شکایت از نیانتیک به دلیل ورود بازیکنان پوکمون گو به حیاط پشتی یک خانه!

شکایت از نیانتیک به دلیل ورود بازیکنان پوکمون گو به حیاط پشتی یک خانه!

این روزها اکثر سرتیترهای اخبار دنیای بازی‌های موبایل به یک عنوان اختصاص دارد و آن عنوان هم چیزی نیست به جز بازی فوق محبوب و عجیبی که توسط نینتندو و نیانتیک توسعه داده شده است تا بازیکنان را به بیرون از خانه بکشاند و آنها را به فعالیت فیزیکی بیشتر دعوت کند: پوکمون گو و البته حوادث عجیب بازیکنان آن که اغلب منجر به شکایت از نیانتیک می‌شود!
پوکمون گو (Pokemon Go) این روزها به یک سبک زندگی تبدیل شده است، زیرا دیگر افراد به چشم تنها یک بازی به آن نگاه نمی‌کنند و نمونه‌های متعددی وجود داشته است که افراد خانواده‌ی خود را ترک کرده‌اند، تغییر شغل داده‌اند، به سفرهای دور و دراز رفته‌اند و یا دچار حوادث شدیدی شده‌اند، آن هم تنها برای تجربه کردن پوکمون گو و اضافه کردن پوکمون‌های بیشتر و نایاب‌تر به کلکسیون مجازی خودشان!

حالا به تازگی این بازی یک بار دیگر حادثه آفریده است و البته این بار، این حادثه از جنس مشکلات حقوقی است. مردی در ایالت نیوجرسی آمریکا به دلیل ورود بازیکنان پوکمون گو به حیاط پشتی خانه‌اش از کمپانی نیانتیک شکایت کرده است! آقای جفری مردر (Jeffrey Marder) توضیح داده که در تمام طول روز، صدها کودک و نوجوان در خانه‌ی او را می‌کوبند تا وارد حیاط شوند و پوکمون شکار کنند؛ حتی برخی از آنها بدون اجازه وارد خانه‌ی او می‌شوند و با پریدن از روی دیوایس و فنس‌ها، آرامش او را بر هم زده‌اند.

شکایت از نیانتیک به دلیل ورود بازیکنان پوکمون گو به حیاط پشتی یک خانه!

وکیل جفری مردر اعلام کرده که در روزهای اولیه‌ی پس از عرضه‌ی این بازی مشخص شده که برخی از مختصات جغرافیایی تعیین شده در این بازی، به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در املاک شخصی افراد واقع شده است. او هم بعد از این که تعداد افراد مراجعه کننده به خانه‌ی او از پنج نفر می‌گذرد، تصمیم به شکایت از کمپانی سازنده میگیرد تا راه چاره‌ای برای این مشکل پیدا کنند.

این مرد که به نظر یکی از بزرگ‌ترین مخالفان جهانی بزرگ بازیکنان پوکمون گو در حال حاضر به حساب می‌آید، از این که افراد زیادی در اطراف خانه‌ی او با یک اسمارت فون پرسه زده و به دنبال پوکمون می‌گردند، بسیار ناراحت و عصبانی بوده و همین امر هم باعث اقدام او برای شکایت از نیانتیک شده است. متاسفانه در چند هفته‌ی گذشته نیز این اتفاق بارها تکرار شده است و علاوه بر املاک شخصی، بازیکنان پوکمون گو باعث به هم خوردن آرامش مکان‌های دیگری نظیر بیمارستان‌ها، موزه‌ی هولوکاست، مراکز پلیس و حتی لوکیشن فیلم‌برداری سریال بریکینگ بد در ایالت آلباکرکی آمریکا شده‌اند و هر روز هم موارد جدیدی به این لیست اضافه می‌شود!

شکایت از نیانتیک این روزها به یک امر رایج تبدیل شده است!

شکایت از نیانتیک به دلیل ورود بازیکنان پوکمون گو به حیاط پشتی یک خانه!

درخواست قانونی این مرد آمریکا در دادگاه فدرال سان فرانسیسکوی آمریکا ثبت شده است، یعنی دقیقا همان ایالتی که کمپانی نیانتیک در آن واقع شده است و بیشترین حجم از بازیکنان پوکمون گو را به خود می‌بیند. در این دادخواست که بخشی از آن را در زیر مشاهده می‌کنید، بر علیه نینتندو و کمپانی پوکمون (بله یک کمپانی با این نام وجود دارد!) که هر دو در ژاپن واقع شده‌اند نیز اتهاماتی مطرح شده است:

نیانتیک با شادمانی کامل از این که برخی از پوک استاپها (Pokéstop) در املاک شخصی و خانه‌ی مردم قرار دارند، آگاه است و حتی در وبسایت خود به این موضوع اشاره می‌کند: “اگر به دلیل این که پوک استاپ‌ها در املاک شخصی قرار دارند، شما نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید، نگران نشوید زیرا تعداد زیادی در گوشه‌های دیگر وجود خواهد داشت.”

در واقع این مرد از این که نیانتیک از این موضوع آگاهی دارد و اقدام مناسبی را نسبت به رفع آن انجام نمی‌دهد، ناراحت شده و شکایت شکایت از نیانتیک را بر همین مبنا انجام داده است. گفتنی است که نکته‌ی نگران‌کننده و مهم دیگری که روز گذشته درباره‌ی بازیکنان پوکمون گو مطرح شد نیز این بود که برخی از کودکانی که در حال انجام این بازی در آمریکا بوده‌اند، به طور ناخواسته به سمت مراکز ارائه کننده‌ی خدمات جنسی هدایت شده‌اند که این موضوع اعتراضات شدیدی در میان اعضای جامعه و خانواده‌های مختلف را در بر داشته است و باعث ممنوعیت قرارگیری پوکمون‌‌ها در نزدیکی این گونه مراکز شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*