ممنوعیت آیفون در ایران

پوشش خبر طرح ریجستری در رسانه های خارجی : حکایت احتمال ممنوعیت آیفون در ایران جهانی شد!

همانطور که احتمالا تاکنون خبر‌های طرح ریجستری را در وب سایت ما و سایر رسانه ها مطالعه کردید، مسئولان کشورمان قصد دارند تا با اجرای این طرح – که ابتدا در سال ۸۵ کلید خورده بود – از آمار تلفن‌های هوشمند قاچاق در کشور بکاهند. اما این طرح که در فاز اولیه خود موفق نبود، حالا دوباره مورد توجه مسئولان قرار گرفته است. با اجرای این طرح، تنها تلفن‌های همراهی که شماره سریال آن‌ها در سامانه گمرک به ثبت رسیده باشد اجازه فعالیت دارند و به سایر تلفن‌های همراه نظیر آیفون های اپل از سوی اپراتورها خدماتی ارائه نخواهد شد. حالا اجرای طرح ریجستری و احتمال ممنوعیت آیفون در ایران ابعاد جهانی پیدا کرده است.

فون آرنا از ممنوعیت آیفون در ایران گفته است.

پس از پوشش خبر اجرای طرح رجیستری و احتمال ممنوعیت آیفون در ایران در سایت‌های معتبری همچون ۹to5mac، appleinsider و macrumors که همگی از رسانه های پوشش دهنده اخبار و مقالات کمپانی اپل به شمار می‌روند حالا نوبت به سایت معتبر و جهانی فون آرنا رسیده است.

ممنوعیت آیفون در ایران

تصویر منتشر شده در اطلاعیه مرجع تخصصی موبایل فون آرنا

رسانه جهانی و معتبر فون آرنا امروز به نقل از Japan Times نوشت:

طبق گزارشات منتشر شده از ایران، در صورتی که کمپانی اپل محصولات خود در این کشور را ریجستر نکند، دولت ایران محصولات این شرکت را با طرح جدید ریجستری خود از بازار جمع آوری می‌کند. بدین منظور اهالی کوپرتینو باید حتما نماینده‌ای رسمی را به ایران معرفی کنند.

فون آرنا در ادامه از وضعیت قاچاق تلفن‌های هوشمند در بازار ایران سخن گفته و به نقل از خبرگذاری تسنیم، آمار تلفن‌های هوشمند قاچاقی ایران را ۴۰ میلیون اعلام کرده است. در ادامه این اطلاعیه علاوه بر نقل قول سخنان رئیس اجرای طرح ریجستری، از امکان ناپذیر بودن جمع آوری تمامی آیفون‌ها در بازار گفته است:

اگر کمپانی اپل تا چند روز آینده نماینده رسمی خود را به بازار ایران معرفی نکند، تمامی محصولات این شرکت از بازار جمع خواهد شد.

اما نکته جالب در مورد این اطلاعیه فون آرن مربوط به انتهای آن می‌شود؛‌ جایی که نویسنده خبر به جای صحبت پیرامون عکس العمل احتمالی کمپانی اپل، از احتمال دور زدن این طرح توسط هکران ایرانی سخن گفته است. با توجه به منابع معتبر فون آرنا، این اطلاعیه را می‌توان نشانه‌ای از عکس العمل‌های احتمالی کمپانی اپل در آینده در نظر گرفت.

نظر شما چیست ؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

 1. اگر کسی مثلا از دبی برأی استفاده ی شخصی أیفون بخره اون وقت چی؟ تبصره ای هست؟

 2. واقعا طرح خوبی هست امیدوارم به صورت جدی اجرا بشه ودست قاچاقچیان فرصت طلب را از آیفون کم کنه کاش واسه تبلت های بدون سیم کارت اپل هم یه فکرهایی میکردن،واقعا طرح بسیار زیبایی هست شاید متعصبینش ناراحت بشن ولی اوتاهم اگه خوب فکر کنن این طرح به نفع ماهست ،اپل هم چون درایران فروش خوبی داره مجبور میشه تمام مراحل قانونی را برا ایران طی کنه ومحصولاتش درایران به قیمت واقعی به دست مشتریان برسه،نه به اون قیمت نجومی که من شنیدم حتی یکی رفته کلیشو فروخته تا آیفون بخره!!!

 3. سلام
  بود و نبود اپل، glx طرح چینی را احیا نمیکند؛ گرانفروش متقلب.

 4. اگه برادران همیشه در صحنه هکر بذارن که این طرح درست اجرا بشه و اپل مجبور بشه نمایندگی رسمی بزنه هم قیمت گوشی اپل میاد پایین و هم تعمیرگاه مجاز در ایران باز میشه برای گارانتی و هم اپل مجبور میشه ایران رو در لیست اپل ایدی رسمی خودش قرار بده و دیگه این بازار سیاه گوش ایفون که با قیمتهای نجومی در ایران به جیب یه سری قاچاقچی این برند میره از بین خواهد رفت

 5. آیفون جمع نمیکنه. بعضی از ایرانیها که مغزشونو کرم خورده میخوان جمع کنن.

 6. باز هم افتخار آفرینی دیگر در عرصه بین اللمل.
  واقعا افتخار می کنم که ایرانی ام.

 7. آیفون داره سیب های کرموکشو جمع میکنه هاها ^_^