اتومبیل برقی

پورشه بیش از ۱۴۰۰ نفر را برای ساخت اتومبیل برقی استخدام خواهد کرد

اگر از طرفداران کمپانی پورشه بوده و یا اخبار اتومبیل‌ها را دنبال کرده باشید حتما می‌دانید که این کمپانی از اولین اتومبیل برقی خود به نام مدل ای (Model E) در دسامبر سال گذشته رونمایی کرد که در واقع یک خودروی لوکس بوده و برای رقابت با تسلا مدل S طراحی و ساخته شده است.

حال اخباری به گوشی می‌رسد مبنی براینکه کار پورشه با ساخت اتومبیل برقی تمام نشده و این کمپانی قصد استخدام بیش از ۱,۴۰۰ نفر را برای ساخت محصولات جدید هوشمند در سر دارد؛ این کار باعث می‌شود که پورشه کمی از رسوایی که فولکس واگن در پی داشت فاصله گیرد.

انجام چنین کاری تقریبا باعث می‌شود فلسفه‌ی کمپانی مانند پورشه که بیشتر به‌عنوان سازنده‌ی خودروهایی با سوخت فسیلی شناخته می‌شد دچار تغییراتی شود و در صورت موفقیت این کمپانی، شاهد قرار گرفتن نام پورشه در میان برترین سازندگان اتومبیل برقی باشیم.

یکی از مدیران پورشه به نام آقای Uwe Hueck نیز در این رابطه گفته:

شما یا در تغییرات دیجیتالی که رخ می‌دهد جایی برای خود باز خواهید کرد و یا محکوم به شکست خواهید بود.

این سخن تقریبا نشان می‌دهد که چقدر ساخت اتومبیل برقی برای پورشه حائز اهمیت است و رخ دادن هرگونه خطایی، برای پورشه به معنی شکست است. این موضوع فوق العاده به نظر می‌رسد زیرا پورشه یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین سازندگان اتومبیل بوده و اگر کمپانی مانند پورشه در ساخت اتومبیل برقی موفق عمل کند می‌شود آینده‌ای روشن را در انتظار اینگونه از وسایل نقلیه تصور کرد.

در کنار ۱۴۰۰ نفر نیرویی که برای ساخت مدل E استخدام شده‌اند ۳۵۰ نفر نیز به جمع آنها خواهند پیوست که در زمینه‌ی تحقیق و توسعه‌ی دیجیتالی فعالیت خواهند کرد.

پورشه امید دارد تا اولین اتومبیل برقی خود را تا سال ۲۰۱۹ آماده کرده و روانه‌ی بازار کند. Hueck نیز در مصاحبه‌ای که با رویترز داشته گفته پورشه باید سالانه در حدود ۱۰,۰۰۰ واحد از این خودروها به فروش برساند تا بتواند به سود برسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اره خبرشو شنیده بودم مثل اینگه ظاهران ۲۰۰ نفرشون از ایران خودرو و سایپا هستن و طرح پیشنهادیشون هم مدل به روز شده تولیدات داخلی با همگاری پورشه