تماشا کنید: شکار لحظه‌ی پرتاب راکت فالکون SpaceX در ماموریت‌های اخیر

تماشا کنید: شکار لحظه‌ی پرتاب راکت فالکون SpaceX در ماموریت‌های اخیر

احتمالا کمپانی اسپیس ایکس (SpaceX) را می‌شناسید، همان کمپانی خصوصی نوپایی که توسط ایلان ماسک ماجراجو ساخته شده و قرار است جای خالی یک برند خصوصی را در عرصه‌ی ماموریت‌های فضایی پر کند. به تازگی ویدیوی جذاب جدیدی از لحظه‌ی پرتاب راکت فالکون SpaceX به فضا توسط این کمپانی و در طی ماموریت‌های فضایی مختلف منتشر شده است که در این مطلب در گجت نیوز قصد داریم نگاهی به آن داشته باشیم.
این ویدیو که با استفاده از دوربین‌های مخصوص با سرعت بالا ضبط شده است، به خوبی نشان می‌دهد که اسپیس ایکس در طی چند ماه گذشته مشغول طراحی و انجام چه پروژه‌‌هایی بوده است. پرتاب راکت فالکون SpaceX بعد از چند مرحله‌ی آزمایشی موفق و ناموفق انجام گرفته است و اولین ماموریت آن هم ارسال و رساندن ماهواره‌ی مخابراتی ژاپنی JCSAT-14 به مدار زمین بود؛ این ماموریت فضایی سرانجام در ماه می انجام شد و با موفقیت کامل همراه بود.

قسمت اول راکت فالکون SpaceX نیز که پس از پرتاب و بازگشت از مداری با ارتفاع بسیار بالا، پیش‌بینی نمی‌شد که با موفقیت فرود بیاید، بر روی یک سکوی متحرک که بر روی آب‌های اقیانوسی نصب شده بود، فرود آمد تا این ماموریت مهم و پیچیده با موفقیت کامل اجرا شده و به یکی از معدود ماموریت‌های انجام شده توسط یک کمپانی فضایی خصوصی در عرصه‌ی ارسال ماهواره و در حوزه‌ی هوا و فضا تبدیل شود.

تماشا کنید: شکار لحظه‌ی پرتاب راکت فالکون SpaceX در ماموریت‌های اخیر

جالب است بدانید که متخصصان این کمپانی قسمت اولیه‌ که بر روی سکو فرود آمده بود را برای یک آزمایش استارت و شروع به کار به آزمایشگاه‌های مجهز و گسترده‌ی SpaceX بردند و آتش راکت فالکون SpaceX بعد از روشن شدن به مدت حدود ۲ دقیقه و سی ثانیه روشن باقی مانده بوده است. در این ویدیو که شما عزیزان گجت نیوزی آن را در زیر مشاهده خواهید کرد، علاوه بر ماموریت ارسال ماهواره‌ی ژاپنی، پرتاب بعدی راکت فالکون SpaceX به منظور اجرای ماموریت موسوم به CRS-9 نیز که برای ارسال و تحویل منابع مورد نیاز به پایگاه فضایی بین‌المللی انجام شده بود هم قرار گرفته است.

ماموریت‌های ارسال و قرارگیری ماهواره‌های ORBCOMM که در ماه دسامبر سال گذشته با موفقیت به سرانجام رسیدند، ماموریت‌های فرود فالکون ۹ بر روی مکان تعیین شده و چند پرتاب و لحظات روشن شدن موتورهای قدرتمند این راکت، از دیگر موارد داخل این ویدیو هستند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که اگر به ماموریت‌های فضایی و علم نجوم علاقه دارید، این ویدیوی جذاب را از دست ندهید و به تماشای آن بنشینید:

ویدیوی ترکیبی از لحظه‌ی پرتاب راکت فالکون SpaceX در ماموریت‌های اخیر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*