غیرفعال شدن وبکم در آخرین آپدیت ویندوز 10

تازه‌ترین آپدیت ویندوز ۱۰ وبکم‌ها را از کار می‌اندازد

ظاهراً پس از نصب تازه‌ترین آپدیت ویندوز ۱۰ بسیاری از وب‌کم‌ها به دلیل حذف چندین فرمت پردازش رمزگذاری شده از کار می‌افتند. این اتفاق موجب می‌شود تا تنها چند لحظه پس از اجرای اپلیکیشن دوربین، کامپیوتر شما به حالت فریز درآید. ظاهراً برای حل این مشکل باید این به‌روزرسانی را به نسخه قبلی بازگردانید و منتظر بمانید تا مایکروسافت مشکل را حل کند.

اگر شما هم تازه‌ترین آپدیت ویندوز ۱۰ موسوم به آپدیت سالانه را نصب کرده‌اید و با از کار افتادن وبکم USB خود مواجه شدید نگران نباشید چرا که این مشکل برای خیل عظیمی از کاربران به وجود آمده است. به نظر می‌رسد که تصمیم به جلوگیری از فرمت پردازش رمزگذاری شده‌ی بسیار معروف MJPEG و H.264 در مدل‌های NV12 و YUY2 موجب شده تا میلیون‌ها مدل وبکم متصل به کامپیوترهای ویندوزی از کار افتاده و عملاً غیر فعال شوند.

چرا وبکمها در تازه‌ترین آپدیت ویندوز ۱۰ محدود شده‌اند؟

اخیرا در گزارشی به این موضوع اشاره شده است که مجوز تازه‌ترین آپدیت ویندوز ۱۰ (آپدیت سالانه) می‌تواند شرایط جدیدی برای دسترسی چندین اپلیکیشن به وبکم را صادر کرده که با دو برابر کردن پردازش استریم انکودینگ، سرعت آن را کاهش می‌دهد. محدود کردن فرمت‌های فشرده سازی به ظاهر از فرآیند پردازش چندگانه به طور همزمان جلوگیری می‌کند و موجب این اتفاق می‌شود.

متأسفانه این اتفاق برای بسیاری از کاربران که صاحب دستگاه‌هایی وابسته به این فرمت‌ها هستند رخ داده و در واقع وبکم آن‌ها چند ثانیه پس از راه اندازی به حالت فریز درآمده است. یکی از توسعه دهندگان مایکروسافت ویندوز با نام کاربری Mike M در تالار گفتمان توسعه دهندگان این شرکت به تیم ویندوز کمرا توضیح داده است که این امر به دلیل حذف فرمت‌های تصویری صورت گرفته است اما به نظر می‌رسد که آن‌ها حجم معلومات کاربران خود را دست کم گرفته‌اند و به مورد توضیح داده شده توجهی نکرده‌اند!

این توسعه دهنده اشاره کرده که یک فایل Fix برای مشکل به وجود آمده در زمینه فرمت MJPEG می‌تواند در ماه سپتامبر قضیه را حل و فصل کند اما به احتمال زیاد فرمت H.264 نیازمند زمان بیشتری برای رسیدگی خواهد بود.

اگر دستگاه شما هم با آپدیت ویندوز ۱۰ دچار این مشکل شده است، می‌توانید برای چند روز به‌روزرسانی گذشته را بار دیگر بازگردانی کنید تا این مشکل توسط تیم مایکروسافت به صورت کامل رفع شود. وقتی که ما در خصوص این مشکل مبحثی را راه انداختیم، یکی از سخنگوهای مایکروسافت این‌گونه پاسخ داد:

ویندوز ۱۰ همچنان به عنوان رضایت‌بخش‌ترین نسخه ویندوز شناخته می‌شود. ما تعداد بسیار کمی گزارش در ارتباط با مشکلات ناخواسته به وجود آمده پس از تازه‌ترین آپدیت ویندوز ۱۰ دریافت کرده‌ایم. مهندسین و پشتیبانان پس از فروش در حال ارائه راه حل‌های ضروری و البته ساده‌ای برای ریشه کن کردن این مشکلات هستند. اگر هر مشتری با ایرادی روبه‌رو شد ما می‌توانیم از طریق بخش پشتیبانی وب‌سایت مایکروسافت میزبان آن‌ها باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*