کد مخفی اندروید نوقا : خودتان منوی دسترسی پایین گوشی‌های خود را تغییر دهید!

کد مخفی اندروید نوقا : خودتان منوی دسترسی پایین گوشی‌های خود را تغییر دهید!

سیستم عامل اندروید همواره به آزادی عملی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، مشهور بوده است. از حالت نمایش هوم اسکرین خود لذت نمی‌برید؟ یک لانچر جدید نصب کنید. از آیکونهای منوی دسترسی سریع خوشتان نمی‌آید؟ آنها را با جایگزین‌های مورد نظر خود تعویض کنید. از جایگاه دکمه‌های مجازی پایین گوشی یا تبلت‌تان راضی نیستید؟ آنها را تغییر دهید! بله این کار به لطف یک کد مخفی اندروید نوقا امکان پذیر شده است.
کاربران اسمارت فون‌های اندرویدی ال جی احتمالا با این قابلیت از قبل آشنا باشند. این کمپانی کره‌ای اجازه می‌دهد که منوی دسترسی سریع یا همان نوار navigation که در پایین صفحه نمایش داده می‌شود را تغییر دهید و جایگاه قرارگیری دکمه‌های هوم، بازگشت به عقب و دکمه‌ی آیتم‌های اخیرا باز شده را خودتان تعیین کنید. شما حتی می‌توانید دکمه‌های جدیدی را به این منو اضافه کنید تا از این قسمت نسبتا بزرگ که بدون هیچ استفاده‌ای و تنها با ۳ دکمه‌ی مجازی در پایین نمایشگر به حال خود رها شده است، بهترین استفاده را داشته باشید.

تعدادی از کمپانی‌های سازنده‌ی گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نیز این قابلیت را به روش‌های متفاوتی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، اما به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد این امکان را به طور کلی برای تمام دیوایس‌های دارای سیستم عامل اندروید ۷ ایجاد کند. این موضوع از طریق یافتن یک کد مخفی اندروید نوقا و گزارش آن از طریق خبرگزاری پلیس اندروید رسانه‌ای شده است.

این کد مخفی اندروید نوقا به طور کاملا ماهرانه‌ای در کدهای سیستم عامل مخفی شده است و قابلیت دسترسی و استفاده از آن به روش‌های معمولی به هیچ امکان پذیر نیست. اما تعدادی از کاربران توانسته‌‌اند با تغییر حالت رابط کاربری سیستمی و اجرای کد navbar customizer در شرایط خاص، به آن دسترسی پیدا کرده و آن را اجرا کنند.

با استفاده از این کد مخفی اندروید نوقا می‌توانید همه چیز را تغییر دهید!

با این که احتمالا گوگل عرضه‌ی عمومی این قابلیت را به به‌روزرسانی‌های آینده‌ی اندروید ۷.۰ نوقا موکول کرده است، اما مشاهده‌ی حجم آزادی عمل و تغییراتی که می‌توان با استفاده از این قابلیت جدید در سیستم عامل اندروید ایجاد کرد، بسیار شگفت‌‌آور است! شما می‌توانید از یک صفحه‌ی مخصوص در تنظیمات که برای تغییر نوار نویگیشن ایجاد شده است دکمه‌های جدیدی را به این نوار اضافه کنید؛ دکمه‌‌هایی نظیر تغییر منو، تغییر کیبورد، دکمه‌ی مخصوص کلیپ بورد (حافظه‌ی موقتی برای کپی و پیست) و یک دکمه‌ی قابل برنامه‌ریزی که می‌تواند هر نقشی را از دکمه‌های کیبورد به طور ثابت به خود اختصاص دهد.

اما این تمام ماجرا نیست، شما می‌توانید اندازه‌ی تمام این دکمه‌ها را تغییر دهید و یا محل قرارگیری آنها را جابجا کنید. اگر می‌خواهید منوی فشرده‌تر یا بازتری داشته باشید، حتی می‌توانید فاصله‌ی بین این دکمه‌ها را هم بر حسب سلیقه‌ی خود تغییر دهید. گفتنی است که هیچکدام از کاربران دیوایس‌های اندرویدی حتی کاربران نکسوس‌های خود گوگل در حال حاضر به این قابلیت دسترسی ندارند، اما پیش‌بینی می‌شود که بعد از رونمایی و عرضه‌ی نسل بعدی نکسوس‌های گوگل که در آینده‌ای نزدیک و توسط اچ تی سی صورت خواهد گرفت، این قابلیت نیز از طریق یک به‌روزرسانی جدید معرفی خواهد شد؛ در غیر این صورت باید در اندروید ۸ منتظر عرضه‌ی آن باشید.

شما عزیزان گجت نیوزی می‌توانید در گالری زیر، تصاویری از قابلیت‌های این صفحه‌ی جدید در اپلیکیشن تنظیمات و گزینه‌هایی که در اختیارتان می‌گذارد را مشاهده کنید:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*