سازندگان نرم افزار Adblock Plus : تصمیم فیسبوک ضد کاربران عمل خواهد کرد

سازندگان نرم افزار Adblock Plus : تصمیم فیسبوک ضد کاربران عمل خواهد کرد

فیسبوک بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد و همین هم باعث می‌شود که بخش عظیمی از درآمد این کمپانی از راه نمایش تبلیغات برای کاربرانش به دست بیاید. بعد از اعلام رسمی این شبکه‌ی اجتماعی مبنی بر غیر فعال کردن نرم افزارهای حذف تبلیغات در آینده‌ی نزدیک، سازندگان نرم افزار Adblock Plus به این تصمیم واکنش نشان داده‌اند.
استفاده از نرم افزارهای حذف تبلیغات و یا همان اد بلاکرها این روزها بین کاربران بسیار رواج یافته است و اکثر کاربران حداقل از یک نرم افزار و یا یک پلاگین برای حذف تبلیغات شبکه‌‌های اجتماعی، سایت ها و سرویس‌های اینترنتی استفاده می‌کنند. به همین دلیل مهندسان فیسبوک بر روی یک سیستم جدید تبلیغاتی کار کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد اینگونه نرم افزارها را دور بزنند و تبلیغات خود را بدون هیچ مزاحمتی برای کاربران نمایش دهند.

همین تصمیم که صحت آن روز گذشته و توسط مدیران فیسبوک به طور رسمی تایید شد، صدای سازندگان ابزارهای حذف تبلیغات را درآورده است و مدیران نرم افزار Adblock Plus از اولین کسانی هستند که به این تصمیم اعتراض می‌کنند. با وجود این که فیسبوک اعلام کرده که قرار است یک سیستم مدیریت تبلیغات با کنترل‌های گسترده را در اختیار کاربران قرار دهد، اما سازندگان نرم افزار Adblock Plus معتقدند که این تصمیم بر ضد کاربران خواهد بود و حقوق آنها را زیر پا می‌گذارد.

نرم افزار Adblock Plus : فیسبوک وارد راه تاریکی خواهد شد

سازندگان نرم افزار Adblock Plus : تصمیم فیسبوک ضد کاربران عمل خواهد کرد

بن ویلیامز (Ben Williams) که مدیریت بخش ارتباطات و پروژه‌‌های اجرایی کمپانی Eyeo (صاحب امتیاز نرم افزار Adblock Plus ) را بر عهده دارد، در یک پست جدید در وبلاگ رسمی این شرکت، اقدام اخیر فیسبوک را به «قدم گذاشتن در یک راه تاریک بر خلاف تصمیم کاربران» تشبیه کرده است. او ادامه با بیان این که تشخیص این که این تصمیم برای خود فیسبوک نتیجه‌بخش است و یا به سود کمپانی‌های تبلیغ دهنده عمل خواهد کرد، ادامه می‌دهد که کمپانی‌هایی مانند فیسبوک با منحرف کردن و بیگانه دانستن مخاطبان و کمپانی‌های تجاری تبلیغ دهنده، در نهایت کاری می‌کنند که نام برند آنها سود ببرد و در اذهان کاربران باقی بماند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این صحبت‌های تند آقای ویلیامز باعث واکنش نشان دادن مدیران فیسبوک خواهد شد و یا خیر. به هرحال طبیعی است که سازندگان ابزارهای حذف تبلیغات نظیر نرم افزار Adblock Plus از تصمیم جدید فیسبوک ناراضی باشند، زیرا منافع آنها در خطر خواهد افتاد، اما آیا این تصمیم غول شبکه‌های اجتماعی واقعا بر علیه تصمیم کاربران خواهد بود؟ آیا این اقدام باعث ریزش شدید مخاطبان فیسبوک خواهد شد؟ زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*