مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند بازار

هم اکنون در اواخر تیر ماه هستیم. روزها گرم، طولانی و آفتابی هستند. نوجوانان و جوانان آخر هفته خود را به طبیعت خارج از شهر اختصاص می‌دهند؛ والیبال، شنا، خواندن چند قطعه زیبا با گیتار در کنار دوستان، نوشیدنی‌های خنک و… اما در سال 2016 میلادی هستیم و اگر تصاویر این رویدادهای خاطره انگیز را نداشته باشید، به زودی فراموش خواهند شد. برای ثبت تصاویر مختلف از لحظات شاد آخر هفته خود به یک تلفن هوشمند با دوربین مناسب نیاز دارید؛ چه بهتر اگر دوربین تلفن هوشمند شما قدرتمند و دقیق باشد. اما در حال حاضر بهترین دوربین در کدام تلفن هوشمند تعبیه شده است؟ با مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند همراه ما باشید.

پاسخ به سوال بالا کمی دشوار و پیچیده است، اما به هر حال می‌خواهیم در مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند تا حدی به این پاسخ نزدیک شویم و این یک بررسی همه جانبه و جامع خواهد بود. در این مقاله قصد داریم مسابقه‌ای بین 6 گوشی برتر و محبوب نیمه اول سال 2016 برگزار کنیم؛ وان پلاس 3، سامسونگ گلکسی اس 7، اچ تی سی 10، سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس، ال جی جی 5 و آیفون 6 اس پلاس اپل. البته توجه داشته باشید که پرچمدار امسال اهالی کوپرتینو هنوز رونمایی نشده است و فعلا نسل ششم آیفون‌های این شرکت را در بررسی خود مد نظر قرار دادیم.

این بررسی توسط وب سایت فون آرنا انجام شده و گجت نیوز صرفا مسئولیت ترجمه آن را به عهده داشته است.بنابراین ، نتایج حاصله در این بررسی تنها نظر وب سایت منبع و نویسنده آن در فون آرنا بوده و ممکن است با نظر تیم گجت نیوز متفاوت باشد.

در ادامه توجه شما را به مقایسه مشخصات دقیق دوربین این تلفن‌های هوشمند جلب می‌نماییم :

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

همانطور که در نگاه اول به جدول بالا مشخص است، دوربین سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس بیشترین مگاپیکسل را در خود جای داده است و ما نیز به درخواست کاربران، از تمامی این مگاپیکسل‌ها در تصاویر ثبت شده استفاده کردیم.

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره اول (پارک)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

در اولین بخش از بررسی خود، فضای پارک را انتخاب کردیم. می‌خواهیم ببینیم کدام یک از دوربین‌های مورد نظر می‌تواند سرسبزی این فضا به همراه رنگ‌های جذاب گل‌ها را به تصویر بکشد. در ادامه عملکرد تمامی این تلفن‌های هوشمند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عملکرد وان پلاس 3 در این بخش واقعا عالی بود. البته نمی‌توان آن را بهترین دانست، اما جزئیات به خوبی توسط این دوربین ثبت شدند، کانتراست مناسبی در تصویر دیده میشد و در نهایت عکس زیبایی تولید شد. البته دقت رنگ وان پلاس 3 در این بخش را نمی‌توان ایده آل در نظر گرفت. رنگ سبز بخش قابل توجهی از فریم تصویر را به خود اختصاص داده است و دلیل زرد رنگ شدن گل‌های جعفری نیز همین موضوع است.

اکسپریا ایکس پرفورمنس سونی تصویری با جزئیات بسیار خوب را تولید کرد، اما دقت رنگ آن در حد یک پرچمدار نبود. در تصویر ثبت شده توسط پرچمدار سونی نیز سرسبزی بیش از حد فضا موجب دقت رنگ پایین در بخش آسمان و گل‌های پارک شده است. در مجموع شرکت کننده سونی در این مسابقه شروع خوبی نداشت.

بهترین ویژگی تصویر تولیدی آیفون 6 اس پلاس، رنگ‌های آن است. علی رغم گرمای افزوده شده به طبع تصویر، گل‌های جعفری در اینجا رنگ طبیعی خود را دارند و در مجموع تصویری زیبا و دل نشین را مشاهده می‌کنیم. اگر جزئیات بیشتری در تصویر ثبت می‌شدند، قطعا بالاترین امتیاز به پرچمدار کنونی اپل اختصاص داده میشد.

عملکرد اچ تی سی 10 نیز در مجموع مناسب بود؛ دقت رنگ‌ها بالا بوده و جزئیات زیادی ثبت شدند. البته متاسفانه جزئیات در گوشه‌های کناری تصویر به خوبی ثبت نشده‌اند و این موضوع را می‌توانید با زوم در تصویر به خوبی متوجه شوید.

گلکسی اس 7 سامسونگ ما را در این مرحله از مقایسه دوربینی نا امید کرد. زیباسازی افراطی دوربین موجب از بین رفتن بخش عظیمی از جزئیات منظره بود و کانتراست مناسبی در تصویر دیده نمی‌شود. در مجموع تصویر تولیدی اس 7 سامسونگ قابل قبول است، به شرطی که بر روی آن زوم نکنید. در ادامه توجه شما را به جدول مقایسه دیتا EXIF منظره اول جلب می‌کنیم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات این 6 تلفن هوشمند در بخش اول از مقایسه:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره دوم (برج ساعت)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

همانطور که مشخص است، در این بخش از مقایسه دوربینی، می‌خواهیم عملکرد دوربین این 6 تلفن هوشمند را در ثبت سایه‌های این منظره و نور خورشید در لا به لای شاخه‌های درختان را بسنجیم.

عملکرد وان پلاس 3 در این مرحله نیز بسیار خوب بود. این تلفن هوشمند تصویری زیبا و با جزئیات بالا را ثبت کرد. کانتراست تصویر در اتمسفر این منظره مناسب بود و رنگ‌های ثبت شده گرمای طبیعی خود را دارند. همچنین نور خورشید در لا به لای شاخه‌های درختان نتوانست عملکرد دوربین وان پلاس 3 در این بخش را با مشکل مواجه کند.

سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس در این مرحله از بررسی تصویر زیبایی را تولید کرد، اما متاسفانه بیشتر گرمایی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم را نادیده گرفت. اکسپوژر (Exposure) جهت نمایش جزئیات مربوط به بخش سایه‌ها تا حدی بیشتر شده بود و در نتیجه نکات برجسته تصاویر قربانی این اتفاق شدند.

گلکسی اس 7 سامسونگ در این بخش راهکار کاملا متفاوتی را در پیش گرفته است. در تصویر تولیدی این پرچمدار خبری از افشای رنگ بالا نیست و در نتیجه سایه‌ها بسیار تاریک ثبت شده‌اند. جزئیات نیز به خوبی ثبت نشده‌اند.

همانطور که در تصاویر مشخص است، بهترین عملکرد در این بخش مربوط به آیفون 6 اس پلاس می‌شود. پویایی محدوده در دوربین این پرچمدار ما را مبهوت کرد. نکات برجسته مربوط به آسمان و همچنین سایه‌ها بر روی زمین به لطف همین محدوده پویا به خوبی به تصویر کشیده شدند. دقت رنگ در این تصویر نیز مناسب بود.

ال جی جی 5 و اچ تی سی 10 سیاست مشابهی را در افشای رنگ این منظره در پیش گرفتند. هر دو محصول به خوبی توانستند سایه‌های بر روی زمین را به تصویر بکشند، اما نکات برجسته آسمان به همین دلیل نادیده گرفته شدند. توجه شما را به دیتای EXIF مربوط به این مرحله از مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات این 6 پرچمدار در مرحله دوم از مقایسه ما:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره سوم (گل‌ها)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

حالا می‌خواهیم به بررسی عملکرد دوربین این تلفن‌های هوشمند در تصاویر کلوز آپ بپردازیم. سوژه ما در این مرحله گل‌های زیبا و زرد رنگ پارک هستند. عملکرد همه شرکت کنندگان این مسابقه در مرحله سوم مناسب بود. میزان جزئیات ثبت شده در این نوع تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است و هر 6 گوشی جزئیات مناسبی را از این منظره ثبت کردند. با این حال دقت رنگ در تصاویر تولیدی این بخش متغیر بود.

اچ تی سی 10 و ال جی جی 5 در زمینه دقت رنگ بهترین عملکرد در این بخش را به خود اختصاص دادند. این دو تلفن هوشمند بدون سرد یا گرم کردن طبع تصویر، رنگ واقعی گل‌ها را به تصویر کشیدند. وان پلاس 3 به دلیل سبزی بیش از حد خود، یک قدم از این دو محصول عقب افتاده است. آیفون 6 اس پلاس نیز تصویر چشم نوازی را در این مرحله ثبت کرده است، اما طبع تصویر در این بخش کمی گرم‌تر از واقعیت به نظر می‌رسد.

متاسفانه گلکسی اس 7 سامسونگ باری دیگر ما را در این بخش با طبع سرد تصویر خود نا امید کرد. اما به هر حال تصویر ثبت شده توسط پرچمدار سامسونگ، همچون سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس بد نبود. تصویر تولیدی پرچمدار سونی طبع بسیار سرد و غیر طبیعی داشت. رنگ برگ‌ها در تصویر پرفورمنس سونی به بدترین شکل ممکن ثبت شده بود. توجه شما را به دیتای EXIF از این مرحله از مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند خود جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات شرکت کنندگان در این مرحله از مقایسه:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره چهارم (در دفتر کار)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

بخش چهارم از این بررسی مربوط به عملکرد این تلفن‌های هوشمند در فضاهای داخلی می‌شود. این تصاویر همه در فضای داخلی یک دفتر کار و در حالی که نور خورشید از یک پنجره به داخل می‌تابید، ثبت شدند.

باز هم عملکرد وان پلاس 3 در ثبت جزئیات تصویر و دقت رنگ بسیار عالی بود. افشای رنگ در این تصویر کمی زیاد است اما در مجموع ما را آزار نداد. همچنین میزان زیباسازی تصویر توسط اپلیکیشن این تلفن هوشمند نیز مناسب بود.

ایکس پرفورمنس سونی در بالانس مناسب رنگ سفید عملکرد مناسبی نداشت و باز هم طبع رنگ تصویر تولیدی آن بسیار سرد است و به آبی متمایل است. با این حال جزئیات مناسبی در این تصویر ثبت شده است. اگر بر روی تصویر زوم کنید، نویز قابل توجهی در تصویر مشاهده می‌شود.

در مجموع بهترین عملکرد در این بخش مربوط به اچ تی سی 10 می‌شود. در تصویر تولیدی این محصول جزئیات به خوبی ثبت شده‌اند و خبری از زیباسازی بیش از حد نیست. رنگ‌ها نیز بسیار طبیعی و نزدیک به واقعیت در آن دیده می‌شوند. ال جی جی 5 تنها یک قدم عقب تر از پرچمدار تایوانی است و کمی به افشای رنگ بیشتر نیاز داشت.

آیفون 6 اس پلاس به خوبی از عهده کار خود در این بخش بر آمده است، اما می‌توانست بهتر از این‌ها باشد. تنها مشکل اصلی در این تصویر، گرمای بیش از حد در تولید رنگ‌هاست. گذشته از این موضوع، آیفون 6 اس پلاس تصویر زیبایی را ثبت کرده است.

گلکسی اس 7 سامسونگ این بار تصویر زیبایی را ثبت کرده است. امیدواریم این عملکرد مناسب در ادامه بررسی نیز مشاهده شود. توجه شما را به دیتای EXIF این بخش جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات 6 تلفن هوشمند در این بخش از مقایسه:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره پنجم (قفسه کتاب)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

این منظره از کتاب‌ها نیز می‌تواند عملکرد دوربین این 6 پرچمدار را از هم تمایز دهد. می‌خواهیم ببینیم محدوده پویای تصاویر و همچنین دقت رنگ در این بخش چه وضعیتی دارد.

در تصویر ثبت شده توسط وان پلاس 3 متوجه موضوع عجیبی شدیم. بخشی از تصویر کاملا از فوکوس دوربین خارج شده و بخشی دیگر به خوبی به تصویر کشیده شده است. 6 بار دیگر با این تلفن هوشمند تصویری از این منظره ثبت کردیم و 3 بار دیگر با چنین مشکلی مواجه شدیم. شاید این مشکل مربوط به عمق زمینه دوربین وان پلاس 3 باشد. با این حال چنین مشکلی در 5 رقیب وان پلاس 3 مشاهده نشد.

با مقایسه تصاویر بالا، متوجه گستردگی بیش از حد زاویه دید سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس در مقایسه با سایر رقبا خواهید شد. چنین چیزی در ثبت تصویر از مناظر و چشم اندازها بسیار خوب است، اما ثبت تصاویر کلوز آپ را با مشکل مواجه می‌کند. جزئیات به خوبی در تصویر پرفورمنس دیده می‌شوند اما متاسفانه باز هم خبری از دقت رنگ بالا نیست.

در تصویر تولیدی گلکسی اس 7 سامسونگ نیز خبری از دقت رنگ بالا نیست. رنگ‌ها در این تصویر به آبی تمایل دارند و دلیل سبز رنگ شدن کابینت زرد در سمت چپ همین موضوع است.

عملکرد آیفون 6 اس پلاس، اچ تی سی 10 و ال جی جی 5 در این بخش نسبتا مشابه بود و هر سه پرچمدار بهترین عملکرد در این بخش را به خود اختصاص دادند. توجه شما را به دیتای EXIF این بخش از مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات این 6 تلفن هوشمند در این بخش:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره ششم (مجلات)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

قبل از این که بخواهیم به بررسی عملکرد این 6 دوربین در محیط‌های کم نور بپردازیم، منظره داخلی دیگری را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. وان پلاس 3 این بار هم یکی از بهترین‌هاست. اچ تی سی 10 و ال جی جی 5 نیز عملکرد بسیار خوبی داشتند. اگر به تصاویر این تلفن‌های هوشمند توجه کنید، متوجه جزئیات دقیق آنها خواهید شد و همچنین دقت رنگ آنها در سطح مطلوبی قرار دارد. گلکسی اس 7 سامسونگ باز هم اسیر زیباسازی بیش از حد خود شد، با این حال اگر در تصاویر آن زوم نکنید، متوجه این موضوع نخواهید شد. آیفون 6 اس پلاس باز هم طبع گرمی به این تصویر داد. علی رغم ثبت جزئیات بالا، تصویر تولیدی پرچمدار اهالی کوپرتینو به زرد تمایل دارد.

در نهایت بدترین عملکرد در این بخش مربوط به سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس است؛ جزئیات مناسبی در تصویر تولیدی این محصول ثبت نشده‌اند و دقت رنگ نیز آنچنان تعریفی ندارد. توجه شما را به دیتای EXIF این بخش از مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمندمقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات این 6 تلفن هوشمند در این بخش:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره هفتم (کلیسای جامع)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

تا انتهای این بررسی همه جانبه و مهم تنها سه منظره دیگر باقی مانده است. اما همین سه منظره سخت ترین بخش برای دوربین این تلفن‌های هوشمند محسوب می‌شود، چرا که همگی در نور کم ثبت شده‌اند.

وان پلاس 3 در بخش تصویر برداری محیط‌های کم نور نیز ما را نا امید نکرد و عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داد. جزئیات به خوبی در تصاویر این محصول ثبت شدند و دقت رنگ در آن بسیار بالا بود. همچنین زیبا سازی تصویر در وان پلاس 3 در حد متعادل و مطلوبی بود.

اکسپریا ایکس پرفورمنس سونی باز هم در بخش تولید رنگ عملکرد بسیار بدی داشت. به همین دلیل رنگ‌ها در تصویر تولیدی پرچمدار سونی به آبی متمایل شده‌اند.

رنگ‌ها بیشتر از همه در تصویر تولیدی آیفون 6 اس پلاس به واقعیت نزدیک هستند و به همین دلیل عکسی طبیعی از کلیسای جامع و خیابان‌های اطراف آن را مشاهده می‌کنیم. جزئیات تصویر می‌توانستند تا حدی زیبا و دقیق‌تر شوند، اما در مجموع با تصویر تولیدی پرچمدار اپل مشکلی نداریم.

عملکرد اچ تی سی 10 را نیز در این بخش می‌توان مطلوب ارزیابی کرد. کیفیت جزئیات تصویر مناسب است اما کمی اکسپوژر بیشتر می‌توانست تصویر تولیدی را به ایده آل ما نزدیک کند.

ال جی جی 5 و گلکسی اس 7 سامسونگ می‌توانستند عملکرد بهتری در این بخش داشته باشند. تولید رنگ در تصاویر این دو تلفن هوشمند آنچنان تعریفی نداشت و تصویر آنها به واقعیت نزدیک نبود. توجه شما را به دیتای EXIF جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات این تلفن‌های هوشمند در بخش هفتم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره هشتم (کلیسا)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

بخش هفتم برای بررسی عملکرد دوربین این محصولات در نور کم کافی نبود. بنابراین باز هم تصاویر بیشتری را با این تلفن‌های هوشمند پرچمدار ثبت کردیم. عملکرد وان پلاس 3 باز هم بسیار خوب بود. کیفیت تصویر تولیدی این محصول چینی بسیار خوب بود و رنگ‌های طبیعی و زیبایی تولید کرد. در مقابل، سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس عملکرد بسیار ضعیفی در این بخش داشت و با زوم کردن در تصویر مربوط به آن، متوجه این موضوع خواهید شد. شاید دلیل اصلی این موضوع، لرزش دست ما و فقدان قابلیت تثبیت اپتیکال تصاویر (OIS) در پرچمدار سونی باشد. شاید هم پردازنده مرکزی تصاویر در پرفورمنس مشکلاتی در این زمینه داشته باشد. در مجموع عملکرد پرفورمنس در محیط کم نور آنچنان تعریفی نیست.

اگر تصاویر را در کنار هم مقایسه کنید، متوجه عملکرد عالی اچ تی سی 10 خواهید شد. رنگ‌ها و جزئیات تصویر هر دو عالی هستند و پردازنده تصویر به خوبی منظره کلی را مدیریت کرده است. آیفون 6 اس پلاس نیز عملکرد بسیار خوبی در این بخش داشت، اما ای کاش اکسپوژر بیشتری در تصاویر تولیدی آن مشاهده می‌کردیم.

تصویر تولیدی گلکسی اس 7 سامسونگ بسیار غیر طبیعی است و نمی‌توان عملکرد پرچمدار کره‌ای را مطلوب دانست. کانتراست افراطی نتوانسته است در این بخش به کمک پرچمدار سامسونگ بیاید. ال جی جی 5 نیز نتوانست انتظارات ما را در این بخش برآورده کند و دقت رنگ در آن مناسب نبود. تصویر تولیدی این محصول در مجموع به رنگ سبز متمایل است. توجه شما را به دیتای EXIF این بخش از مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیازات شرکت کنندگان در بخش هشتم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ منظره نهم (مجسمه)

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

در بخش نهایی از این بررسی، مجسمه‌ای در خیابان را انتخاب کردیم. شناسایی چهره این مجسمه توسط تلفن‌های هوشمند مختلف در نوع خود جالب است. با نتایج این بخش همراه ما باشید.

وان پلاس 3 مجموعا عملکرد خوبی در این بررسی جامع ما داشت، اما آخرین تصویر ثبت شده توسط آن ما را تا حدی نا امید کرد. طبع کلی تصویر سرد و بی جان است و به نظر می‌رسد فوکوس اصلی دوربین بر روی زمین باشد و دقت خاصی به بدن و صورت مجسمه نشده است. سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس نیز نتوانست انتظارات ما را برآورده کند. رنگ‌ها در تصویر این محصول غیر طبیعی هستند و طبعی متمایل به سبز دارند. همچنین علی رغم این موضوع که بارها بر روی بدنه و صورت مجسمه ضربه زدیم، اما باز هم فوکوس دوربین به خوبی عمل نکرده است. تنها مستطیل‌های گیج کننده‌ای، مکان فوکوس را بر روی اشیاء مختلف نشان می‌دادند.

بر خلاف دو تلفن هوشمند قبلی، ال جی جی 5 عملکرد مناسبی در این بخش داشت. رنگ‌ها با دقت بالایی ثبت شده‌اند، فوکوس مناسبی روی صورت و بدن مجسمه دیده می‌شود و جزئیات به خوبی قابل مشاهده هستند. علاوه بر این عمق میدان دوربین به خوبی صورت جسمه‌ها نمایان کرده بود. چنین عملکرد مناسبی را از گلکسی اس 7 نیز در این بخش مشاهده کردیم. کانتراست تصویر کمی بیش از حد است، اما در مجموع پرچمدار سامسونگ در این بخش توجه ما را به خود جلب نمود.

تصویر ثبت شده توسط اچ تی سی 10 شامل جزئیات فراوانی است، اما طبع کلی رنگ‌های تصویر سرد است. تصویر ثبت شده توسط آیفون 6 اس پلاس نیز شرایطی مشابه را دارد. همچنین جزئیات همچون سایر رقبا به خوبی ثبت نشده‌اند. توجه شما را به دیتای EXIF این بخش از مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند جلب می‌نماییم:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

امتیاز پرچمداران در این بخش از بررسی:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند ؛ جمع بندی نهایی

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

یکی از اهداف اصلی ما در این بررسی جامع این بود که عملکرد وان پلاس 3 – یک تلفن هوشمند 400 دلاری – در مقایسه با پرچمداران گران قیمت بازار را مورد بررسی قرار دهیم. طبق نتایج به دست آمده، متوجه شدیم که این پرچمدار چینی با هزینه‌ای بسیار کم می‌تواند تجربه تصویر برداری سطح بالایی را به ارمغان آورد. عملکرد وان پلاس 3 مجموعا در بررسی ما بسیار پایدار و ثابت بود و خبری از مشکلات بزرگ و جدی در آن نبود. با توجه به قیمت این محصول، واقعا شگفت زده شدیم.

سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس نتوانست با تصاویر متوسط و عادی خود ما را شگفت زده کند. 23 مگاپیکسل بر روی کاغذ رقم وسوسه کننده‌ای است، اما مگاپیکسل‌های بیشتر منجر به افزایش قابلیت ثبت جزئیات نمی‌شود. همچنین این مگاپیکسل‌ها به دقت رنگ تصاویر نیز کمک خاصی نمی‌کنند و دقت رنگ در پرفورمنس یکی از بخش‌های ضعیف تلقی می‌شود. هر کسی که برای خرید پرفورمنس سونی هزینه زیادی را پرداخت می‌کند، مطمئنا به دنبال تجربه تصویر برداری بهتری است. همچنین با توجه به عملکرد عالی بخش دوربین‌های دیجیتال سونی، این قدرت تصویر برداری ضعیف در ایکس پرفورمنس ما را نا امید کرده است.

در مورد اچ تی سی 10 نیز حتی قبل از این بررسی، نتیجه نهایی را پیش بینی می‌کردیم. دوربین این پرچمدار تایوانی قابل اعتماد و قدرتمند است. همچنین خوشحالیم که جدیدترین نسل از دوربین‌های التراپیکسل دیگر ما را نا امید نکرده‌اند. به اچ تی سی تبریک می‌گوییم.

البته دقیقا پشت سر اچ تی سی 10، پرچمدار قدرتمند دیگری به نام ال جی جی 5 قرار دارد که با فاصله کمی از پرچمدار تایوانی دوم شد. این محصول تنها به خاطر برخی از تصاویر با دقت رنگ پایین خود نتوانست جایگاه اول را در این بررسی جامع بدست آورد. با این حال دوربین 16 مگاپیکسلی و قدرتمند آن را به همه شما خریداران پیشنهاد می‌کنیم.

و اما آیفون 6 اس پلاس کمپانی اپل! کافیست کمی بیاندیشیم؛ تلفن هوشمندی که از لحاظ زمانی یک سال از تمامی رقبای خود در این بررسی عقب‌تر است، توانست رقابت نزدیکی با پرچمداران سال 2016 داشته باشد. توجه داشته باشید که یک سال در عرصه تلفن‌های هوشمند همچون یک قرن است! حالا باید در انتظار نسل هفتم از پرچمداران اهالی کوپرتینو و عملکرد دوربین آنها باشیم.

در نهایت نظر دادن در مورد عملکرد دوربین گلکسی اس 7 سامسونگ کمی سخت است. تصاویر تولیدی این پرچمدار در مجموع زیبا به نظر می‌رسد، اما تغییرات افراطی بر روی این تصاویر همیشه خروجی مثبتی ندارد. زیباسازی، کانتراست و اشباع پذیری می‌توانند یک تصویر را زیبا یا خراب کنند. گلکسی اس 7 در مجموع نتوانسته است در این زمینه عملکرد مناسبی داشته باشد.

و اما معدل تمامی امتیازات این 6 تلفن هوشمند در تمامی مراحل این بررسی جامع:

مقایسه دوربین بهترین تلفن‌های هوشمند

بهترین دوربین را شما انتخاب کنید

همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید، طبق بررسی که فون آرنا انجام داده است، اچ تی سی 10، ال جی جی 5 و آیفون 6 پلاس با اختلاف کمی در سه رده اول قرار گرفته‌اند و وان پلاس 3 نیز در تعقیب آنهاست. همچنین گلکسی اس 7 و اکسپریا ایکس پرفورمنس عملکرد ضعیفی به نسبت رقبا ارائه کردند.

با این حال ممکن است نظر شما با آنچه فون آرنا در مورد دوربین ای گوشی ها نتیجه گیری کرده متفاوت باشد.اگر نظر شما با آنچه فون آرنا نتیجه گیری کرده است ، لطفا آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

45 دیدگاه

 1. دوستان جو ندید
  مسلما تو زمینه دوربین نمیشه گوشی ای رو با الجی مقایسه کرد اگه هم کسی میگه سامسونگ بهتره فقط این حرفا سر طرفداری بیشتره سال2011تا کنون کنگره جهانی موبایل بهترین دوربینا رو به الجی میده دیگه ازین معتبر تر نیس بعدشم کسایی که میگن الجی بردش میسوزه واقعا شایعس من 1ساله از جی4 کارمیکشم یه سره ولی هیچیش نشده اگرم بردش بسوزه مثل حلب سامسونگ منفجر نمیشه خیلی بهتره.

 2. جالبه تو تن به تن ها همیشه اس 7 برنده میشه ! الان اینجا 5 شده !

 3. دوستان خاهشا این لینک رو ببینید تا کمی از ظلمی رو که در حق s7 کردن رو جبران کنیم لینک زیر فیلم و عکسهای مقایسه شده سامسونگ س7 با ایفون 6 س پلاس هستش ببینید که سامسونگ معنای واقعی دوربین گوشی رو چقدر قوی نشون میده

  http://www.greenbot.com/article/3060209/android/smartphone-camera-shootout-galaxy-s7-vs-iphone-6s.html

 4. باسلام
  لطفا درمورد اینکه کدوم گوشی واسه کار کردن با اینترنت راحت تره
  مرسی

 5. مرسی از این اطلاعات ارزنده
  لطفا درمورد کارایی وصل شدن و سرعت اینترنت هم اطلاعات بدید

 6. سلاݥ کاملا معلومه ک از سامسونگ بدتون میاد

  • با سلام
   تصاویر و عملکرد کاملا در تست مشخص هست و به نظر بنده که تنها ترجمه کردم مطلب رو، عادلانه بررسی شده
   با این حال نظر شما محترم

   • اشتباه به شما رای + دادم میخواستم —————– بیدم دستم اشتباه خورد فقط میخواستم همین رو بگم 🙂 10000% باهات مخالفم

    s7 بهترین گوشی تا به الان :*

  • ایییی گل گفتیییی

   اره بخدا من همین جور مقایسه ها رو تو سایت های خارجی دونبال میکنم به خدا تو همه رقابت ها سامسونگ س7 پیروز شد بین پرچمدارها ولی کسی که این مقایسه رو انجام داده مطمئنمممممممم زیاد با سامسونگ حال نمیکرده
   درزمن اینکه سامسونگ کاملا تصویر رو زیبا سازی بسری میکنه و از واقعیت دورش میکنه ( البته یه مقدار بسیار کم ) کاملا درسته و تو رای گیری انجام شده 79% از 40 هزار شرکت کننده تصویر بسری شده رو بیشتر از تصویر اصلی دوس داشتن در زمن باید اینم به یاد داشته باشیم خیییلی از کسای که گوشی دارن از گوشیشون به عنوان عکاس حرفه ای که عکس نمیگیرن دوربین عکاسی دارن دوربین گوشیها عکاسی اماتور هست و تو این دوربین های اماتور س7 واقعا خوب عکس میگیره و فعلا بیرقیبه تا بعد

 7. ضمنا شما داخل همین سایت زدید کیفیت دوربین اس7 از اچ تی سی 10 بهتره
  حالا چطور اچ تی سی شده اپل سامسونگ شده پنجم

 8. اگه سامسونگ اس7 کیفیت دوربین این بود که رتبه ی بهترین دوربین رو در جهان کسی نمی کرد میگین نه تو یوتیوب نگاه کنید الکی هم اسم گوشی هارو خراب نکنید

 9. به نظر من جدول رو برعکس کنید بازتاب عادلانه تری هست

 10. اولا جای p9 هواوی خالی بود که هیچکدوم اینا به گردش نمیرسن.بعد عجیبه احتمالا s7 که این سایت استفاده کرده یا خراب بوده یا عکاسش ناشی بود عکسهایی که من با s7 میگیرم استثنایی و خیلی قشنگه.هرکی میبینه باورش نمیشه که با گوشی بشه چنین عکسهایی گرفت.

 11. آزمایشگاه DXOMARK فقط و فقط بهترین و بیطرفترین مرجع برای امتیاز دادن به دوربین،لنز و کمرافون هست و بس.بقیه اصلا قابل اعتماد نیستند.امتیاز سونی ایکس پرف….عدد ۸۸ خورده.و بهترین کمرا فون Z5 شناخته شده. چی میگه این فون آرنا برا خودش.

 12. بد نیست یه نگاهی به سایت رسمی و آزمایشگاه درست و حسابی DXOMARK بندازید تا این ببینید این امتیاز دهی ها خیلی پرت و پلا و اشنباهند.

 13. ببخشین من واقعا گیج شدم ال جی جی 5 بهتره یا اس 7 هر سایتی یه چیزی میگه سایت شما یه مقایسه بین این دو تا گذاشته بود که عکسهای جی 5 عریض بودن و ادم نمیتونست قطعا بگه سامسونگ بهتر چون ظاهرا با دوربین دوم گرفته شده حالا اینجا ال جی رتبه ی بالاتری به دست میاره تو هشت بیت سامسونگ تو دیجی ال جی اگر کسی تجربه کار با هردو گوشیو داره ترو خدا بگهکه دوربین کدوم بهتره گیج شدم واقعا

 14. Lg g5 واقعا فوق العاده است.من خودم ندارم ولی کسایی که داشتن میدونن چه هیولاییه.از همه نظر عالیه

 15. آقا حالا اینکه شما ترجمه کردین یا خودتون نوشتین به ما ربطی نداره اخه کدوم آدمی میاد حالت عکسای سونی رو بزاره حالت دستی؟ برادر من وقتی گوشی رو حالت دستیه شما باید نور و سردی و گرمی و همه چیز رو خودت تنظیم کنی این برادر عکسامون همین فقط اومده عکس گرفته گذاشته اونجا بگو تو ک میخوای مقایسه کنی یا بزار رو حالت اتوماتیک یا آگه دستی میزاری ک از قدرت کامل دوریین استفاده کنی لااقل تنظیماتش رو انجام بده. بنظر من این مقایسه بی اعتباره

 16. از وقتی که چشم به جهان گشودم ندیدم که گجت نیوز از سونی تعریف کنه.ولی یه چیزی جای سواله.گجت نیوز که تو همه جا سامسونگو تعریف میکرد چرا اینبار زده تو وورجکش؟؟؟شاید ساسونگ پولشو نداده!یا شاید برند های دیگه خریدنش!!!الله اعلم

 17. سلام
  خسته نباشید
  و دست تون درد نکنه از ترجمه و اطلاعات مفیدی که در اختیار دیگران قرار میدهید

 18. با عرض سلام وخسته نباشید.واقعا درست میفرمائید این عکسها که گرفته شده که دیگه تقلب که نیستش من خودم عاشق سونیم ولی اچ تی سی واقعا شاهکار کرده باید اینو بپذیریم که تایوانیها دراین مدل زحمت کشیده اند . سونی فقط سخت افزاریش خیلی قوی تراز گووشیهای دیگه هست .که‌ فکرنکنم به غیراز گوشی آیفون کسی دیگه باش رقابت کنه با تشکر.

 19. قطعا الجی بهترینه و اچ تی سی اصلا نباید صدر باشه و جای جی5 اونجاست اما سونی ایکس یکی از بهترین دوربین هارو داره ! توی تعجبم ک چطوری در رده اخر پایین تر از وان پلاس و اس7 قرارگرفته !!!
  دره بندی از نظرمن اول جی5 دوم سونی ایکس سوم ایفون 6ای چهارم اچ تی سی 10

 20. خیلی عجیبه که گوشی p9 رو تو مقایسه نداشتین . تو همه سایتها و ویدیو ها هست و همیشه هم اول میشه
  میتونید ببینید

 21. اینجا عکس ها در سایز اصلی نیستن پس نمیشه نتیجه گیری کرد .خیلی راحت میتونین تو یوتیوب بزنید و برسیه دقیق دوربین همه گوشی هارو و رقابت اونهارو ببینید وچیزی که من تا حالا دیدم اینه که فعلا سامسونگ تو دوربین بهترینه ..

 22. سونی محشر بود من گوشیم سامسونگه ولی سونی محشر بود

 23. اگه بررسی xperia xp رو تو تست دوربین تو gsmarena و phonearena ببینید خوایی فهمید که این عکسها یا مال ایکس پی نیست یا عمدا بد گرفتن تا سونی رو بدنام کنن،دقت کنید که سونی تو جزئیات و دقت رنگ تو dxo چه امتیازی گرفته،بعد قضاوت کنید

 24. وان پلاس واقعا کیفیت عکس بسیار بالایی داره نمیدونم چطور اینجا رتبه پایین تری بدست اورده

 25. راستش به نظرم عجیب میاد.تصاویر گرفته شده توسط اس 7 اونقدر ها هم بد نبود که بخاید اخرش کنید . دوما ایفون همیشه به کیفیت و زیبایی تصاویر گرفته شده ازش معروفه اصن بیشتر افرادی که ایفون میخرند بخاطر دوربینه شاهکارشه ولی تو رده بندی سوم شده ونکته بعدی تصاویر گرفته شده از جی5 و اچ تی سی 10 زیاد فرق چندانی نداشتند ولی با اختلاف زیاد اول و دوم شدند و در اخر سونی همیشه تویه همه زمینه ها خوب عمل میکنه این شرکت بزرگ ژاپنی انقدر هم ساده نیست که دوربینه گوشیش بد باشه و یه نکته دیگه که توجهمو جلب کرد تو بعضی از عکسا زاویه تابش نور فرق میکرد و این مقایسه به کل ناعادلانس :/

 26. والا تا جایی ک ما مبدونیم سونی دیروز تو dxo اول شد…. ثانیا عکس ها بصورت غیر حرفه ای و از زوایای مختلف عکس برداری شده و کاملا معلومه و خود نویسنده بهش اذعان کرده…. ?? sony??

 27. جالب بود، مرسی بابت ترجمه

 28. خیلی مقایستون چرت بود
  فقط خواستید سونی رو بدنام کنید
  اگه دوربینش بد میبود که صدرنشین Dxomark نمیشد

  • بابا برو عینک بزن، یه کادر گنده زرد رنگ زدن میگه فقط ترجمه کردیم.
   انگار نصفه طرفدارای سونی شیشه میزنن، همش تو این فکرن که علیهشون توطئه میکنن. یه گوشی گرفتین، خدا رو که نخریدین، توی همون سایت dxomark هم الجی جی 5 هم امتیاز سونی شد. حالا تو خوشت نیومد برو همون سونی رو بخر…

 29. پرچم ال جی بالاس

 30. عشقه وان پلاس 3 ……..