آموزش فعال کردن پیام لاک اسکرین در اندروید 7 نوقا

آموزش فعال کردن پیام لاک اسکرین در اندروید 7 نوقا

گوشی های هوشمند دربرگیرنده‌ی اطلاعات حساسی هستند. علاوه بر اطلاعاتی مانند جزئیات مخاطبین، ایمیل‌های مهم، آدرس‌ها و جزئیات دسترسی به شبکه‌های اجتماعی، اسمارت‌فون‌ها اطلاعات کارت‌های اعتباری را نیز شامل می‌شوند. وجود سرویس‌هایی مانند گوگل ولت (Google Wallet) به این معناست که گوشی شما فقط یک وسیله‌ی مخابراتی نیست، بلکه درواقع بانک شماست. طبیعتاً، با وجود این اطلاعات حساس در تلفن همراه، شما باید آن را قفل کنید تا در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن، دسترسی به اطلاعات درون گوشی برای دیگران سخت‌تر شود. حال اگر شانس بیاورید و گوشی مفقود شده شما به دست شخصی بیفتد که می‌خواهد آن را به شما برگرداند، این شخص چگونه می‌تواند آدرس شما را پیدا کند؟ در گوشی‌های اندرویدی، شما نمی‌توانید از سیری (Siri) بپرسید که این گوشی متعلق به چه کسی است؟ اما اگر از اندروید 7 نوقا استفاده می‌کنید، می‌توانید بخشی از اطلاعات تماستان را به صفحه قفل گوشی اضافه کنید. گوگل در آخرین نسخه اندروید، قابلیت فعال کردن پیام لاک اسکرین را به امکانات خود افزوده است. این پیام می‌تواند شامل شماره تماس شما، آدرس خانه یا محل کار و یا ایمیلتان باشد. با گجت نیوز و آموزش فعال کردن لاک اسکرین در اندروید 7 نوقا همراه باشید.

فعال کردن پیام لاک اسکرین در اندروید 7

اپلیکیشن Settings را باز کنید تا در پایین صفحه، گزینه Security را ببینید. آن را باز نکنید. به جای آن، دکمه چرخدنده‌ی کوچک روبروی آن را بزنید.

در اینجا تنظیماتی مانند زمان قفل اتوماتیک صفحه نمایش و یا قفل شدن یا نشدن صفحه با دکمه پاور را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه همچنین می‌توانید گزینه‌ای را برای فعال کردن پیام لاک اسکرین دیوایس (و یا غیرفعال کردن آن) پیدا کنید. در حالت پیشفرض، هیچ پیامی در این قسمت وجود ندارد. این گزینه را لمس کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید در آن هر چیزی که می‌خواهید را بنویسید.

اندروید محدودیتی برای اینکه این پیام چقدر طولانی باشد، قرار نداده است. اما بهتر است تعداد کلمات استفاده شده برای این پیام، در حد معقول و منطقی باشد.

گزینه‌ی Save را لمس کنید تا فعال کردن پیام لاک اسکرین در گوشی شما انجام شود. این پیام در صفحه قفل گوشی و درست زیر ساعت و تاریخ نشان داده می‌شود. شما می‌توانید از این قابلیت برای سرگرمی نیز استفاده کنید. این بستگی به تغییراتی دارد که شما در این نوشته می‌دهید. البته، عاقلانه‌ترین چیز این است که اطلاعاتی از خودتان؛ مانند شماره تماس، آدرس یا ایمیل را بنویسید. این نوشته، با فونتی نسبتاً کوچک‌تر از فونت تاریخ در صفحه قفل گوشی نمایش داده خواهد شد.

این اطلاعات کمک می‌کند تا اگر شخصی گوشی مفقود شده‌ای را پیدا کرد، بتواند راحت‌تر به صاحب آن دسترسی داشته باشد. کاربرانی که هنوز اندروید 7 نوقا را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند فعال کردن پیام لاک اسکرین را با نرم افزارهایی مانند Hi Locker انجام دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*