ناپدید شدن ستاره ها

آیا ناپدید شدن ستاره ها کار موجودات فضایی است؟

موجودات فضایی‎ که میان کهکشان‎ها سفر می‎کنند، بدون شک از تکنولوژی و علم بسیار بالایی برخوردار هستند. این تکنولوژی که سبب ساخته شدن سفینه‎های غول پیکر شده است، به سوخت و انرژی زیادی نیاز دارد. به راستی چه چیزی توانایی ایجاد این حجم از انرژی را دارد؟ شاید این موضوع با ناپدید شدن ستاره ها ارتباط داشته باشد ؟

تفاوت میان یک تکنولوزی پیشرفته با سحر و جادو قابل تشخیص نیست. هر چه از زمان می‎گذرد و ما به علم جدیدی دست می‎یابیم، این جمله بسیار مشهور از آرتور سی کلارک را بهتر درک می‎کنیم. اما روند پیشرفت ما که برای خودمان هیجان انگیز نیست! پس برای درک این جمله بهتر است به سراغ یوفوهایی که همچون ماهی در آسمان آزادانه حرکت می‎کنند، برویم. حتما یوفولوژیست‎ها و شاهدان عینی برخورد با یوفوها، جمله کلارک را با گوشت و خون خود درک کرده‎اند!

ناپدید شدن ستاره ها

ماهواره سوهو که وظیفه بررسی دائم خورشید را دارد، داستان‎های زیادی از یوفوهای فوق پیشرفته برای ما زمینی‎ها ارسال کرده است. تصاویر و ویدویی‎هایی که همچون شواهد بسیار دیگر توسط ناسا و دانشمندان بزرگ دنیا سرکوب شدند. هر کاری که انجام شود، تغییری در صورت مسئله ایجاد نمی‎کند. سوهو شواهد و سرنخ‎های زیادی از نوع پیشرفته سوخت خورشیدی به ما داده است. باید از خود بپرسیم که چرا یک یوفو و سفینه مادر باید تا این حد به خورشید نزدیک شود؟

ابتدا بگذارید مطلبی را برای دوستانی که نمی‎دانند، توضیح بدهم. منطقه سبز به مکان و مداری می‎گویند که سیاره‎ای در آن قرار داشته و به دلیل فاصله مناسب با ستاره میزان خود، توانایی ایجاد حیات را دارد. این منطقه سبز برای منظومه شمسی، متعلق به دو سیاره زمین و مریخ است. طی میلیون‎ها سال آینده، هنگامی که خورشید با آغاز مرگ خود دچار گسترش دیوانه‎واری می‎شود، منطقه سبز به سیاراتی همچون مشتری و زحل سپرده می‎شود. در این زمان، زمین و مریخ مدت‎هاست که توسط خورشید بلعیده شده‎اند. با این تفاسیر، فاصله مناسب از ستاره‎ها بسیار حساس می‎باشد. حیات، موردی آسیب پذیر است که در هر شرایطی شکل نمیگیرد و نمی‎تواند به بقای خود ادامه دهد.ناپدید شدن ستاره ها

متوجه شدیم که حتی برای بقای خودمان هم که شده باید در فاصله مناسبی از ستاره‎ها قرار بگیریم. پس حالا که در فاصله مناسب قرار داریم و به تکنولوزی‎های خوبی دست یافته‎ایم، استفاده از نور و گرمای خورشید به عنوان سوخت و انرژی تجدید پذیر، گزینه مناسبی است. اما مقدار زیادی ار انرژی خورشیدی در زمین هدر می‎رود و ما قادر به استفاده نیمی از آن هم نیستیم. پس تکلیف چیست؟ صفحه‎های خورشیدی به سیاره ناهید ارسال کنیم؟ با مشکل دمای ذوب چه کار کنیم؟

ناپدید شدن ستاره ها

باری دیگر به موضوع باز می‎گردیم. ماهواره سوهو سالیانه هزاران یوفو در فاصله بسیار نزدیکی از خورشید مشاهده می‎کند. موجودات فضایی که میلیون‎ها سال از ما پیشرفته‎تر هستند و توانایی ساختن سفینه‎‎ای با این درجه از تحمل دما هستند، از میزان ارزش انرژی خورشیدی خبر ندارند؟ مسلما بیش از آنچه که ما بتوانیم تصور کنیم، می‎دانند و در این راستا، هزاران فناوری جدید خلق کرده‎اند تا میزان دریافت انرژی را به حداکثر برسانند.

اما سوال این است، آیا تنها دریافت تابش خورشید برای تامین انرژی سفینه به اندازه ماه کافی است؟ بحثی که این روز‎ها باری دیگر به صدر جدول مباحث مورد علاقه دانشمندان بازگشته، علت ناپدید شدن ستاره ها می‎باشد. خورشید از ستاره‎های نسبتا کوچک کیهان قلمداد می‎شود، پس چه چیزی عامل ناپدید شدن ستاره ها در کیهان است؟

آیا ناپدید شدن ستاره ها کار موجودات فضایی است؟

می‎دانیم که سیاه‎چاله‎ها توانایی بلعیدن کامل یک ستاره را داردند اما این امر در عرض چند ثانیه رخ نمی‎دهد و آثاری از خود به جا می‎گذارد. به صورت کلی، دانشمندان متوجه می‎شوند که این اتفاق توسط سیاه چاله‎ای رخ داده است. اما مواردی نیز وجود دارند که یک ستاره بدون هیچ علتی و به صورت ناگهانی ناپدید می‎شود. علت این دسته از حوادث چیست؟

ناپدید شدن ستاره ها

این اتفاقات نخستین بار با ستاره‎ای به‎نام «تبی» (Tabby) شروع شد. دانشمندان متوجه افت میزان روشنایی و درخشش این ستاره و ناپدید شدن آن شدند، بدون این که آثاری از برخورد یک سیاه چاله با آن پیدا شود. این اتفاق باعث توجه تمامی اختر شناسان شد، چرا که هیچ علت و توجیح علمی‎ای برای این نوع از مرگ ستاره وجود ندارد و به صورت کلی، چیزی که ما از مرگ ستاره می‎دانیم بسیار با این اتفاق فرق دارد!

طبق معمول فرضیات زیادی برای این پدیده ارائه شد و در میان این فرضیات ، دانشمندانی که ترس از تمسخر دیگران نداشتند شروع به گمانه‎ زنی‎هایی حول وجود حیات فرازمینی بسیار پیشرفته در نقاط دور کردند. آن‎ها اعتقاد داشتند که تکنولوژی و دستگاه‎هایی فوق پیشرفته ممکن است این ستاره‎ها را احاطه کرده و از آن‎ها جهت تامین انرژی تغذیه نماید.پس از آن بود که محققان شروع به بررسی و نقشه برداری از حدود ۳۰۰ هزار ستاره کردند که اگر در بررسی های آینده ستاره ای بطور ناگهانی ناپدید شد متوجه این تغییرات شوند.

ناپدید شدن ستاره ها

آقای جی اولسان از دانشگاه ایالت بویس آیداهو که در این پروژه مشغول به کار است در این باره اذعان داشت:

انجام این کار برای ما معقولانه است. یک جستجو با برنامه ریزی دقیق و سنجیده جهت کشف و مطالعه موارد غیر معمول که امکان دارد در گذر زمان اطلاعاتی را از دیدگاه ما پنهان کرده باشد. اکنون تحقیقات ما محدود است اما می‎تواند بیانگر علت چیزی که مشاهده کردیم، باشد.

تمامی این موارد می‎تواند مشاهدات سوهو را توجیح کند. اما علت ترس دانشمندان برای برخورد با موجوداتی که ناممکن را ممکن می‎سازند، عجیب است! این موجودات به قدری به ما اهمیت می‎دهند که تنها با نزدیک شدن به خورشید، انرژی خود را تامین می‎کنند که بدون شک برایشان کافی نیست. آن‎ها می‎دانند که ما برای ادامه حیات به خورشید نیاز داریم و در صورت بروز اختلال و تغییر، در عرض چند ثانیه نابود می‎شویم. در نتیجه می‎توان نگرانی این دسته از دانشمندان همچون استیون هاوکینگ را بی دلیل دانست. موجوداتی که توانایی سفر با سرعت نور و ناپدید کردن ابر ستاره‎های دنیا را دارند، نیازی به سیاره کوچک و خورشید ما ندارند. شاید اگر قرار بود به دست یوفوها نابود شویم، مدت‎ها قبل از صحنه کیهان به روش‎های مختلف محو شده بودیم.

نظر شما در مورد نظریه ناپدید شدن ستاره ها توسط موجودات فضایی چیست ؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۲ دیدگاه

 1. حال می کنید پرت و پلاهای بافتۀ ذهن های خیالباف بیمار رو به اسم واقعیت های پنهان شده و سرکوب شده از طرف ناسا و دانشمندان سرشناس به خورد ملت از همه جا بی خبر بدید؟ شب خوابتون می بره که سعی می کنید از جهل مردم پول در بیارید؟

 2. با یک نگاه سطحى به اطراف خودمون، پى به نظم و دقت بى بدیل حاکم بر عالم مى بریم.
  اتفاقات این عالم نمیتونن از این نظم و هماهنگى خارج بشن. محو شدن یک ستاره در زمان کوتاه هم از این قانون پى روى میکنه.
  شاید تنها از دید ما پنهان میشن نه این که نابود بشن!

 3. ماهواره سوهو هیچ موجود فضایی را نزدیک خورشید رصد نکرده، این ماهواره شهاب سنگها را بعلت نیروی گرانشی قوی خورشید که به آن نزدیک می شوند را رصد می کند. لطفا وقتی مطلبی را اینجا درج می کنید منبع آن هم ذکر کنید. هیچ موجود فضایی هم نزدیک خورشید نمی شود مگر اینکه قصد خودکشی داشته باشد. ناسا و دیگر دانشمندها هم چه چیزی گیرشون می آد که مخفی کاری کنند؟ موجود فضایی هم اگه تو منظمه شمسی آمده باشه تو کرهزمین یه وسیله ای چیزی می تونسته جا بذاره که ما با استناد به اون بتونیم وجود آنهارا ثبات کنیم . لطفا مطلب بهتر و قابل اعتماد بگذارید نه داستان تخیلی.

 4. به نظرتون کدوم ستاره هست که فاصله اش تا ما چند ثانیه نوری باشه که در عرض چند ثانیه بفهمیم که ناپدید شده؟خورشید که اینقدر به ما نزدیکه اگه ناپدید بشه هشت دقیقه بعد متوجه میشیم.

 5. من فکر میکنم که ما ( من وشما ) نمی تونیم نظر قطعی درباره وجود یا عدم وجود بیگانها بدیم. چون اولا خودمون مستقیم در این مورد تحقیقاتی نداشتیم دوما همه اطلاعات ما در این ضمینه مربوط به سازمانهای فضایی میشه که خودشونم اطلاعات دقیقی رو منتشر نمی کنن. و اطلاعات رو طبقه بندی می کنن. شک نکنید اگر روزی این مسئله از نظر علمی و عینی هم ثابت بشه به این زودیها در اختیار مردم قرار نمی گیره و به احتمال زیاد سانسور خواهد شد.

 6. متن هایی رو که واستون مینویسم از مجله موفان هستش که به صورت سال نامه به دولت امریکا و دیگر رهبران کشور ها فرستاده میشه قسمت هایی از این نوشته بر گرفته از موارد فاش شده اسناد WikiLeaks هستش
  در دوره هایی از پیشرفت تمدن تاریخ گونه هایی از سیستم ستاره ای محلی در طی زمان به ابعادی از علم دست پیدا کردند که فرا تر از حالت مرئی ماده بوده و این سامانه در مدار خورشید و میدان‌های مغناطیسی قرار داده شده است و ماتریکس ماه را به وجود آورده اند این ماتریکس واقعیتی کاذب است که با حذف و دستکاری اطلاعاتی که از خورشید بصورت نور کدگذاری می‌شود و به ما می‌رسد، به ذهن ما انسان‌ها راه می‌یابد. انسان در کره زمین در حالت کنترل ذره به سر میبرد و لذا بهترین جای ممکن جهت کد گذاری توالی رفتار انسان احتیاج به کنترل نداشته بلکه تمامی دستورات در مغز خزنده به صورت کد غیر فعال در dna انسان جا گذاری شده

 7. دوست عزیز، شما ظاهرا متن رو درست نخوندین.به وضوح در این مطلب به واژه فرضیه اشاره شده، پس چیزی خوراک کسی داده نشده.با اینکه باز هم تاکید می کنم که این موضو ع صرفا یک فرضیه هستش ، اما بسیاری از دستاوردهای علمی امروز، در گذشته برای خیلی ها پرت و پلا به حساب میومده و هر زمان کسی حرفی از تکنولوژی های آینده میزده، مورد تمسخر و تخریب قرار میگرفته.

 8. قدمت حضور این موجودات در زمین به هزاران سال پیش برمیگرده! انسان های اولیه که درون غار زندگی میکردند روی سنگ ها چیزی شبیه بشقاب پرنده رو نقاشی میکردن که اثارش در بیشتر نقاط جهان موجوده.از همون زمان پیدایش انسان اون رو تحت نظر داشتند و لحظه به لحضه پیشرفت اون رو زیرنظر داشتند! تمدن مایا,مصر,ازتک,سومری ها و….. همه در کتیبه های خود از الهه ها و خدایانی سخن گفتند و اونارو نقاشی کردند. اونا که در اون زمان قادر به سفر با سرعت نور بودند ,تعجب بر انگیز نیست که به ستاره ای نزدیک بشند و انرزی اونو مصرف کنند

 9. واقعا علمی و منطقی نگارش شده ، من یک فیلم مستند در این رابطه دیدم که همین ماهواره سوهو گرفته بود

  یک حاله گرد مانند بصورت خیلی عجیبی شروع به گرفتن انرژی از خورشید کرد حتی مثل یک شلنگ مسیری که انرژی از خورشید داشت خارج میشد مشخص بود و در عرض چند ثانیه اون جسم رفت و انرژی قطع شد

  • خیلی ممنون. امیدوارم بتونیم روز به روز مطالب با کیفیت تری برای شما عزیزان آماده کنیم.
   بله این دسته از ویدیوها بسیار زیاد هست و به نوبه خودش وجود بازدیدکنندگان فرازمینی مارو توجیه میکنه

 10. به نظر من یه ستاره بزرگتر از چیزی هس که یه جسم بتونه بهش نزدیک بشه و تمام انژی اونو بگیره!
  اگه اون جسم می تونه تمامی انرژی یه ستاره رو بگیره پس باید چیزی اندازه(یا بزرگتر)از زمین باشه!

  • نه دوست عزیز این طور نیست. سیاه چاله ها در اندازه کوچک هم به دلیل گرانش بالا بسیار قدرتمند هستن و میتونن در عرض چند ثانیه یک ستاره رو به درون خود بکشن. حالا نصف این گرانش رو به یک دستگاه بدید. کمی دیرتر ستاره رو می بلعه ولی انجام شدنیه. کتاب فیزیک ناممکن ها از پرفسور میچیو کاکو رو مطالعه کنید

   • میبلعه درست ولی سنگین شدنش را درنظر گرفتید؟ سیاهچاله هم ستاره را درعرض چند ثانیه به درون نمیکشه بستگی به بزرگی و کوچکی ستاره و ساهچاله زمان بسیار بسیار بیشتری نیاز هست

 11. به گفته خداوند سه خلقت انسان-جن و فرشته وجود داره که انسان فقط در زمین و جن هم زمین و آسمان و فرشته فقط در آسمان سکونت دارند و زندگی مخصوص به خودشون رو دارن. من نظر شخصیم اینه که بیگانگان همون طبقه اجنه و فرشتگان هستند.

 12. بله یوفوهابرای مگنت سفینه هایشان از ستاره ها وسیاره ها البته از هسته انها استفاده میکنند زیرا مقدار زیادی انرژی مغناتیسی خام در انها وجود داردومیتواند به هسته مرکزی سفینه که همانند هسته یک سیاره یا ستاره عمل میکند جان دوباره ببخشد

  درضمن نتهاانها میتوانند به خورشید نزدیک شوند بلکه به سیاه چاله ها نیز امکان نزدیکی دارند زیرا از هرچیز که وجود داشته باشد انها انرژی لازم را کسب میکنند

 13. بیگانه؟ ارتباط؟ واقعا خنده آوره چون اونها بیگانه نیستند و ارتباط هزاران ساله که برقراره منتها چون یا گونه ی انسانی اند و یا خود را به شکل ما در می اورند کسی متوجه اونها نمیشود،اونها هزاران ساله که میان ما هستند پس به کار بردن کلمه ی بیگانه درست به نظر نمیرسه

  • دوست بحث درباره موضوع حضور فرازمینی ها در بین انسان های عادی با مشاهدات و ارتباط بسیار فرق داره. ولی کاملا با شما موافقم. انشاالله در سری مقالات فضانوردان باستانی این موضوع رو اثبات می کنیم.
   ممنون بابت نظرتون

 14. خب در مورد خود مشاهدات سوهو میشه مطلب بذارین؟ چون دیدم برای این مطلب لینکی به جایی نذاشتین.

  • بله حتما. این سری مقالات به تازگی شروع شده و شک نکنید در آینده ای نزدیک درباره تمامی موضوعات و حوادث مطلب مینویسیم تا شما عزیزان استفاده کنید.
   بابت پیشنهادتون مممنون

 15. ممنون واقعا مطلب فوقالعاده ای بود، کاش یک روز بشه یا بیگانه ها ارتباط برقرار کنیم