آخرین مطالب
13
امروز
بازی زولا
چگونه پردازنده های اسنپدراگون باعث صرفه جویی انرژی در استادیوم‌ها می‌شوند؟

چگونه پردازنده های اسنپدراگون باعث صرفه جویی انرژی در استادیوم‌ها می‌شوند؟

مرکز ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه شرکت کوالکام (QIS) اخیرا اعلام کرده که قصد دارد با همکاری شرکت OSIsoft LLC سیستم نظارت بر مصرف داده‌ها را در استادیوم خانگی تیم بیسبال شهر سن دیگو، یعنی ورزشگاه پتکو پارک (Petco Park)، توسط پردازنده های اسنپدراگون توسعه داده و ساختار آن را به صورت real time تغییر دهد. با گجت نیوز همراه باشید.

رندی مک ویلیامز (Randy McWilliams) یکی از مسئولین این ورزشگاه، اظهار امیدواری کرده که با استفاده از این روش، تا 5 سال آینده حداقل 25% از هزینه‌های عملیاتی ورزشگاه کاسته شود.

شاید باور این نکته سخت باشد که بیشتر صاحبان ورزشگاه‌ها دقیقا نمی‌دانند کدام دستگاه‌ها یا مکان‌های ورزشگاه آب یا برق بیشتری را مصرف می‌کند. بعضی از مسئولین استادیوم‌های ورزشی نیز با وجود اینکه استادیوم آنها دارای سقف متحرک است، فکر می‌کنند استفاده از این سقف هزینه زیادی به همراه دارد. اما پس از محاسبه هزینه‌ها، می‌بینند هزینه هر بار استفاده از این سقف تنها 5 دلار است و از این به بعد است که به فکر استفاده بیشتر از آن برای آسایش عموم هستند.

پردازنده های اسنپدراگون مغز متفکر اجرای این پروژه هستند

ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های بیسبال از نظر نحوه مدیریت و اجرای عملیات، تفاوت‌های زیادی با هم دارند. برخی از این مکان‌ها که 15 سال پیش ساخته شده‌اند قاعدتاً حسگرها و سیستم‌های نظارت بر منابع به صورت دقیق در آنها اجرا نشده است. و دلیل آن هم این است که در آن موقع گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی‌های محاسبه بی‌سیم جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش کارآیی سخت افزاری، به صورت امروزی فراگیر نشده بود.

مرکز QIS کوالکام با هماهنگی با صاحبان این استادیوم‌ها مشغول کار بر روی توسعه ابزار مدیریتی است که توسط آن نظارت دقیقی بر هدررفت پتانسیل‌های مهم در بخش‌های مختلف انجام می‌گیرد.

چگونه پردازنده های اسنپدراگون باعث صرفه جویی انرژی در استادیوم‌ها می‌شوند؟

این عملیات با قرار دادن حسگرهایی در نقاط کلیدی استادیوم جهت نظارت لحظه‌ای و real time بر همه فعالیت‌ها انجام می‌پذیرد. این کار باعث می‌شود که بتوان با انجام تست‌های لحظه‌ای، نقاطی که بیشترین منابع انرژی در آنها مصرف شده است شناسایی و رفع عیب کرده و بدون ایجاد وقفه در کار، به اتخاذ تصمیمات و استراتژی‌هایی جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی پرداخت.

بیشتر این عملیات به صورت بیسیم انجام گرفته که راحت‌تر از انجام عملیات با روش‌های سیم‌کشی است. در انتهای این شبکه، پردازنده های اسنپدراگون قرار دارند که مغز متفکر این پروژه هستند.

چگونه پردازنده های اسنپدراگون باعث صرفه جویی انرژی در استادیوم‌ها می‌شوند؟

به گفته کیوا آلگود (Kiva Allgood) مسئول مرکز ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه شرکت کوالکام (QIS):

این عملیات با سرعت خیره‌کننده‌ای انجام می‌پذیرد. به عنوان مثال، زمانی که کوالکام این تکنولوژی را در ورزشگاه مستقر می‌کرد، تنها چند هفته بعد، شاهد مشاهده و نظارت بر داده‌ها بودیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*