برگزاری دوره‌ آموزشی ساخت پهپاد و ربات‌ در دبیرستان ژاپنی به صورت اختصاصی

برگزاری دوره‌ آموزشی ساخت پهپاد و ربات‌ در دبیرستان ژاپنی به صورت اختصاصی

امروزه علم دیگر تنها در همان شاخه‌های سنتی و نه چندان کاربردی دهه‌های پیشین خلاصه نمی‌شود و شاخه‌های جدیدی به این درخت همیشه در حال رشد، اضافه شده است. دوره‌های آموزشی ساخت پهپاد و ربات‌های هوشمندی که قادر به اجرای فرمان‌های کاربران هستند، یکی از همین شاخه‌هاست.
به تازگی دبیرستانی در ژاپن تصمیم گرفته است که یک دوره‌ی آموزشی ساخت پهپاد برگزار کند و دانش آموزانی که در این دوره ثبت نام کنند، طی یک برنامه‌ی دقیق سه ساله قادر خواهند بود که اکثر توانایی‌های لازم برای فعالیت در زمینه‌های ساخت پرنده‌های رباتیک و ربات‌های هوشمند قابل برنامه‌ریزی را به دست آورده و وارد بازار شوند.

شاید برای همه‌ی ما کشور ژاپن یک آرمان‌شهر رویایی باشد که بهترین شرایط برای فعالیت در زمینه‌های علوم الکترونیک و فناوری‌های رباتیک در آنجا فراهم شده است. در واقعیت هم همینطور است و صنعت رباتیک و به خصوص فرصت‌های آموزشی برای ورود به بازار کار در این صنعت در کشور ژاپن به طور گسترده‌ای فراهم بوده و سالانه دانشجویان زیادی حتی از کشورهای اروپایی وارد دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این کشور می‌شوند.

دانش آموزان در دوره ساخت پهپاد تنها بر روی این حوزه تمرکز خواهند کرد

برگزاری دوره‌ آموزشی ساخت پهپاد و ربات‌ در دبیرستان ژاپنی به صورت اختصاصی

حالا به گزارش خبرگزاری RocketNews24، دوره‌ی آموزشی ساخت پهپاد و رباتیک که قرار است توسط یک دبیرستان ژاپنی برگزار شود، قرار است این فرصت را به سطح بالاتری ارتقا دهد و این دوره به صورت تمام وقت و کاملا تخصصی برگزار خواهد شد. این به معنای آن است که دانش آموزان علاقه‌مند به این حوزه که فرصت تحصیل در این مرکز آموزشی را به دست می‌آورند، قادر خواهند بود تنها علوم مورد نیاز خود را به دست آورند و از تحصیل در موارد جانبی نظیر تاریخ، ادبیات و جبر ریاضی که چندان کاربردی در آینده‌ی شغلی و حرفه‌ای آنها نخواهد داشت، معاف هستند.

بعد از فارغ‌ التحصیلی به سبب این که تمام این دانش آموزان از مهارت بسیار بالای فنی و تخصصی در زمینه‌ی ساخت پهپاد و دیگر ربات‌های کاربری برخوردار هستند، می‌توانند خیلی زود وارد بازار کار شوند و حتی در کمپانی‌های برتر جهان نظیر آمازون و گوگل مشغول به فعالیت شوند. البته مطمئنا کار آنها برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته‌های مرتبط به رباتیک نیز آسان خواهد بود و این گزینه‌ نیز پیش روی دانش آموزان این مرکز قرار دارد.

ورود به این دوره‌ی تحصیلی جذاب که قرار است توسط دبیرستان وانتان (Vantan) برگزار شود، برای تمام دانش آموزانی که در شرف ورود به پایه‌ی دبیرستان هستند، آزاد است و البته دانش آموزان خود این دبیرستان و یا افرادی که در دبیرستان‌های دیگر مشغول به تحصیل در رشته‌های عمومی هستند، می‌توانند تغییر رشته داده و در این دوره‌ی آموزشی شرکت کنند.

برگزاری دوره‌ آموزشی ساخت پهپاد و ربات‌ در دبیرستان ژاپنی به صورت اختصاصی

دوره‌ی ساخت پهپاد دبیرستان وانتان شامل سرفصل‌های جذاب و کاربردی بی‌نظیری شامل کنترل، تعمیر و نگهداری از پهپاد و ربات‌های پرنده، برنامه نویسی سیستمی و مباحث مربوط به قوانین رادیویی و هواپیمایی خواهد بود و در پایان دوره نیز دانش‌آموزان از مهارت‌های کافی برای ساخت، نگهداری و تعمیر پهپادهای هوشمند در سطوح بالا خواهند بود.

نظر شما عزیزان گجت نیوزی چیست؟ آیا در صورت برگزاری چنین دوره‌های تخصصی و جذابی نظیر این برنامه در کشور خودمان که می‌تواند باعث درآمدزایی و اشتغال زایی برای جوانان علاقه‌مند بشود، از آنها استقبال خواهید کرد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*