اضافه شدن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام ؛ با فحاشی در شبکه‌های مجازی خداحافظ کنید

اضافه شدن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام ؛ با فحاشی در شبکه‌های مجازی خداحافظی کنید

فحاشی و ارسال کامنت‌های نامربوط امری است که تقریبا تمام کاربران این روزهای شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص شبکه‌ی اینستاگرام کاملا با آن آشنا هستند و به دلیل برطرف کردن همین مشکل، مدیران این شبکه تصمیم گرفته‌اند قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام را به نسخه‌های بعدی این سرویس محبوب اضافه کنند.
به دلیل این که در فضای مجازی ممکن است هویت افراد به صورت ناشناس باقی بماند و به‌نوعی هیچ مشکلی در دنیای واقعی متوجه آنها نشود، خیلی از افراد تلاش می‌کنند ذات واقعی خود را نشان بدهند و با فحاشی در زیر مطالب و عکس‌های افراد مشهور، بازیگران و ورزشکاران، به‌نوعی مخالفت خود را با نظرات و رفتار آن شخص ابراز کنند که البته این کار به روش بسیار غیر اخلاقی و نامناسبی انجام می‌شود.

به‌خصوص برای کاربران ایرانی، آمار فحاشی‌ها و رفتارهای غیر اخلاقی در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام بسیار بالاتر از میزان نرمال جهانی بوده است و متاسفانه این رفتار ضد اخلاقی به حدی گسترده بوده است که خبرگزاری‌های مطرحی در جهان به آن پرداخته‌اند و حتی گاهی اوقات مانند پرونده‌ی بازیکن تیم ملی والیبال ایتالیا و یا بازیکن تیم ملی فوتبال فرانسه، باعث واکنش منفی آن شخص مشهور نسبت به مردم ایران شده است که به جز تبعات منفی در اذهان جهانی و لکه‌دار شدن هویت کاربران ایرانی، هیچ فایده‌ای در بر نداشته است.

اضافه شدن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام ؛ با فحاشی در شبکه‌های مجازی خداحافظ کنید

حالا به نظر می‌رسد با اضافه شدن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام به نسخه‌‌های بعدی این شبکه‌ی اجتماعی شاهد این باشیم که میزان این فحاشی‌ها پایین بیاید و حداقل اگر کاربران این موضوع را رعایت نمی‌کنند، صاحب و مدیر آن صفحه‌ بتواند جلوی آنها را بگیرد تا دیگر بازدیدکنندگانی که تنها قصد دارند از آن پست دیدن کنند و لذت ببرند، با این حجم از بی‌اخلاقی مواجه نشوند و تجربه‌ی کاربری آنها آسیبی نبیند؛ به‌خصوص این که ممکن است این کاربران شامل کودکان، افراد کم سن و سال و افراد مودبی باشند که تحمل این رفتارها برایشان بسیار سخت است و حتی ممکن است باعث خارج شدن کامل آنها از دنیای اینستاگرام باشد.

قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام در حالی به نسخه‌های بعدی اضافه خواهد شد که همین حالا هم کاربران قادر هستند به صورت تک به تک، کامنت‌ها را بررسی کنند و پیام های نامطلوب را حذف کرده و یا آنها را به واحد امنیتی این شبکه‌ی اجتماعی گزارش دهند. این راه حل بااینکه برای صاحبان اکانت‌های شخصی قابل انجام است، اما برای صفحاتی که بیش از هزاران پیام برای هر پست آنها ارسال می‌شود، مطمئنا چنین راه حلی عملی نخواهد بود.

فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام به همراه قابلیت بستن امکان کامنت‌گذاری

صاحبان این پیج‌ها تا پیش از این تنها دو امکان داشتند: یا این که پستی را اصلا منتشر نکنند و یا این که به پیام‌های ارسال شده از سوی کاربران اهمیتی ندهند، اما حالا دو راه حل دیگر نیز برای آنها به وجود آمده است. به گزارش خبرگزاری آبر گیزمو از این به بعد صاحبان حساب‌های کاربری اینستاگرام می‌توانند برای خود فیلترهایی را به صورت شخصی تعیین کنند تا اگر کامنت یک کاربر حاوی کلمه و یا عبارت خاصی بود، آن پیام به‌طور کامل حذف شود و حتی یک بار هم بر روی آن صفحه و در زیر آن نمایش داده نشود.

اضافه شدن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام ؛ با فحاشی در شبکه‌های مجازی خداحافظ کنید

البته یک روش دیگر هم علاوه بر فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام وجود خواهد داشت و آن هم این است که صاحب حساب کاربری مربوطه، قابلیت کامنت گذاری برای یک پست خاص را به‌طور کامل غیرفعال کند تا دیگر هیچ کاربری نتواند برای آن پست کامنتی ارسال کند و تنها قابلیت مشاهده‌ی آن آزاد باشد. به این ترتیب ادمین‌های پیج‌های پرطرفدار و افراد مشهور قادر خواهند بود با راحتی خیال و با آزادی بیشتری اقدام به انتشار پست‌های خود کنند و آنهایی که پیش از این تنها مجبور به حذف تمام پست‌های خود بر روی صفحه‌ی شخصی‌شان بودند، با حذف قابلیت پیام‌گذاری کاری کنند تا دیگر هیچ کاربری نتواند برای آنها نظری ارسال کند؛ چه یک نظر دوستانه و چه یک فحاشی گستاخانه.

نیکی جکسون (Nicky Jackson) سرپرست بخش سیاست‌گذاری‌های عمومی شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام درباره‌ی این قابلیت‌های جدید به خبرگزاری واشگنتن پست آمریکا توضیح می‌دهد:

هدف ما این است که اینستاگرام را به یک محیط دوست‌داشتنی، سرگرم‌کننده و مهمتر از همه، یک مکان امن برای اظهار نظر آزادانه و ابراز نظرات شخصی تبدیل کنیم. ما این روند را به‌طور آهسته شروع کرده‌ایم و به مدیران حساب‌های کاربری پربازخوردی که دارای حجم بالایی از کامنت برای هر پست هستند، پیشنهاداتی را برای معتدل‌سازی جریان کامنت‌ها ارائه کرده ایم. ما با یادگیری از این تجربه قصد داریم که در آینده، تجربه‌ی بهتر و لذت بخشتری را از روند دریافت کامنت برای تمام کاربران این شبکه‌ی اجتماعی ایجاد کنیم.

بنابراین به نظر می‌رسد که با اضافه شدن این قابلیت‌ها، یکی از مهمترین مشکلات اینستاگرام از بین خواهد رفت و کاری که چندین کمپین برای افزایش فرهنگ عمومی و ادب کاربری در فضای مجازی نتوانسته بودند آن را به سرانجام برسانند، حالا توسط مدیران خود این شبکه در حال عملی شدن است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

21 دیدگاه

 1. در اینستاگرام زبان فارسی چطور میشه کامنت زیر پستها روبست ؟ اینستای زبان فارسی ،نه انگلیسی، ادمین جواب لطفا

 2. وقتی میخای سیر کنی تو همون صفحه بمون صفحه رو برو پایین یجا نوشته setting بزن روش بعد کامنت رو میتونی ببندید باتشکر باشد که رستگار شویم

  • برای من همچین گزینه ای نداره. همه راه ها رو رفتم ولی کامنتم غیر فعال نمیشه. هم از راه فیلتر رفتم و هم غیر فیلتر. هم نسخه جدید هم قدیم هم با فیلتر شکن هم بدون فیلتر شکن. هم دیتا رو پاک کردم دوباره نصب کردم هم کش رو. همه کار کردم ولی اصلا گزینه ی Advance setting قسمتی که باید باشه نیست متاسفانه. دیگه راهی به ذهنم نمیرسه.

 3. وقتی میخواین پست بزارین از فیلتر اینا رد شد پایین نوشته تنظیمات دیگر اونو میزنین و کامنت گذاشتن و میبندین

 4. من قبلا میتونستم کامنتارو ببندم چرا الان نمیتونم

 5. من قبلا میتونستم کامنتارو ببندم چرا الان نمیتونم؟!

 6. Chjoori comentaro bbndm ksi natoonw coment bzarw

 7. چگونه کامنت یه پستـرا ببندیمـدر اینستگرام

 8. دوستان برای اینکه کامنت ها بسته بشه باید بیشتر از 9kفالور داشته باشید .الان منم این گزینه رو ندارم.فقط اونایی که فالور زیاد دارن کامنت رو میبندن.ماها با فالور کم نمیتونیم

 9. چرا بعضی ها ترن اف کامنت دارن بعضی ها ندارن؟ من اپدیت هم کردم و هم با ایفون هم اندروید امتحان کردم این گزینه رو ندیدم ولی بعضیا الان کامنتاشونو بستن . چه جوری؟ جواب لطفا

 10. اینهمه توضیح دادید ک این روش خوبه و اله و بله،دل مارو بردید،بعد نگفتین چطور؟!! تا لب چشمه بردینمون تشنه برمون گردوندین ک?

 11. Mikham turn off comment konam vali page am in gozine ro nadare,hata update ham kardam .
  chikar konam??

 12. چطوری میشه کلا کامنت رو بست؟

 13. خوب چطوری یکاری کنیم که دیگه نتونن کامنت بزارن ؟؟؟؟؟ هیج جا آموزشش وجود نداره ااهههه یکی بگه

 14. Mishe bgin chjori gheyr faal konim
  Tozih nadadim
  Case kol posta c.m natonan bzaran

 15. من دوست دارم کلا کامنتم ببندم.از پیج یک دختر اذربایجان باکو دیدم که کامنت رو برداشته بود و هر چی همه رو امتحان کردم و ورژن جدید اینستا رو هم اپدیت کردم مال من نشد که نشد

 16. سپاس ولی مراحلش رو نشان ندادید

 17. خدا به خیر کنه. از فردا همه کسایی که توی فضای مجازی نمیتونستن چیزی بگن میان بیرون و خودشون رو خالی میکنن. D:

 18. ای وای…..حالا چی کار کنیم؟!….
  کم کم داشتیم در عرصه های بین الملل اسمی و رسمی بهم می زدیم.
  بعلاوه،
  حالا جمعیت بیکار ایران، بیکار تر میشن.