جا هستند… ارتش زمینی را در مقابل این موجودات خطرناک رهبری کنید…

بازی واقعیت افزوده

اگر دوست دارید بازی واقعیت افزوده با سبک جنگ استراتژی را تجربه نمایید، حتما Clandestine Anomaly را امتحان کنید. در این بازی کاربران باید از سیاره زمین در برابر حمله موجودات فضایی دفاع کنند. از همان ابتدای بازی با حمله یک موجود فضایی سریع به منطقه شما روبرو خواهید شد. اگر به سرعت به این اتفاق واکنش نشان ندهید، موقعیت اسفباری شکل خواهد گرفت و سفینه آنها به زمین می‌رسد. اگر سفینه موجودات فضایی در این بازی به زمین برسد، به سرعت مناطق اطراف را مورد هجوم قرار خواهد داد.

همزمان با حفظ حریم سیاره زمین برابر موجودات فضایی باید ساختمان و تجهیزات جنگی متعددی را جهت حملات آینده طراحی و آماده کنید و در این راه یک سازمان زمینی شما را یاری خواهد کرد. این جنگ‌ها می‌تواند در اتاق خواب شما نیز صورت گیرد و یا با رفتن به فضای باز خیابان‌ها، جنگ گسترده و تمام عیاری را تجربه کنید.

دانلود برای اندروید و iOS / بازدید از وب سایت رسمی

SpecTrek

شکار روح با سبک واقعیت افزوده… و منظورمان ارواح صمیمی و خوب نیست…

بازی واقعیت افزوده

اگر به دنبال امتحان کردن یکی از اولین بازی‌های واقعیت افزوده در تلفن‌های هوشمند هستید، حتما SpecTrek را دانلود کنید. در این بازی باید به شکار ارواح سرگردان بپردازید و در این راه دوربین و جی پی اس تلفن همراه نیز به شما کمک خواهند کرد. پیشرفت شما با آمار، جوایز، عناوین و رکورد‌هایتان ارزیابی می‌شود و در مجموع روحیه رقابتی مناسبی در آن خواهید داشت.

طبق ادعای سازندگان، این بازی واقعیت افزوده از پوکمون بهتر است. متاسفانه خبری از نسخه iOS بازی نیست و تنها کاربران اندرویدی می‌توانند آن را نصب کنند.

دانلود برای اندروید

سعی کردیم برای علاقه‌مندان به سبک واقعیت افزوده در بازی‌ها لیستی مناسب و جمع و جور از بهترین انتخاب‌های موجود را در این مقاله آماده کنیم. تجربه بازی خود در هر یک از این عناوین را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*