اتوبوس برقی پروترا 550 کیلومتر را با یکبار شارژ طی می‌کند

اتوبوس برقی پروترا ، ۵۵۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی می‌کند

استارتاپی به نام پروترا (Proterra) سال های طولانی است که در حال فعالیت در زمینه تولید اتوبوس های برقی و الکتریکی بوده و در آخرین دستاورد خود توانسته است محصولی بسیار شگفت آور و نحسین برانگیز را طراحی و تولید کند. نسل جدید اتوبوس برقی پروترا که Catalyst E2 نام دارد می‌تواند با یک بار شارژ کامل مسافتی معادل ۳۵۰ مایل (۵۶۰ کیلومتر) را طی کند. جالب است بدانید که خودروی برقی بسیار موفق شرکت تسلا با نام “مدل اس” می‌تواند با یک بار شارژ کامل چیزی نزدیک به ۳۰۰ مایل را طی نماید. نسل پیشین اتوبوس برقی پروترا، در همین شرایط می‌توانست تنها مسافتی معادل ۲۵۸ مایل را طی نماید.

اتوبوس برقی پروترا ۵۵۰ کیلومتر را با یکبار شارژ طی می‌کند

بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی وب سایت Wired، اتوبوس های برقی در آینده می‌توانند موفقتر از خودروهای برقی باشند زیرا تجهیزات مربوط به شارژ خودرو در فضای بزرگتر اتوبوس ها، بهتر و البته به میزان بیشتری جای خواهد گرفت. علاوه بر آن اتوبوس های برقی کمتر به شبکه های پیچیده مربوط به شارژ خودرو احتیاج پیدا خواهند کرد. زیرا آنها اکثرا در یک مسیر مشخص شده شهری طی مسافت کرده و از این رو در همان محل های مشخص شده نیز شارژ خواهند شد. هر چند با این میزان از شارژدهی نسل جدید اتوبوس برقی پروترا ، E2 می‌تواند برای یک روز کامل بدون شارژ شدن به فعالیت خود ادامه دهد.

Catalyst E2 Series، اتوبوس برقی پروترا دارای دو باتری بسیار بزرگ در درون بدنه خود است که در مجموع می‌توانند انرژی بسیار زیادی معادل ۶۶۰ کیلو وات ساعت را در خود ذخیره کنند. علاوه بر آن بدنه سبک این خودرو به همراه فناوری سیستم ترمز احیا کننده آن (وقتی ترمز گرفته می‌شود انرژی حاصل از آن ذخیره شده و دوباره توسط خودرو استفاده می‌شود) باعث می‌شود که این اتوبوس برقی بتواند به میزان بسیار بیشتری در زمینه انرژی صرفه جویی نماید. تنها موردی که ممکن است باعث شود شرکت ها و یا مدیران شهری از خرید این اتوبوس برقی صرف نظر کنند قیمت آن خواهد بود. در حقیقت نسخه جدید اتوبوس برقی پروترا، ۷۹۹ هزار دلار قیمت خواهد داشت. تقریبا دو برابر قیمت اتوبوس های دیزلی که در بازار موجود است. این شرکت تولید کننده اتوبوس های برقی امید دارد تا شرکت ها و دولت های مشتاق به خرید این محصول، با هزینه هایی که در زمینه یارانه سوخت ارائه می‌کنند، این محصول را خریداری کرده و از طرفی در زمینه ذخیره سوخت و منابع تجدید ناپذیر نیز پیشگام باشند. اگر شما نیز اهل لس آنجلس هستید، شاید شانس این را داشته باشید که در سال ۲۰۱۷، یکی از این اتوبوس های برقی را برانید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

 1. در مورد ترمز احیا کننده بگم
  در لکوموتیو (GM GT22 – GT26) هم چنین است
  نحوه عملکرد آنها به این صورت که وقتی ترمز گرفته میشه
  چند آهنربا به دور چرخ که حاوی سیم پیچ هست نزدیک میشود و باعث تولید برق القایی میشود این برق در لکوموتیو توسط مقاومت هایی که در سقف هستند به هم گرما تبدیل میشود ولی در این خودروها این برق دوباره جهت شارژ شدن باطری استفاده میشود

  فرزان حسینی پور
  کارشناس ارشد نرم افزار مسئول انفورماتیک و عضو گروه کنترل کیفیت راه آهن جمهوری اسلامی