مدیر اچ تی سی: قیمت PlayStation VR برای گمراه کردن کاربران است!

مدیر اچ تی سی: قیمت PlayStation VR برای گمراه کردن کاربران است!

هدست واقعیت مجازی کمپانی سونی یعنی پلی استیشن وی آر قرار است که حدود چند ماه دیگر روانه‌ی بازار شود و این موضوع با توجه به موفقیت احتمالی این محصول در بازار، از همین حالا باعث شده است که رقبا نسبت به آن واکنش نشان دهند و قیمت PlayStation VR اولین موضوعی بوده که به آن حمله شده است.
دو کمپانی اچ تی سی و آکیولوس (Oculus) رقبای جدی سونی محسوب می‌شوند و به ترتیب با ارائه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی وایو و ریفت، توانسته‌اند در این فرصت چند ماهه از یک بازار بدون رقیب استفاده کنند و فروش نسبتا بالایی را به دست بیاورند. حالا با اضافه شدن سونی و تشکیل یک مثلث رقابتی جذاب، این دو کمپانی مطمئنا احساس خطر خواهند کرد و اچ تی سی از همین حالا واکنش خود را آغاز کرده است.

سونی سعی کرده است که قیمت PlayStation VR را تا پایین‌ترین حد ممکن پایین بیاورد و خریداران بیشتری را به خود جلب کند. این موضوع واکنش مدیر عامل اچ تی سی در کشور چین را برانگیخته است و او اعلام کرده که این قسمت گمراه کننده خواهد بود! آقای آلوین وانگ گری‌لین (Alvin Wang Graylin) به تازگی طی یک اظهار نظر جنجالی گفته است که قیمت PlayStation VR ممکن است در ابتدا اقتصادی به نظر برسد، اما در نهایت باعث گمراه شدن و به اشتباه افتادن کاربران خواهد شد.

هم اچ تی سی وایو و هم هدست واقعیت مجازی آکیولوس ریفت هر دو به کامپیوترهای قدرتمندی نیاز دارند تا بتوانند بهترین عملکرد گرافیکی و پردازشی را در اختیار کاربران خود قرار دهند. این در حالی است هدست پلی استیشن وی آر اولین محصولی در این زمینه است که با یک کنسول بازی نسبتا ارزان قیمت میتوان از آن بهره برد و با توجه به تعداد بالایی که کنسول پلی استیشن ۴ در سراسر جهان فروش داشته است، مطمئنا خیلی از کاربران بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ی اضافه‌ای و تنها با خرید یک هدست، می‌توانند وارد دنیای واقعیت مجازی شوند.

مراقب باشید که قیمت PlayStation VR فریبتان ندهد!

مدیر اچ تی سی: قیمت PlayStation VR برای گمراه کردن کاربران است!

البته آقای گری‌لین نیز از یک منظر منطقی با این موضوع برخورد کرده است و در یک پست جدید که در یک وبلاگ خبری اسپانیایی به قلم او منتشر شده است، توضیحاتی درباره‌ی قیمت PlayStation VR ارائه کرده است. او میگوید که ممکن است قیمت ۳۹۹ یورویی این محصول در ابتدا جذاب به نظر برسد، اما کاربران در نهایت باید هزینه‌ی بیشتری بپردازند. این صحبت او از این لحاظ منطقی است که کاربران اروپایی بعد از پرداخت این مبلغ، تنها خود هدست را دریافت می‌کنند و باید دوربین پلی استیشن ۴ و کنترلرهای PlayStation Move را هم به طور جداگانه خریداری کنند.

در کشور آمریکا و احتمالا تعداد زیادی از کشورهای دیگر، سونی پکیجی را به طور کامل به فروش خواهد رساند که دارای هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر، دوربین، کنترلرها و حتی یک دیسک محتوی محصولات سرگرمی و نرم افزاری واقعیت مجازی است، اما این موضوع در اروپا صدق نمی‌کند و کاربران باید خرید خود را به طور جداگانه انجام دهند.

جالب است بدانید که مدیر اچ تی سی در کشور چین از تجربه‌ی خود با این هدست هم صحبت کرده است و اعلام کرده که بعد از استفاده‌ی ده دقیقه‌ای از این هدست، دیگر نتوانسته آن را بر روی سر خود تحمل کند! البته قاعدتا این مسائل در حوزه‌ی رقابت و انتقاد نسبت به حریف قرار می‌گیرد و کاربران سونی چندان اعتباری برای این حرف‌ها قائل نخواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*