دراپ باکس : از نسخه‌ی مک نرم افزار ما بدون هیچ‌ ترسی استفاده کنید

دراپ باکس : از نسخه‌ی مک نرم افزار ما بدون هیچ‌ ترسی استفاده کنید

در چند هفته‌ی اخیر نگرانی‌های زیادی پیرامون سرویس دراپ باکس به وجود آمده است و زمزمه‌هایی مبنی بر کسب دسترسی‌های غیر ضروری و حتی دسترسی به اطلاعات مهم، هک سیستم عامل و سرقت پسوورد کاربران توسط کلاینت‌های این سرویس بر روی نسخه‌های مختلف سیستم عامل به گوش می‌رسد.

با وجود این که گزارشات دریافت شده از کاربران بر روی شبکه‌های اجتماعی مختلف حاکی از وجود مشکلات امنیتی در رابطه با این سرویس و به خصوص نسخه‌ی مخصوص سیستم عامل مک آن هستند، اما یکی از اعضای تیم توسعه‌ی نسخه‌ی دسکتاپ دراپ باکس در گفتگویی با Hacker News در رابطه با این نگرانی‌ها صحبت کرده است و از تغییرات در ظاهر رابط کاربری دراپ باکس نیز سرنخ‌هایی به کاربران داده است.

طبق صحبت‌های بن نیوهاوس (Ben Newhouse) نرم افزار دراپ باکس تنها زمانی برای گرفتن دسترسی درخواست می‌کند که به آن دسترسی نیاز داشته باشد. این موضوع برای برخی از محیط‌های کاربری نرم افزارهای مختلف نظیر مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت انجام می‌شود و اینگونه نیست که دراپ باکس بتواند به پسوورد مدیریت اصلی سیستم عامل مک دسترسی داشته باشد؛ چک اولیه در آغاز به کار سیستم عامل نیز برای این است که آنها از عملکرد درست دراپ باکس مطمئن شوند.

حالا این کمپانی قرار است که چه کاری را برای تغییر این شرایط انجام دهد؟ خب برای شروع لازم است بدانید که تیم توسعه‌ی این سرویس قرار است شرایطی را فراهم کنند که کاربران بتوانند دلیل اصلی درخواست برای هر نوع دسترسی و اختیاراتی که اجازه‌ی آن دسترسی به دراپ باکس می‌دهد را به طور کامل متوجه شوند.

همچنین در یک همکاری مشترک با اپل، قرار است که در سیستم عامل جدید macOS Sierra، این سرویس نیاز کمتری به دسترسی آسانسوری (از سطح یک نرم افزار به سمت سیستم عامل) پیدا کند و البته اگر کاربری دسترسی‌های مختلف دراپ باکس را محدود کند، در نسخه‌ی جدید دیگر قرار نیست که خود نرم افزار به طور خودکار آنها را از محدودیت بیرون بیاورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*