راننده خودکار تسلا

جواب تسلا به تصادف‌های اخیر: نسخه جدید راننده خودکار تسلا در راه است

از شرکت تسلا موتورز خبر می‌رسد که این کمپانی قرار است به زودی از نسخه جدید راننده خودکار تسلا همراه با خودروهای جدید این سری رونمایی کند. از آنجایی که تصادف‌های اخیر حادث شده با خودروهای این شرکت دارندگان این خودروها را نگران کرده است، ایلان ماسک بنیان‌گذار این کمپانی اعلام کرده است که به زودی نسخه جدیدی از آن حاوی دوربین و سنسورهای جدید در راه است.

ماه گذشته ایلان ماسک مدیرعامل تسلا موتورز طی یک کنفرانس مالی خطاب به علاقه‌مندان به تکنولوژی حوزه اتومبیل عنوان کرد که این کمپانی بر روی پروژه جذابی مشغول است که بدون شک می‌تواند همگان را شگفت زده کند. در آن زمان حدس و گمانه زنی مربوط به راننده خودکار تسلا (Tesla Autopilot 2.0) به میان آمد. اینک به نظر می‌رسد که چنین چیزی تأیید شده است و ما حالا مشخصاتی را نیز از این نسخه جدید به دست آورده‌ایم.

به نقل از گزارش تازه‌ای از سوی Electrek که در واقع با استناد به منابع متعدد داخلی از سوی تسلا اعلام کرده است، به زودی باید در انتظار رونمایی از نسل دوم راننده خودکار تسلا (Tesla Autopilot 2.0) باشیم. این ویژگی اجازه می‌دهد تا به شکل بسیار محدودی رانندگی خودکار را در اختیار داشته باشید و در کنار آن پارک خودکار را نیز در اتومبیل خود داشته باشید. با این حال انتظار می‌رود که در نسخه‌ی جدید رانندگی خودکار تسلا ما شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای در بخش‌های مختلف آن از جمله حالت راننده خودکار امن‌تر و پیشرفته‌تر خواهیم بود.

از سوی دیگر با توجه به تصادف‌های اخیر اتومبیل‌های تسلا که همراه با خسارات جانی و مالی و حتی مرگ بوده است، ایمنی این تکنولوژی نیز به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است. با این وجود مدیران تسلا دلیل اصلی این حوادث را استفاده نادرست از راننده خودکار تسلا می‌دانند. ایلان ماسک بارها اعلام کرده است که این تکنولوژی تنها برای رانندگی امن‌تر نسبت به رانندگی معمولی بوده و باید به عنوان یک ابزار کمکی روی آن حساب کرد.

راننده خودکار تسلا

دوربین و سنسورهای بیشتر در نسخه جدید راننده خودکار تسلا

به نقل از منابع مختلف، انتظار می‌رود که نسخه جدید راننده خودکار تسلا (Autopilot 2.0) همراه با سنسورهای جدیدی باشد که بر روی اتومبیل تسلا قرار گرفته‌اند. علاوه بر آن رادارهای اضافی نیز در اطراف اتومبیل به صورت پراکنده تعبیه خواهند شد و همچنین یک دوربین 3 گانه نیز می‌تواند به هر چه بهتر شدن این سیستم کمک کند. تمامی این اخبار و شایعات در حالی است که نسخه فعلی راننده خودکار تسلا از یک دوربین و رادار در قسمت جلویی و همچنین یک سنسور اولتراسونیک نصب شده بهره می‌برد. سنسورهای به‌روز شده می‌توانند اطلاعات بیشتری را از کار با ماشین، اطمینان از ایمنی و انواع اطلاعات دیگر در هنگام رانندگی به سیستم مدیریت خودرو تسلا ارسال کنند. با در اختیار داشتن این سنسورهای جدید، نرم افزار راننده خودکار تسلا 2.0 نیز در یادگیری خیلی سریع‌تر از گذشته عمل خواهد کرد. این بدان معناست که تسلا نقشه‌ها را با دقت‌تر از گذشته خواهند خواند و همچنین الگوریتم‌های آن نیز خیلی سریع‌تر عمل خواهند کرد. بنابراین بدون در نظر گرفتن سنسورهای جدید، صاحبان خودروهای فعلی تسلا نیز از مزیت‌های نرم افزار جدید این تکنولوژی بهره‌مند خواهند شد.

بدون شک به اندازه کافی نسل آینده راننده خودکار تسلا، همراه با خودروهای آینده این شرکت ارائه خواهند شد و ما برای تجربه آن در جاده‌ها باید همچنان منتظر بمانیم. هنوز روشن نیست که تسلا موتورز از تازه‌ترین دستاورد خود در حوزه تکنولوژی خودرو چه زمانی رونمایی خواهد کرد؛ با این اوصاف ایلان ماسک افسانه‌ای در یک رویداد خبری این گونه پاسخ خبرنگاران را داده است:

خیلی زودتر از آن چه که مردم فکرش را بکنند، این محصول ارائه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*