هشدار: جیلبریک پانگو باعث نفوذ به اطلاعات حساب بانکی کاربران شده است!

هشدار: جیلبریک پانگو باعث نفوذ به اطلاعات حساب بانکی کاربران شده است!

اگر از طرفداران جیلبریک باشید، احتمالا می‌دانید که جیلبریک پانگو بعد از یک وقفه‌ی چند ماهه که تقریبا تمام کاربران آی او اس از عرضه‌ی آن ناامید شده بودند، در سایت‌های مختلف قرار گرفت و این تیم چینی توانست اولین جیلبریک قابل قبول برای آی او اس ۹.۲ تا آی او اس ۹.۳.۳ را به طور کامل انجام داده و در اختیار کاربران بگذارد.
با این که جیلبریک پانگو (Pangu) تقریبا هیچ مشکلی از لحاظ باگ های نرم افزاری نداشت و حتی کاربران می‌توانند آن را بدون اتصال دیوایس خود به یک سیستم کامپیوتری بر روی دیوایسشان انجام دهند، اما گویا اوضاع پیرامون این جیلبریک چندان هم خوش و خرم نیست. به تازگی گزارشی منتشر شده مبنی بر این که تعداد زیادی از کاربران که دیوایس خود را با استفاده از ابزار جیلبریک این گروه چینی برای آی او اس ۹.۲ تا ۹.۳.۳ جیلبریک کرده‌اند، با مشکلات امنیتی عجیبی رو به رو شده‌اند.

تعداد زیادی از این کاربران گزارش کرده اند که اطلاعات مربوط به حساب کاربری آن در شبکه‌‌های اجتماعی نظیر فیسبوک تغییر داده شده است، اطلاعات حساب بانکی‌ آنها لو رفته و تحت نفوذ هکرها قرار گرفته‌اند و یا حتی حساب‌های بانکی اینترنتی آنها نظیر پی پل (PayPal) مورد سرقت قرار گرفته است. با توجه به حجم عظیم این گزارش ها و این که تمام این موارد درست بعد از جیلبریک پانگو اتفاق افتاده‌اند، به نظر می‌رسد که این بار انگشت اتهام بزرگی به سمت این گروه زبده نشانه گرفته شده است.

شاید هم جیلبریک پانگو مقصر ماجرا نباشد

هشدار: جیلبریک پانگو باعث نفوذ به اطلاعات حساب بانکی کاربران شده است!

البته تیم پانگو نیز معطل نمانده و در یک پست کامل در شبکه‌ی اجتماعی Reddit پیرامون این موضوع توضیحاتی ارائه کرده است:

سلام به همه، این چهارمین ابزاری است که ما برای جیلبریک آی او اس عرضه کرده‌ایم و این موضوع دیگر باید باعث شده باشد که مقداری اعتبار و شهرت به دست آوریم، حتی با وجود این که ما از چین کار خود را شروع کرده‌ایم (و این را می‌دانیم که ساکنان کشورهای اروپایی و آمریکایی چندان اعتمادی به نرم افزارهای چینی ندارند). بنابراین اگر هر کاربری فکر کند که ما در حال هک کردن حساب‌های شما هستیم، این باعث ناراحتی عمیق ما می‌شود؛ با وجود این که تا به حال هم هیچ شکایتی را از کاربران چینی برای هک شدن و نفوذ به حساب‌هایشان دریافت نکرده‌ایم.

همچنین این تیم توضیح داده که ممکن است این نفوذهای امنیتی به دلیل لو رفتن اطلاعات حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی مای اسپیس (MySpace) و تامبلر (Tumblr) بوده باشد که چندی پیش و در سال جاری رخ داده است. آنها حتی نرم افزار ۲۵pp که عده‌ی زیادی آن را مقصر این نفوذ گسترده‌ی امنیتی می‌دانند را چک کرده‌اند و هیچ مورد مشکوکی در آن پیدا نکرده‌اند.

به هر حال توصیه‌ی ما به شما عزیزان گجت نیوزی این است که اگر فرد محافظه‌کاری هستید و حفاظت از اطلاعات داخل دیوایستان برای شما از درجه‌ی بالایی از اهمیت برخوردار است، شاید بهتر باشد که تا مدتی از جیلبریک پانگو استفاده نکنید تا ابعاد مختلف این مشکل امنیتی روشن شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*