باتری دوربرد اضافی خودرو الکتریکی تسلا

تسلا یک باتری دوربرد اضافی برای مدل‌های ایکس و اس خودرو الکتریکی خود می‌سازد

از تسلا خبر می‌رسد که آن‌ها در حال کار بر روی یک باتری دوربرد اضافی برای خودرو الکتریکی مدل اس و ایکس هستند. در حالی که مدل‌های فعلی این خودروها از حجم باتری چندان زیادی برای پیمودن مسافت‌های طولانی نیستند، اضافه شدن یک باتری دوربرد می‌تواند رویای سفر بین کشوری با خودرو الکتریکی را میسر سازد.

اساساً خودروهای الکتریکی شرکت تسلا برای مسافت‌های طولانی طراحی نشده‌اند و با توجه به حجم مخزن باتری کمی که دارند عملاً گزینه‌های مناسبی برای علاقه‌مندان به سفرهای بین شهری نیستند. با این حال به نظر می‌رسد که خود تسلا هم چندان بدش نمی‌آید این خودروها مصارفی به جز حمل و نقل درون شهری داشته باشند.

تسلا نشان داده است که می‌خواهد برد مدل‌های مختلف خودرو الکتریکی خودش را بیش از حالا توسعه دهد و اینک به نظر می‌رسد که فناوری‌های در حال توسعه آن‌ها به مراحل پایانی خود نزدیک شده‌اند. رگولاتورهای هلندی اخیراً مدل‌های 100D و P100D مربوط به خودرو الکتریکی تسلا مدل S و مدل X را تأیید کرده‌اند که به زودی ممکن است در خیابان‌ها شاهد تردد آن‌ها باشیم.

باتری دوربرد اضافی خودرو الکتریکی تسلا

در لیست تازه انتشار یافته مشخص شده است که احتمالاً مدل اس خودرو الکتریکی تسلا در آینده‌ای نزدیک قادر خواهد بود تا مسافت 380 مایل را تنها با یک بار شارژ بپیماید. این در حالی است که مدل 90D تنها می‌تواند تا 294 مایل را بپیماید. مدل ایکس نیز با توجه به آن که مدل SUV با 257 مایل مسافت در یک شارژ است احتمالاً از برد مسافتی بیشتر از 300 مایل در هر بار شارژ برخوردار خواهد شد.

قیمت و زمان عرضه باتری دوربرد اضافی خودرو الکتریکی تسلا

در حال حاضر هیچ سخن رسمی در خصوص عرضه مدل 100D به میان نیامده است و به طبع نمی‌دانیم که برای خریداری آن باید چه هزینه‌ای پرداخت. به نظر می‌رسد که آن‌ها مدل 60D را به یک معامله جدید دعوت خواهند کرد. تسلا قصد دارد با عرضه مدل‌های جدید خودرو الکتریکی مدل ایکس و مدل اس رؤیای رانندگی بین کشوری همراه با این اتومبیل‌ها را به واقعیت نزدیک‌تر سازد. این مدل‌های جدید از ظرفیت باتری بیشتری نسبت به مدل‌های فعلی برخوردار خواهند بود و همراه با تقویت قدرت موتوری خود می‌توانند به یکی از بهترین انتخاب‌ها تبدیل شوند.