گلکسی نوت 7

آیا گلکسی نوت 7 شما منفجر می‌شود؟

انفجار یک دستگاه گلکسی نوت 7 حین اتصال به شارژر مدتی به تیتر اول خبرگزاری‌ها بدل شده بود و سامسونگ با فرا خواندن دستگاه‌های به فروش رفته، مانع از کاهش چشمگیر فروش پرچمدار جدید خود شد. در ایران نیز این فراخوان به اجرا در آمد و سامسونگ از دارندگان نوت 7 تقاضا کرد که تلفن هوشمند خود را بازگردانند. اما آیا نوت 7 شما نیاز به تعویض دارد؟

جالب است بدانید تا به حال سامسونگ هیچ دستگاهی را به اندازه گلکسی نوت 7 به صورت بومی تولید نکرده است. از سال 2014، کمپانی کره‌ای قادر به تولید باتری تلفن همراه بوده ولی از توانایی لازم برای تولید انبوه باتری‌های پرچمدارانی نظیر گلکسی اس 6، نوت 5 و اس 7 برخوردار نبوده است. بنابراین کره ای ها برای تامین باتری موبایل‌های خود به هم وطن خود روی آوردند و از صنایع شیمیایی ال جی در کنار کمپانی چینی ATL کمک گرفتند.

در تولید گلکسی نوت 7 ، حدود دو سوم از کل فبلت‌ها مجهز به باتری محصول شاخه SDI سامسونگ شدند که از قضا، با مشکل گرم شدن بیش از حد هنگام شارژ و نهایتا انفجار دست و پنجه نرم می‌کند. ناگفته نماند تولید هسته داخلی باتری به شاخه SDI سامسونگ محول شده که کاملا بدون ایراد انجام می‌شود اما بسته بندی باتری توسط شرکت صنایع نیمه هادی ITM انجام می‌پذیرد که با اشتباهاتی همراه بوده و سبب انفجار باتری گلکسی نوت 7 هنگام اتصال به شارژر می‌شود.

تنها 30 درصد از گلکسی نوت 7 ها ایمن هستند

30 درصد باقی مانده از نوت 7 ها از باتری ساخت کمپانی ATL بهره می‌برند که هیچ گونه مشکلی در ساخت آن‌ها دیده نمی‌شود. این نسخه از نوت 7 تنها در بازار چین قابل دسترسی است و کره ای ها موفق نشدند گواهی‌های لازم را برای باتری ساخته زیر شاخه خود در چین کسب کنند. هنگامی که به سامسونگ اجازه تولید باتری حتی در خاک چین نیز داده نشد، کره‌ای ها به ناچار دست به دامن ATL شدند و این کمپانی به تولید باتری‌های نوت 7 برای چین، هنگ کنگ و ماکائو می‌پردازد.

از آنجایی که خطر انفجار حدود 30 درصد از گلکسی نوت 7 هایی که روانه بازار شده‌اند را تهدید نمی‌کند، بنابراین بازگرداندن دستگاه‌هایی که به محصول چینی مجهز شده‌اند بیهوده تلقی می‌شود. اما چگونه تشخیص دهیم باتری فبلتی که در دست داریم محصول کمپانی ATL است یا SDI سامسونگ؟ به پشت دستگاه بنگرید. در صورتی که عبارت «Manufactured in China» را مشاهده کردید، نیازی به تعویض موبایلتان نخواهد بود. در صورتی که پشت دستگاه عبارت‌های «Manufactured in Vietnam» یا «Manufactured in Korea» را مشاهده کردید، بدین معناست که باتری دستگاه شما توسط سامسونگ تولید شده و ممکن است منفجر شود. بنابراین هرچه زودتر تلفن همراه خود را به فروشنده بازگردانید تا حادثه ناگواری رخ ندهد. جالب است بدانید برخی دستگاه های تحویل داده شده به اپراتور تی موبایل (T-Mobile) نیز از باتری چینی بهره می‌برند اما این شرکت امریکایی حاضر به پذیرش چنین ریسکی نبوده و تمامی پرچمداران جدید سامسونگ را برگردانده است.

گلکسی نوت 7

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*