دوربین ناسا تمام مشخصات جزئیات آتش راکت را نشان می‌دهد

دوربین ناسا تمام جزئیات آتش راکت را نشان می‌دهد (تماشا کنید)

یکی از جذابیت‌هایی که تا به امروز هیچ عکاسی آن را تجربه نکرده، عکاسی از جزئیات آتش است. حال دوربین ناسا قادر است تا با نمایش تشعشعات به وجود آمده توسط آتش راکت فضایی آن‌ها را به خوبی به نمایش بگذارد. دوربین ناسا برای این کار به صورت همزمان چندین عکس با شرایط نورگیری مختلف را تهیه می‌کند و آنها به صورت خودکار ادغام خواهد کرد تا مشخصات آتش در کنار تصویر با کیفیت ارائه داده شود.

شما هیچگاه به درستی نمی‌توانید ببینید که پرتاب تشعشعات یک راکت چگونه است. آنها بسیار روشن و پرنور هستند؛ از این رو هیچ‌گاه به درستی از این اتفاق فیلم برداری نشده است و اگر شما بخواهید به طور مستقیم به آن خیره شوید این کار تقریباً غیر ممکن است! هرچند که این کار دشوار است، اما تا قبل از این دوربین‌ها نیز توانایی تهیه چنین تصاویری را نداشتند.

به هر حال ناسا از یک دوربین جدید رونمایی کرده است و آن را در تازه‌ترین آزمایش فضایی خود مورد استفاده قرار داده که قادر است اطلاعات موجود در تشعشعات حاصله از پرتاب یک موشک را به نمایش بگذارد. بدون شک دیدن این تصاویر جذاب و تماشایی است.

دوربین‌های استاندارد قادر نیستند چنین تصاویری را نظیر تشعشعات درون آتش پرتاب یک موشک تهیه کنند. شما می‌توانید کمی با تنظیمات نور این دوربین‌ها بازی کنید تا موفق به گرفتن یک عکس شوید اما قطعاً تصویری تیره را به شما تحویل خواهد داد. اکثر دوربین‌ها نیز تنها قادر به ضبط یک بخش نوری در هر بار عکاسی هستند.

دوربین ناسا به لطف تکنولوژی محدوده دینامیکی بالای استریو (HiDyRS-X) با غلبه بر این موضوع می‌تواند از چندین تصویر اسلوموشن با شرایط نوری مختلف به صورت یکباره تصویربرداری کند و با ترکیب آن‌ها ویدیویی با کیفیت همراه با تمامی جزئیات نامعلوم را ارائه دهد. این دقیقاً مشابه تکنیکی است که عکاسان در شب با ترکیب چند تصویر مختلف با شرایط نوری مختلف، یک تصویر زیبا را خلق می‌کنند.

تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید در هنگام پرتاب موشک و شعله‌ی آتش حاصل از آن گرفته شده است؛ بنابراین می‌توانید به معنای واقعی تفاوت این دوربین با دوربین‌های معمولی را حس کنید:

دوربین ناسا تمام مشخصات جزئیات آتش راکت را نشان می‌دهد

به گزارش یکی از بخش‌های ناسا، دانشمندان سعی کرده‌اند از دوربین ناسا در حالی آزمایش به عمل آورند که آن را به ویژگی تایمر خودکار تجهیز کنند؛ اما با توجه به شکست خوردن این پروژه با استفاده از تایمر دوربین ناسا ، آن‌ها تصمیم به گرفتن تصویر به صورت دستی گرفتند. ظاهراً استفاده از تقویت کننده موجود در آن محیط آنقدر قدرتمند بوده است که منجر به قطع برق‌رسانی به دوربین ناسا شده است. این آژانس هوایی با تأیید این خبر اعلام کرده است که دوربین کار می‌کند و مشکل به وجود آمده به جهت قدرت بالای راکت آن‌ها بوده است. در حال حاضر این تنها یک نمونه اولیه است. دانشمندان مشغول برنامه ریزی هستند تا نسخه پیشرفته‌تری از این دوربین را ارائه کنند. ما بی صبرانه در انتظار ناسا هستیم تا تصاویر گرفته شده از این دوربین را منتشر کند! در زیر می‌توانید ویدیویی از عملکرد دوربین ناسا را مشاهده کنید:

ویدیو عملکرد دوربین ناسا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*