مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

مقایسه دوربین گلکسی نوت ۷ با بهترین گوشی های موجود در بازار

سامسونگ به تازگی از جدیدترین پرچمدار سری نوت خود، گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7) با امکانات فوق‌العاده‌اش رونمایی کرده است. یکی از امکانات خوب این گوشی، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی‌اش است که قطعا در مقابل رقبای سرسختش حرفهایی برای گفتن خواهد داشت. با گجت نیوز همراه باشید تا به مقایسه عملکرد دوربین گلکسی نوت ۷ با اصلی‌ترین رقیبانش یعنی آیفون ۶ اس پلاس (iPhone 6s Plus)، گلکسی اس ۷ اج (Galaxy S7 Edge)، اچ تی سی ۱۰ (HTC 10)، ال جی جی ۵ (LG G5) و وان پلاس ۳ (OnePlus 3) بپردازیم.

ابتدا مشخصات کلی دوربین این گوشی‌ها را به همراه جزئیات آنها در جدول زیر آورده می‌آوریم:

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازاربا نگاهی گذرا به جدول، می‌بینیم که ویژگی دوربین برخی از گوشی‌ها برجسته‌تر از بقیه است. دوربین گلکسی نوت ۷ و گلکسی S7 Edge تقریبا ویژگی‌های مشابهی دارند و این بدین معناست که تصاویر آنها حتما باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. دوربین گوشی HTC 10 بزرگترین سنسور و اندازه پیکسل را در این لیست به خود اختصاص داده که این ویژگی خوبی است. دوربین گوشی‌های LG G5 و OnPlus 3 هم از وضوح (Resoloution) بالاتری نسبت به بقیه گوشی‌ها برخوردارند. این موضوع، مقایسه دوربین این گوشی‌ها را هیجان‌انگیزتر می‌کند.

این بررسی توسط وب سایت فون آرنا انجام شده و گجت نیوز صرفا مسئولیت ترجمه آن را به عهده داشته است. بنابراین، نتایج حاصله در این بررسی تنها نظر وب‌سایت منبع و نویسنده آن در فون‌آرنا بوده و ممکن است با نظر تیم گجت نیوز متفاوت باشد.

قبل از ادامه این نکته را بگوییم که برای عکسبرداری، قابلیت HDR همه گوشی‌ها را روی حالت خودکار قرار داده‌ایم. خب، و اما اصل مطلب:

صحنه اول: خانه اپرا

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازارهمانطور که واضح است؛ تصویر گرفته شده با دوربین گوشی گلکسی نوت ۷ کاملا مشابه تصویر دوربین گلکسی ۷ اج است. بنابراین می‌بینیم که در مقایسه جزئیات این تصاویر و رنگ‌های نشان داده شده با هم، تیزی و برش (sharpness) به انداز کافی وجود دارد. اما گلکسی نوت ۷ تیزی کمتری به تصویر داده است که این خود جای امیدواری است؛ زیرا طبق تجربیات گذشته، دوربین گوشی‌های گلکسی سامسونگ به شدت به تیز کردن تصاویر علاقمند هستند.

با مقایسه کلی این تصاویر، مشاهده می‌شود که تمامی تصاویر تقریباً خوب و بدون مشکل بوده و فقط در برخی جزئیات کوچک با هم تفاوت دارند. البته غیر از تصویر گرفته شده با دوربین LG G5 که پس از زوم کردن، جزئیات مطلوبی در آن دیده نشد.

نتایج صحنه اول
سامسونگ گلکسی نوت ۷۸.۰
سامسونگ گلکسی اس ۷ اج۸.۰
آیفون ۶ اس پلاس۸.۰
اچ تی سی ۱۰۸.۰
وان پلاس ۳۸.۰
ال‌جی جی ۵۶.۰

 

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

زوم ۱۰۰% روی جزئیات

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

زوم ۱۰۰% روی جزئیات

صحنه دوم: باغ

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازارهمانگونه که در تصویر فوق می‌بینیم، نور شدید و رنگ‌های روشن همیشه با هم متناسب نیستند. با مشاهده تصاویر دوربین گوشی‌های HTC 10 و LG G5 می‌بینینم که سایه‌روشن‌ها بیش از حد غیرمعمول و غیرطبیعی به نمایش درآمده‌اند. در مقابل، دوربین iPhone 6s Plus سایه‌روشن‌ها را با کیفیت خوبی به تصویر کشیده به گونه‌ای که بسیار طبیعی و چشم‌نواز جلوه می‌کنند.

باز هم می‌بینیم که تصاویر دوربین گلکسی نوت ۷ و S7 Edge کاملا مشابه هم بوده و رنگ‌ها را دقیق، و جزئیات را کامل نشان داده‌اند. چیزی که در این عکس جلب توجه می‌کند، این است که پس از زوم تصویر، خواهیم دید OnePlus 3 جزئیات را بهتر از بقیه دوربین‌ها به تصویر کشیده است. این ممکن است به دلیل مگاپیکسل بزرگتر این گوشی، یا شاید هم عدم تمایل وان پلاس ۳ به تیز کردن بیش از حد لبه تصاویر باشد.

نتایج صحنه دوم
آیفون ۶ اس پلاس۸.۵
وان پلاس ۳۸.۰
سامسونگ گلکسی اس ۷ اج۷.۵
سامسونگ گلکسی نوت ۷۷.۵
ال‌جی جی ۵۷.۰
اچ تی سی ۱۰۶.۵

 

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

زوم ۱۰۰% روی جزئیات

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

زوم ۱۰۰% روی جزئیات

صحنه سوم: مرد اسب سوار

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازارباز هم مثل تصاویر قبل، دوربین گلکسی نوت ۷ و گلکسی اس ۷ اج عملکردی مشابه همدیگر دارند؛ تنالیته رنگی خنثی، جزئیات بسیار کامل، و تیزی بیش از حد در لبه تصاویر. با این حال، تصاویر خوبی از آب درآمده‌اند.

دوربین گلکسی نوت ۷ و گلکسی اس ۷ اج در همه موارد هملکردی مشابه هم داشتند

در این عکس، دوربین دیگر گوشی‌ها هم رضایت‌بخش بوده و تفاوت‌های کمی نسبت به هم دارند. به عنوان مثال، تصویر گرفته شده با گوشی OnePlus 3 جزئیات کاملی را نشان داده اما در کل، تنالیته رنگها کمی گرم‌تر از حد طبیعی هستند. تصویر گوشی LG G5 هم در جزئیات خوب است، اما سایه‌ها در آن کمی به آبی گرویده‌اند. سایه‌روشن‌ها در عکس مربوط به HTC 10 کمی روشن‌تر از حد نرمال جلوه کرده‌اند؛ با این وجود، رنگها در این عکس طبیعی هستند. تصویر دوربین آیفون ۶ اس پلاس، هم در نمایش رنگ طبیعی آسمان موفق بوده، و هم در نمایش جزئیات موجود در سایه‌ها خوب عمل کرده‌است.

نتایج صحنه سوم
سامسونگ گلکسی اس ۷ اج۸.۰
سامسونگ گلکسی نوت ۷۸.۰
وان پلاس ۳۸.۰
آیفون ۶ اس پلاس۷.۵
ال‌جی جی ۵۷.۵
اچ تی سی ۱۰۷.۵

 

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

زوم ۱۰۰% روی جزئیات

مقایسه دوربین گلکسی نوت 7 با بهترین گوشی های موجود در بازار

زوم ۱۰۰% روی جزئیات

نظر شما درمورد این تصاویر چیست؟ آیا با نمراتی که به دوربین‌ها داده شده است موافقید؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۵ دیدگاه

 1. این مقایسه مضخرف ترین بود و اعتباری هم نداره چون G5در آخرای جدوله همین خودش یه مدرکه که این مقایسه کلا غلطه. طرف سرشو انداخته پایین رتبه بندی میکنه ههههه همه میدونن که دوربین های ال جی یه شاخ هستن

 2. کاملا تابلو بود که یارو طرفدار بعضی از برند ها است
  من این جور مقایسه هارو ذره ای قبول ندارم و ذره ای ارزش و احترام قائل نیستم خودتو خوب نشون دادی که با اچ تی سی و ال جی اینجور رتبه دادی. این عکس ها که همه جا هستن طرف خودش نگرفته که به این نمیگن مقایسه

 3. من که این مقایسه رو دیدم فهمیدم دوربین گوشی جی۵ دستگاری شده من خودم جی۴ دارم بهترین عکسا رو باهاش میگیرم.در کل مقایسه ی خیلی بدی بود.

 4. تو باشگاه بدنسازی بودم که یکی داشت از دوربین گوشیش که G5الجی بود تعریف میکرد ،منهم که کلا به دوربین های گلکسی اطمینان داشتم عکس انداختیم یارو اصلا هنگ کرد و نمی دونست چی بگه ،تازه اس۶ محصول یک سال قبل بود.

  • داداش همه چی تو کامپیوتر دیده میشه نه تو صفحه نمایش که اصولا صفحه نمایشای امولد که الکی کیفیتو بالا میبره دوربین الجی جی۴ در سال۲۰۱۵ بهترین شد هنوز که هنوزه به نوبه خودش بهترینه بهتره تو کامپیوتر بندازی بعد ببین پیکسلای سامسونگ که تو امولد با اون کیفیت چقد افت میکنه.

  • من خودم کیفیت دوربینای اس۶ اج,الجی جی ۴ رو تو صفحه نمایششون دیدم کیفیت عکسای اس ۶ اج بالاتر بود اما تو کامپیوتر که ریختم.متوجه شدم کدوم بهتره اصولا که تو شب دوربین اس ۶ پر از نویز میشه ولی الجی جی۴ حتی یه ذره کاهش کیفیت پیدا نکرد اصلا

 5. به اینم میگن مقایسه آخه ؟؟؟
  الجی جی ۵ دو تا دوربین داره این عکسا حتی با دوربین دومش هم نیس چه برسه با دوربین اول بندازن
  من گوشیم هیچ کدوم از این برند ها نیست ولی مطمئنم اینا همش الکیه

 6. سلام من یک ساله گلکسی اس ۶دارم با ایفون ۶sمقایسه کردم ب گرد پای گلکسی اس۶ نمیرسه واقعا فوقالعادست گلکسی اس ۶. کیفیت دوربین حرف نداره.لمسگر اس ۶ از لمسگر ایفون بهتر کار میکنه

 7. سونی هیچ چی نیست من خودم سام سونگ دارم از سونی خیلی بهتره اگر هم قطعات سونی خراب بشن دیگه نمیشه کاری کرد ولی سام یونگ نه بعدش هم اگر عکس واقعی از گلکسی نوت۵ بذارن سونی هیچی نیست تازه کسایی که گفتم عکس است همون ماه ۵ هستش بدم یک روز مقایسه کنم بعد بیان مثل اساتید ندیده و نشنیده نظر بدن بعدش هم اگه بیان نوت۵ است رو باگوشی های سونی مقایسه کنن سونی باید شرکتش رو ببنده و بده کنار پس بیخودی نظر ندید سام سونگ ن وت۵ بهترین اسمارتفون شده بود و سونی تا نفر ۱۰ هیچ مقامی نیاورده بود

 8. سونی هیچ چی نیست من خودم دارمش از سونی خیلی بهتره اگر هم قطعات سونی خراب بشن دیگه نمیشه کاری کرد ولی سام یونگ نه بعدش هم اگر عکس واقعی از گلکسی نوت۵ بذارن سونی هیچی نیست تازه کسایی که گفتم عکس است همون ماه ۵ هستش بدم یک روز مقایسه کنم بعد بیان مثل اساتید ندیده و نشنیده نظر بدن بعدش هم اگه بیان ن وت۵ است رو باگوشی های سونی مقایسه کنن سونی باید شرکتش رو ببنده و بده کنار پس بیخودی نظر ندید شام سونگ ن وت۵ بهترین اسمارتفون شده بود و سونی تا نفر ۱۰ هیچ مقامی نیاورده بود

 9. بچه می خواستم دو چیز رو بگم

  اول اینکه ال جی جی۵ عکس ههاش خیلی عالی هستن و این عکس ها مال جی۵ نیستند این رو هم مطمعن هستم

  و دوم اینکه خواهش می کنم نام سونی رو این قدر کوچیک و با این اسباب بازی ها مقایسه نکنید با تشکر

 10. اگه سونی بزارن اینا همه باید جمع کنن برن کنار . دوربین نوت ۷ که همون دوربین اس۷ اخه اینم شد مقایسه ههه .دورود بر سونی تازه طرفدارهای سامی که میگن سونی هنگ میکنه کجایین سونی پایدارترین گوشی بازاره سامی هنگی خخخخ روتون سیاه حالا بیان بگین سونی هنگ میکنه .حتی هنگیش به یک درصد هم نمیرسه برین بازم پولتونو بدین به همون سامی هنگی که فقط یه صفحه نمایش با چندتا نرم افزار چرت و پرت داره که هر یک سال هم ازش استفاده نمیکنین

 11. اونایی که همیشه به دوربین g5 مینازیدند کجان ؟؟؟ خجالت نکشین بیاین بگین دوربین نوت ۷ تصاویر واقعی نمیگیره

 12. سونی رو یا خیلی بالاتر میبینن که مقایسه اش نمیکنن یا خیلی پایین

  البته ما میدونیم که چون سود سامسونگ براشون بهتره براش خودشون و به اب و اتیش میزنن

 13. خخخخ چقد خنده داره….این فون ارنا دیگ شورشو در اورده….حالا خوبه تو dxo mark سونی اول شده…..بعد تو مقایسه نمیزارنش