جیلبریک آی او اس 9.3.4

تصویری از جیلبریک آی او اس 9.3.4 منتشر شد

امروز درباره عدم توانایی تیم پانگو (Pangu) برای جیلبریک آی او اس 9.3.4 برایتان مطلبی منتشر کردیم. اما طولی نکشید تا یکی از جیلبریک کنندگان معروف این پلتفرم تصویری از آیفون جیلبریک شده خود با سیستم عامل آی او اس 9.3.4 را در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشت.
پنجشنبه گذشته، اپل با ارائه آپدیت آی او اس 9.3.4 علاوه بر برطرف کردن مشکلات قبلی، حفره‌های امنیتی که تیم پانگو با استفاده از آن‌ها به جیلبریک محصولات می‌پرداخت را مسدود کرد. اما ظاهرا همچنان مشکلات امنیتی ادامه دارند و Luca Todesco، از هک کنندگان معروف آی او اس با استفاده از حفره های امنیتی موجود، اقدام به جیلبریک آی او اس 9.3.4 کرد و تصویری از دستگاه جیلبریک شده را در صفحه شخصی توییتر خود به اشتراک گذاشت.

همانطور که پیش‌بینی میشد، جیلبریک آی او اس 9.3.4 امری امکان پذیر است و ناتوان بودن تیم پانگو در این زمینه، چیزی را اثبات نمی‌کند. طبیعتا در تمامی نسخه‌های آی او اس حفره های امنیتی وجود دارند که بدین طریق جیلبریک صورت می‌گیرد. اما گاهی این فرآیند با سخت‌گیری‌های اپل به مشکلاتی بر می‌خورد و تنها جیلبریک کنندگان کارکشته قادر به شناسایی حفره‌های سیستم عامل خواهند بود.

جیلبریک آی او اس 9.3.4

لوکا تودسکو هم‌اکنون در کنفرانس DEF حضور دارد که یکی از طولانی‌ترین و بزرگترین گردهمایی‌های هک زیر زمینی به شمار می‌رود و مهندسان کامپیوتر و IT قهاری در آن شرکت می‌کنند. در متن توییت لوکا به این کنفرانس اشاره شده است.

پیش از این لوکا چندین بار به انتشار فیلم و عکس‌ از جیلبریک‌های انجام شده توسط خود او در صفحه شخصی توییترش روی آورده بود اما هیچ‌گاه ویدیو آموزشی راهکارهای خود را منتشر نکرده است. گمانه‌زنی‌ها نیز از احتمال عدم انتشار جیلبریک آی او اس 9.3.4 به صورت عمومی توسط لوکا می‌گویند و ممکن است تنها دستگاه جیلبریک شده با نسخه 9.3.4 پلتفرم اپل، آیفون 6 اس (iPhone 6s) لوکا باشد.

جیلبریک آی او اس 9.3.4 امکان پذیر است

اما جای نگرانی وجود ندارد. در حالی‌ که تیم پانگو در میان انبوهی از ناامیدی‌ها به عرضه جیلبریک ناپایدار برای آی او اس 9.3.3 به صورت عمومی روی آورد، شرایط خاصی برای دستگاه‌ها تنظیم نمود و تنها آیفون، آیپد و آیپادهای 64 بیتی قادر به اجرای این جیلبریک بودند. هنوز معلوم نیست آیا جیلبریک‌های بعدی پانگو تحت همین شرایط اجرا خواهند شد یا خیر، اما چندی بعد سایر جیلبریک‌ کنندگان بدون محدودیت‌های این چنینی به انتشار جیلبریک سیستم عامل آیفون پرداختند. همانطور که می‌گویند «دست بالای دست بسیار است»، در این موضوع نیز توسعه دهنگان بسیاری وجود دارند که جیلبریک‌های خود را بدون شرایط خاص یا انحصار طلبی (نظیر لوکا) تدوین کنند.

در نهایت، ممکن است جیلبریک لوکا هرگز به مرحله عرضه عمومی نرسد اما نکته مهم آن، زنده کردن امیدها برای جیلبریک آی او اس 9.3.4 و همچنین آی او اس 10 است و کاربران علاقه مند به جیلبریک را به آینده خوشبین می‌کند. همچنان توصیه می‌کنیم اگر بر روی دستگاه خود از آی او اس جیلبریک شده نسخه 9.3.3 یا قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، دیوایس خود را به نسخه 9.3.4 آپدیت نکنید. در صورت آپدیت اتفاقی، می‌توانید به راحتی دستگاه را به نسخه قبلی برگردانید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. جلبریک اگه بد بود تا به امروز از ستفاده نمیشد خدا ازین تیم راضی باشه

  2. انصافا دمش گررررم !!!