گوشی شیائومی می 5 اکستریم ؛ نقطه بی‌نهایت شیائومی

گوشی شیائومی می ۵ اکستریم ؛ نقطه بی‌نهایت شیائومی

گوشی شیائومی می ۵ (Xiaomi Mi 5) در حال حاضر پرچمدار شیائومی است. این گوشی که از یک پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ قدرت گرفته، در نسخه استاندارد خود مجهز به پردازنده گرافیکی Adreno 530 و ۳ گیگابایت رم است. اما شیائومی برای کسانی که نیاز به سرعت بیشتری دارند، برنامه‌ی جالبی تدارک دیده است. نسخه‌ای از این گوشی با نام شیائومی می ۵ اکستریم (Xiaomi Mi 5 Extreme) در وب‌سایت چینی GOME برای فروش قرار گرفته که مشخصات بالاتری نسبت به مدل استاندارد دارد. با گجت نیوز و معرفی این محصول جدید همراه باشید.

مشخصات گوشی شیائومی می ۵ اکستریم

برای شروع باید گفت که پردازنده مرکزی (CPU) با افزایشی ۱۹ درصدی از ۱.۸ گیگاهرتز سرعت در نسخه معمولی به ۲.۱۵ گیگاهرتز در شیائومی می ۵ اکستریم اورکلاک شده است. به همین صورت، پردازنده گرافیکی Adreno 530 به کار رفته در آن نیز ۲۲ درصد ارتقای سرعت داشته و از ۵۱۰ مگاهرتز در نسخه استاندارد به ۶۲۴ مگاهرتز رسیده است. گوشی شیائومی می ۵ اکستریم همچنین مجهز به ۳ گیگابایت رم LPDDR4 با سرعت ۱۸۸۶ مگاهرتز است که افزایشی ۴۰ درصدی نسبت به سرعت ۱۳۳۳ مگاهرتزی می ۵ را در آن شاهد هستیم. البته با توجه به اینکه باتری این دو نسخه تغییری نیافته و هر دو از همان باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده می‌کنند، باید گفت که شیائومی در زمینه‌ی باتری در شیائومی می ۵ اکستریم عملکردی منفی از خود به جای گذاشته است.

قیمت گوشی شیائومی می ۵ اکستریم

گوشی شیائومی می ۵ اکستریم در چهار رنگ سفید، سیاه، طلایی و بنفش در دسترس قرار دارد. قیمت این گوشی در سه رنگ سفید، طلایی و بنفش معادل ۲۹۸.۵ دلار است ولی رنگ سیاه آن کمی گران‌تر بوده و معادل ۳۰۶ دلار قیمت‌گذاری شده است.

جدول مقایسه‌ای شیائومی می ۵ و می ۵ اکستریم

شیائومی می ۵شیائومی می ۵ اکستریم
CPUاسنپدراگون ۸۲۰ با سرعت ۱.۸ گیگاهرتزاسنپدراگون ۸۲۰ با سرعت ۲.۱۵ گیگاهرتز
رم۳ گیگابایت LPDDR4 با سرعت ۱۸۶۶ مگاهرتز۳ گیگابایت LPDDR4 با سرعت ۱۳۳۳ مگاهرتز
GPUAdreno 530 با سرعت ۵۱۰ مگاهرتزAdreno 530 با سرعت ۶۲۴ مگاهرتز

در زیر تصاویر این خبر را مشاهده می‌کنید. نظرتان درخصوص این گوشی جدید چیست؟ آیا به نظرتان می ۵ اکستریم می‌توانست پرچمدار شیائومی باشد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*