تاریخ عرضه اندروید ۷ نوقا مشخص شد

سرانجام تاریخ عرضه اندروید ۷ نوقا مشخص شد

ما در گذشته هم سرنخ‌هایی را در دست داشتیم که کمپانی گوگل قصد دارد که تاریخ عرضه اندروید ۷ نوقا را برای یکی از روزهای ماه سپتامبر رقم بزند، اما حالا به لطف اطلاعات جدیدی که از سوی ال جی و اپراتور مخابراتی Telus در کانادا به دست آورده‌ایم، احتمالا روز دقیق عرضه‌ی این نسخه را هم متوجه شده‌ایم.
این اپراتور به تازگی برنامه‌ی زمانی خود برای عرضه‌ی آپدیت‌های جدید سیستم عامل اندروید در ماه آینده را مشخص کرده است و همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، تاریخ عرضه‌ اندروید ۷ نوقا برای روز بیست و دوم ماه سپتامبر معادل اولین روز شهریور ماه تعیین شده است. Telus قصد دارد که در این روز، نسخه‌ی نهایی آخرین ورژن از سیستم عامل اندروید را برای کاربران دو اسمارت فون Nexus 6P و Nexus 5X که به ترتیب توسط هواوی و ال جی ساخته شده اند، منتشر کند و به همین دلیل تقریبا مطمئن شده‌ایم که این تاریخ برای عرضه‌ی اندروید نوقا تایید خواهد شد.

البته یک سرنخ دیگر نیز در این باره وجود دارد که از یکی از صفحات وب سایت ال جی که زبان کره‌ای نوشته شده، به دست آمده است. طبق ترجمه‌ی گوگل ترنزلیت، این صفحه مخصوص زمان‌بندی عرضه‌ی نسخه‌ی LG G5 OS preview experience ساخته شده و در قسمتی از همین صفحه، بار دیگر به تاریخ ۲۲ ماه آگوست اشاره شده است.

تاریخ عرضه اندروید ۷ نوقا مشخص شد

سرنخ دوم درباره‌ی تاریخ عرضه اندروید ۷ نوقا را ال جی لو می‌دهد

نسخه‌‌های پیش نمایش اندروید N که توسط گوگل برای توسعه دهندگان عرضه شده بود، به کمپانی‌های سازنده این امکان را داده است که فرصت بیشتری برای آماده‌سازی آن برای عرضه بر روی دیوایس‌های تولید خود داشته باشند. با توجه به این که اسمارت فون Nexus 5X نیز تولیدی خود ال جی است، احتمال می‌رود که پرچمدار فعلی این کمپانی یعنی ال جی جی ۵ و البته دیوایسی که در آینده‌ی نزدیک عرضه می‌شود، یعنی ال جی وی ۲۰ (LG V20) اولین اسمارت فون‌های اندرویدی بازار باشند که در اولین روز تاریخ عرضه اندروید ۷ نوقا از آن برخوردار خواهند شد.

در ضمن گفتنی است که با توجه به این که تنها چند روز به این تاریخ باقی مانده است، احتمالا از ابتدای هفته‌ی میلادی آینده (روز دوشنبه) اعلامیه‌های عرضه و دریافت این نسخه از سیستم عامل اندروید توسط گوگل برای کاربران و کمپانی‌ها ارسال خواهند شد. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا اندروید ۷ نوقا در روز اول به غیر از مدل‌های ۶P و ۵X، برای نکسوس های دیگری هم عرضه خواهد شد و یا خیر و در ضمن هنوز هم مشخص نیست که آیا تاریخ عرضه اندروید نوقا همزمان با عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی سیستم عامل مخصوص گجت‌های پوشیدنی یعنی Android Wear 2.0 خواهد بود و یا خیر؛ به هرحال نیازی نیست که خیلی صبر کنیم و در کمتر از یک هفته‌ی دیگر، تمام این موارد روشن خواهند شد.