ساعت اپل واچ ۲ دارای نمایشگر باریک‌تری خواهد بود

ساعت اپل واچ ۲ دارای نمایشگر باریک‌تری خواهد بود

بیش از یک سال از زمان معرفی نسل اول ساعت هوشمند اپل می‌گذرد و حالا که آن غول اولیه‌ی ورود به بازار گجت‌های پوشیدنی توسط این کمپانی آمریکایی شکسته شده است، خیلی از کاربران و کارشناسان منتظر هستند که ساعت اپل واچ ۲ را با تغییرات بسیار گسترده‌ و ظاهر زیباتری مشاهده کنند.
اپل در سال ۲۰۱۵ و برای اولین بار از اپل واچ به عنوان نماینده‌ی اصلی خود در بازار ساعت‌های هوشمند پرده‌برداری کرد و این محصول یکی از معدود مواردی بود که قبل از رونمایی توسط اپل، هیچ تصویر لو رفته و یا گزارشی درباره‌ی قابلیت‌های آن منتشر نشده بود و تقریبا به یکی از سورپرایزهای اصلی مراسم آن زمان اپل تبدیل شد. اما تمام کاربران انتظار داشتند که رونمایی یک ساعت هوشمند توسط اپل در شرایطی انجام شود که این کمپانی به یک طراحی بسیار زیبا و مدرن رسیده باشد و در واقع همه منتظر بودند که اپل واچ را در قالب یک ساعت دایره‌ای بسیار ظریف، زیبا و با قابلیت‌های فراوان مشاهده کنند.

اما این‌گونه نشد و نسل اول ساعت‌های هوشمند اپل با یک نمایشگر مربعی و با ضخامت نسبتا زیاد رونمایی شد که همین موضوع فضای انتقادی شدیدی را برای اپل به وجود آورد. هرچند که اپل بعدها این ضعف نسبتی در طراحی را با به ارمغان آوردن کارایی و کارکرد نرم افزاری بسیار مناسب پوشش داد، اما باز هم همه منتظرند که یک طراحی زیباتر را برای این محصول مشاهده کنند و احتمالا این همان اتفاقی است که در ساعت اپل واچ ۲ (Apple Watch 2) قرار است رخ دهد.

نسل دوم گجت‌های پوشیدنی اپل که احتمالا تنها محدود به ساعت اپل واچ ۲ خواهد بود، در ماه سپتامبر (به همراه معرفی آیفون ۷) و یا در ماه اکتبر (در یک کنفرانس جداگانه) توسط این کمپانی معرفی خواهد شد. به تازگی خبرگزاری DigiTimes گزارشی را منتشر کرده و مدعی شده است که اپل واچ ۲ دارای نمایشگر باریک‌تری خواهد بود و اپل از یک ساختار فیزیکی جدید شامل تنها یک لایه‌ی شیشه‌ای برای ساخت آن استفاده خواهد کرد؛ نسل اول اپل واچ دارای یک ساختار دوگانه است و نمایشگر آن از دو لایه‌ی شیشه‌ای مجزا بر روی هم تشکیل شده است.

قابلیت‌های جدید ساعت اپل واچ ۲ کدام‌ها هستند؟

ساعت اپل واچ ۲ دارای نمایشگر باریک‌تری خواهد بود

البته حذف یک لایه‌ی شیشه‌ای در ساعت اپل واچ ۲ نمی‌تواند الزاما به معنای باریک‌تر شدن نمایشگر این محصول باشد. این کار فضای بیشتری را برای اپل به وجود می‌آورد و ممکن است که مهندسان طراحی سخت افزاری این کمپانی به جای رها کردن این فضای اضافه، از آن برای افزودن سنسورهای بیوزیستی بیشتر، ماژول دوربین و یا حتی افزایش ظرفیت باتری استفاده کنند؛ ظرفیت شارژدهی اپل واچ یکی از آن نقاطی است که مورد انتقاد کارشناسان و کاربران زیادی قرار گرفته است.

در کنار طراحی جدید، کمپانی کوپرتینویی در ساخت ساعت اپل واچ ۲ به احتمال زیاد از حافظه‌ی رم بیشتر، پردازنده‌ی سریع‌تر، سنسورهای جدید و قابلیت‌های جدیدی نظیر امکان اتصال به اینترنت سلولار و امکان استفاده به‌صورت کاملا مستقل از آیفون بهره خواهد برد. درضمن حالا که تقریبا مدیران اپل درباره‌ی نسل جدید ساعت‌های هوشمند خود سکوت کرده‌اند و تقریبا هیچ اخبار جدیدی درباره‌ی آن منتشر نمی‌شود، احتمال زیادی وجود دارد که سناریوی نسل اول در حال تکرار باشد و به‌زودی شاهد رونمایی از این اسمارت واچ جذاب باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*