مقاومت گوشی Moto Z

تماشا کنید: تست مقاومت گوشی Moto Z در شرایط سخت

نسخه جدید گوشی موتورولا موتو زد (Motorola Moto Z) از طراحی بسیار باریک، بدنه آلومینیومی و سایر مواردی که سبب جذابیت یک اسمارت‌فون می‌شوند بهره می‌برد. اما اینک به دست یکی از کاربران شبکه اجتماعی یوتیوب با نام JerryRigEverything افتاده است که علاقه شدیدی به محک زدن مقاومت گوشی Moto Z و در سخت‌ترین شرایط ممکن داشته است.


مقاومت گوشی Moto Zبا توجه به ظاهر ظریف و فانتزی این گوشی، انتظار مقاومت چندانی از سوی Moto Z نداشتیم؛ اما جدیدترین پرچمدار موتورولا در شرایط فیزیکی نامساعد بسیار منعطف عمل می‌کند. برای نمونه نه تنها دستگاه از تست خم شدن سربلند بیرون آمد، بلکه پیکسل‌های نمایشگر آن بیش از ۵۰ ثانیه در مقابل اثر مستقیم شعله‌ آتش مقاومت نشان دادند و سپس به خاموشی گراییدند.

در مقابل مقاومت گوشی Moto Z در برابر این‌گونه تست‌های خارج از عرف، دکمه Home قرار دارد که می‌توان آن را پاشنه آشیل دستگاه دانست. این دکمه از هیچ ویژگی مقاومتی برخوردار نبوده و همانطور که در ویدیو مشاهده می‌شود، Jerry به راحتی برروی آن خط و خش می‌اتدازد. مقاومت پایین دکمه هوم، تنها نکته منفی درباره Moto Z جدید نیست و عملکرد متوسط سنسور اثر انگشت که احتمال عملکرد موفق آن تنها ۷۵ درصد است به مشکلات دیوایس دامن می‌زند. عملکرد ضعیف این دکمه و سنسور تعبیه شده برروی آن به هیچ عنوان برای پرچمدار سال ۲۰۱۶ یک کمپانی مورد قبول واقع نمی‌شود.

مقاومت گوشی Moto Z در قسمت جلو تحسین برانگیز است.

حال بهتر است به بررسی مقاومت بدنه پشتی دستگاه بپردازیم. محافظ شیشه مانند ماژول فلاش LED دوربین به راحتی خط و خش می‌پذیرد و هیچ مقاومتی از خود نشان نمی‌دهد. البته این اتفاق برای تمامی قسمت‌های پنل پشتی رخ می‌دهد و نباید ماژول LED را یک استثنا دانست.

در مجموع، پرچمدار جدید موتورولا در پنل جلویی از مقاومت نسبتا بالایی برخلاف پنل پشتی برخوردار شده است. این موضوع می‌تواند به عنوان نقطه مثبتی برای این دستگاه محسوب شود، چرا که درصورت صدمه دیدن دیوایس آسیب کمتری به پنل جلویی خواهد رسید و به همان نسبت هزینه تعمیرات آن نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. در ادامه، ویدیو تست مقاومت گوشی Moto Z را از دست ندهید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خداییش. اول. خدا. بعد. موتورولا