سایت Torrentz برای همیشه بسته شد؛ خدانگهدار!

سایت Torrentz برای همیشه بسته شد؛ خداحافظی موتور جستجوی تورنت با کاربران!

حدود چند هفته‌ی پیش که سایت مشهور و بزرگ KickassTorrents که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کردند، به طور کامل بسته شد و مالک آن نیز دستگیر شد. حالا در حالی که تنها حدود یک ماه از آن اتفاق گذشته است، به نظر می‌رسد که سرنوشت سایت Torrentz نیز در حال تکرار کردن همان رخداد است.
سایت Torrentz که با دامنه‌ی اینترنتی Torrentz.eu میزبان میلیون‌ها کاربر استفاده کننده‌ از لینک‌های تورنت از سراسر جهان بود و بعد از بسته شدن سایت KAT نیز محبوبیت و بازدید آن افزایش یافته بود، قرار است به طور کامل بسته شود. آن دسته از کاربرانی که از لینک‌های تورنت استفاده می‌کنند، حتما می‌دانند که سایت تورنتز بیش از این که یک میزبان برای فایل‌های تورنت باشد، یک موتور جستجو برای یافتن لینک‌های تورنت بود.

سایت Torrentz بیش از سیزده سال در فضای اینترنت فعال بود و کاربران زیادی برای یافتن فایل‌های تورنت از جستجوی اطلاعات متای آن فایل در این وبسایت بهره می‌بردند. دلیل تعطیلی این وبسایت مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که همان دلایلی که باعث بسته شدن سایت‌هایی نظیر KAT بر سر مسائل مربوط به کپی رایت و دانلود غیر قانونی فایل‌های شده‌اند، این بار نیز یکی دیگر از منابع ارزشمند اینترنت را تعطیل کرده‌اند.

سایت Torrentz هنوز فعال است

البته اگر همین حالا هم به لینک این وبسایت رجوع کنید، سایت فعال است و میتوانید صفحه‌ی اول آن را مشاهده کنید. اما اصلی‌ترین قابلیت آن که همان موتور جستجوی تورنت این سایت است، غیر فعال شده است و پیامی نیز برای خداحافظی با کاربران در صفحه‌ی اول درج شده است:

“Torrentz will always love you. Farewell.”

[تیم مدیریت] تورنتز همیشه شما را دوست خواهد شد. خدا نگهدار

در ضمن نکته‌ی جالب و البته ناراحت کننده برای علاقه‌مندان سایت Torrentz این است که در جمله‌ی مربوط به توضیح اصلی عملکرد این سایت، از فعل گذشته استفاده شده است و آن متن همیشگی حالا به صورت زیر تغییر پیدا کرده است:

سایت Torrentz برای همیشه بسته شد؛ خدانگهدار!

تورنتز یک موتور جستجوی اطلاعات متای قدرتمند، سریع و رایگان بود که نتایج چندین موتور جستجو را به صورت ترکیب شده ارائه می‌کرد.

در گزارش آمده است که احتمالا مدیران سایت Torrentz تصمیم گرفته‌اند تا با این خداحافظی مسالمت آمیز و قبل از آن که منابع قضایی به سراغ آنها بیایند، خودشان از فضای اینترنت خارج شوند. بعد از تعطیلی سایت‌های Pirate Bay و KAT به دلیل نقض قوانین مربوط به کپی رایت، گفته می‌شد که انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریک (RIAA) و انجمن سینمایی آمریکا (MPAA) نسبت به فعال بودن سایت تورنتز هم نارضایتی داشتند که حالا با این اتفاق، آنها به خواسته‌ی خود خواهند رسید و کاربران دائمی لینک‌های تورنت نیز باید به دنبال منبع دیگری برای جستجو فایل‌های مورد نظر خود بپردازند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  فقط تیتر خبر , کلمه خدا رو اشتباه نوشتید

 2. آخ آخ خیلی خبر بدی بود. دیروز یاهو ببنده امروز تورنت این خبر واسه دهه ۶۰یا خیلی ناراحت کنندس. سایتای ایرانی همه تخته میشن که!!!! شرکتا و همه کسایی که از سورسای خارجی استفاده می کردن! نه می تونیم بخریم نه میتونیم فیری بگیریم!

 3. لازمه بدونید که سابت کت همچنان مشغول فعالیت هست با ادرس
  http://dx-torrenthttp.com

  مچنین سایت دزدان دریایی

  http://www.thepiratebay.org