گوریلا گلس 5 گلکسی نوت 7

چرا لایه گوریلا گلس ۵ گلکسی نوت ۷ خراش بر می‌دارد؟

انتظارات به پایان رسید و گوشی گلکسی نوت ۷ سامسونگ (Samsung Galaxy Note 7) در رویداد اختصاصی شهر نیویورک معرفی شد. با معرفی هر محصول جدید، شایعات پیرامون مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری آن محصول به پایان می‌رسند و وارد مرحله جدیدی از تست و بررسی‌های مختلف گوشی هوشمند می‌شویم. در این مرحله صداقت تولید کنندگان در بازاریابی خود ارزیابی می‌شود. حالا به نظر می‌رسد لایه گوریلا گلس ۵ گلکسی نوت ۷ سامسونگ مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. با مشروح خبر همراه گجت نیوز باشید.

دلیل آسیب پذیری لایه گوریلا گلس ۵ گلکسی نوت ۷ چیست؟

یکی از مشخصه‌های خاص و مورد توجه گوشی Note 7 سامسونگ در رویداد رونمایی، لایه Gorilla Glass 5 آن بود. طبیعی است که انتظار مقاومت و قدرت بیشتری از لایه گوریلا گلس ۵ گلکسی نوت ۷ به نسبت نسل قبلی از این لایه محافظ داریم، اما به نظر می‌رسد این موضوع در پرچمدار جدید سامسونگ صدق نمی‌کند و گوریلا گلس ۵ در آن به راحتی خراش بی می‌دارد!

اخیرا ویدیو جدیدی در زمینه خراش برداشتن لایه گوریلا گلس ۵ گلکسی نوت ۷ در فضای وب منتشر شده که هیاهو خاصی در بین هواداران پرچمدار جدید کره‌ای ها به وجود آورده است. در این ویدیو کاملا مشخص است که نسل جدید از لایه محافظ گوریلا گلس به نسبت گذشته آسیب پذیری بیشتری دارد.

حدود ۷۲ ساعت پس از انتشار این ویدیو جنجالی، شرکت Corning اعلام کرد که آزمایش مذکور با شیوه‌ای کنترل نشده انجام شده است. در ادامه این بیانیه آمده است که میزان مقاوم لایه گوریلا گلس ۵ در گلکسی نوت ۷ هرگز پایین نیست و این نتایج کاملا غلط است. در بیانیه شرکت سازنده این لایه محافظ، ایجاد خراش بر روی گوشی رد شده است و آنها معتقدند تنها مواد فلزی بر روی آن قرار گرفته‌اند. با این حال، چرا نتایج به دست آمده در آن ویدیو جنجالی کاملا قابل باور بودند و حتی هواداران سامسونگ نیز آنها را باور کردند؟


شرکت کورنینگ معنقد است خراش‌های مربوط به این ویدیو آنچنان جدی نیستند، با این حال به راحتی می‌توان در ویدیو مشاهده کرد که امکان از بین بردن این خراش‌ها با یک پارچه نرم وجود ندارد و کاری از دست کاربران بر نخواهد آمد. کورنینگ برای این موضوع نیز پاسخی دارد. در اطلاعیه این شرکت آمده است که پاک کردن مواد فلزی از روی سطح شیشه بسیار سخت بوده و کاملا مشخص است که خراش‌های درون ویدیو در واقع موادی بر روی سطح شیشه هستند و خراش‌های جدی به حساب نمی‌آیند.

در هر صورت به نظر می‌رسد بهتر باشد کاربران گوشی گلکسی Note 7 سامسونگ حتما از محافظ نمایشگر بهره ببرند. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*