هک اکانت ایرانی ها در تلگرام

هک اکانت ایرانی ها در تلگرام و واکنش شرکت سازنده به این خبر

همانطور که می‌دانید، این روزها سرویس تلگرام بیشتر از هر پیام رسان دیگری در کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی اکثر کاربران واتس اپ نیز به این پیام رسان مهاجرت کرده‌اند. روز گذشته خبری مبنی بر هک اکانت ایرانی ها در تلگرام و افشای اطلاعات خصوصی ۱۵ میلیون کاربر ایرانی را به نقل از خبرگذاری رویترز در سایت منتشر کردیم. انتشار این اخبار منجر به واکنش تلگرام و سران آن در فضای مجازی شده است. با گجت نیوز همراه باشید.

واکنش تلگرام به خبر هک اکانت ایرانی ها در تلگرام

مدیر عامل و مسئولان سرویس تلگرام علاوه بر انتشار بیانیه رد این شایعات، در صفحات شخصی خود نیز به خبرهای مبنی بر هک شدن اطلاعات ۱۰۰ میلیون کاربر واکنش نشان داده‌اند. تلگرام در وب سایت رسمی خود، اینگونه پاسخ شایعات را داد:

اخیرا خبرهایی مبنی بر حمله بزرگ هکران به سرویس تلگرام در کشور ایران منتشر شده است. اما در واقع اتفاق دیگری رخ داده است:

  • اکانت‌ های تلگرام

برخی افراد عضو بودن برخی شماره‌های ایرانی در سرویس تلگرام را مورد بررسی قرار دادند و در این زمینه به رقم ۱۵ میلیون اکانت کاربری رسیدند. در نتیجه خبرهایی در مورد تعداد کاربران تلگرام در ایران منتشر شد، اما امکان هیچگونه سو استفاده غیر قانونی و خارج از عرفی از این اکانت‌های کاربری و اطلاعات آنها وجود ندارد. با توجه به تغییراتی که به زودی در API خود اعمال می‌کنیم، هیچ کس قادر به چک کردن آمار کاربران ما در کشورهای مختلف نخواهد بود.

  • کد های پیامکی

اما در مورد دسترسی‌های غیر مجاز از طریق تداخل کدهای تایید پیامکی باید بگوییم که این مورد تهدید آنچنان بزرگی برای کاربران سرویس ما نیست و در گذشته نیز بارها این موضوع را به کاربران خود اطلاع داده‌ایم. سال گذشته جهت از بین بردن این مشکل، روش تایید دو مرحله‌ای را معرفی کردیم.

اگر به تداخل پیامکی توسط اپراتور موبایل خود شک دارید، با استفاده از تاییدیه دو مرحله‌ای و انتخاب پسورد برای گوشی خود، دیگر در این زمینه نگرانی نخواهید داشت – وب سایت رسمی تلگرام

اما واکنش تلگرام به این خبرها به اطلاعیه رسمی در وب سایت ختم نشد و طی ساعات گذشته شاهد توییت‌های رسمی از مسئولان این سرویس در توییتر بودیم. آقای پاول دورف، موسس تلگرام، در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر افشای اطلاعات ۱۵ میلیون کاربر ایرانی، اینطور نوشت:

این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد. ادعای خبرگذاری‌ها مبنی بر افضای پیام‌های ۱۵ میلیون کاربر ایرانی بی اساس است – پاور دورف در توییتر، سوم آگوست ۲۰۱۶، ساعت ۳:۵۲ دقیقه

هک اکانت ایرانی ها در تلگرام

صفحه رسمی تلگرام در توییتر نیز به این ادعای بی اساس خبرگذاری‌ها واکنش نشان داده است و تصویری از توییت مربوط به این پیام را در ادامه مشاهده می‌کنید.

هک اکانت ایرانی ها در تلگرام

واکنش تلگرام به خبر هک اکانت ایرانی ها در تلگرام بسیار سریع بود و ما از این بابت از سران تلگرام تشکر می‌کنیم. بنابراین نیاز به نگرانی نیست و به فعالیت خود در این سرویس ادامه دهید. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. روسها هیج وقت قابل اطمینان نبودن همیشه در تعهداتشان خیانت کردن اینو می توانید در همه قراردادهای تاریخی این کشور مشاهده کنید کلا آدمهای قابل اطمینانی نیستن حتی به خودشونهم خیانت می کنن دیگه برسه به ما

  2. این کارا فقط نقشه خود دولته که بعضیارو بترسونه و از تلگرام کمتر استفاده بشه