مایکروسافت 165 ترابایت تصویر ماهواره ای را به نقشه Bing اضافه کرد

مایکروسافت به سرویس نقشه Bing خود، انبوهی از تصاویر ماهواره‌ای و عکس‌های مختلف را اضافه نموده است که مجموعا ۳۸ میلیون کیلومتر مربع از جهان را پوشش می‌دهد. این تصاویر از مکان‌های مختلف جهان شامل آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آفریقا، استرالیا، اروپا و آسیا گرفته شده‌اند.

بینگ ۱۶۵ ترابایت عکس از نمای بالا و تصاویر ماهواره‌ای از مکان‌های مختلف در سرتاسر زمین را اضافه کرده است. تصاویری از کوه‌های مراکش تا اهرام مصر تا جاده‌های فرازمینی در آمریکا را پوشش می‌دهند.
این عظیم‌ترین اطلاعات ماهواره‌ای منتشر شده توسط  نقشه مایکروسافت تا‌کنون است. تا پیش از این کل حجم اطلاعات نقشه بینگ ۱۲۹ ترابایت بود. بنابراین از این به بعد حجم اطلاعاتی که در نقشه‌های این موتور جستجو دیده می‌شود بیش از دو برابر خواهد بود.
بینگ امروز طی یک پست در بلاگ خود نوشت: «این به‌روزرسانی شامل تصاویری از آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آفریقا، استرالیا، اروپا و آسیا است. کل مساحت پوشش داده شده در این اطلاعات، نزدیک به ۳۸ میلیون کیلومتر مربع است.»
علاوه بر تصاویر ماهواره‌ای، ارتوفوتوگرافی‌ (نوعی عکسبرداری هوایی که در آن مقیاس دقیقی وجود دارد و می‌توان مسافت را از روی آن محاسبه کرد) از سرتاسر جهان که توسط هواپیما و ماهواره ثبت شده‌اند نیز در این اطلاعات وجود دارند. بینگ می‌گوید که در این ماه ۱۰۰٪ کار عکسبرداری هوایی ایالات متحده را تکمیل نموده است و در نظر دارد تا پایان سال نیز کل کار عکسبرداری از اروپا را به پایان برساند. ارتوفوتوگرافی در نقشه‌های بینگ ۹.۵۴ میلیون کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد.
کاربران برای دیدن عکس‌ها و تصاویر ماهواره‌ای بیشتر می‌توانند نگاهی به قسمت World Tour نقشه‌های بینگ بیاندازند.


منبع :topnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*