حذف کلید فیزیکی هوم آیفون 7

چرا اپل کلید فیزیکی هوم را در آیفون ۷ حذف کرد؟

آیفون ۷ اپل دیگر از کلید فیزیکی هوم آیفون ها که به عنوان یک مشخصه برای گوشی های اپل شناخته می‌شد برخوردار نیست. این کمپانی به جای کلید فیزیکی از یک کلید جامد خازنی استفاده کرده و در زیر آن از یک موتور بازخورد استفاده کرده تا حس یک کلید فیزیکی پس از فشار دکمه به شما القا شود. میلیون‌ها کاربر آیفون به خاطر ترس شکستن کلید فیزیکی هیچگاه از آن‌ها استفاده نمی‌کردند.اما واقعا چرا اپل کلید فیزیکی هوم را در آیفون ۷ حذف کرد؟

اپل یکی از مشخصه‌های اصلی آیفون خود را در دو آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس حذف کرد و دیگر خبری از جک صوتی ۳.۵ میلی‌متری نیز نخواهد بود. کلید فیزیکی هوم یکی از عناصر جذاب آیفون ها به حساب می‌آید و حداقل دیگر در نسل جدید آیفون ها نمی‌توانیم شاهد حضور آن باشیم.

به جای آن اپل در دو پرچم‌دار جدید خود از یک کلید خازنی که هیچ کارکرد فیزیکی ندارد استفاده کرده است. این شرکت در قسمت زیری آن از یک موتور ارتعاش زمانی نیز استفاده کرده تا با هر بار ضربه شما بر روی آن، حس فشار دادن یک کلید فیزیکی به شما القا شود.

دقیقاً می‌توان گفت که اپل با استفاده از این تکنولوژی به نوعی عملکرد یک کلید فیزیکی را شبیه سازی کرده و این بازخورد جدید، حس تازه‌ای از فشار دادن بر روی یک دکمه را به کاربران القا می‌کند که تا به حال آن را تجربه نکرده‌اند. جالب اینجاست که شما می‌توانید قدرت و شدت این بازخورد را نیز از بین ۳ گزینه انتخاب کنید اما بدون شک پس از همه این‌ها با فشار دادن این کلید نمی‌تواند حس یک کلید فیزیکی هوم را به شما دست دهد.

حذف کلید فیزیکی هوم آیفون 7

پس چرا اپل کلید فیزیکی هوم را از آیفون ۷ حذف کرد؟

به نظر می‌رسد میلیون‌ها نفر از کاربران هیچ علاقه‌ای به استفاده از کلید فیزیکی هوم بر روی آیفون خود ندارند و برای کار خود نیز یک دلیل دیوانه‌وار دارند. قشر وسیعی از کاربران از شکستن این کلید فیزیکی هوم می‌ترسند؛ در واقع در بسیاری از کشورهای آسیایی و کشورهای آمریکای لاتین مردم از یک دکمه شناور بر روی صفحه نمایش به جای کلید فیزیکی هوم استفاده می‌کنند. این ویژگی آیفون ها که AssistiveTouch نام دارد در منوها محو شده و برای کسانی تعبیه شده است که در واقع با کلید فیزیکی موجود بر روی آیفون خود مشکل دارند.

برخی دیگر نیز دلایلی همچون امکان ساییدگی و یا ترک خوردن این کلید فیزیکی را بهانه‌ای برای عدم استفاده از آن بیان می کنند؛ به همین جهت آن‌ها تصمیم می‌گیرند از این کلید استفاده نکرده تا بتوانند آیفون دست دوم خود را پس از مدتی استفاده با قیمت خوبی بفروشند.

البته که اپل ادعا می‌کند کلید فیزیکی آیفون ها از استحکام بالایی برخوردار است می‌تواند در طول چندین سال بدون هیچگونه مشکلی سرویس دهی کند، پس این حرف و حدیث‌ها از کجا نشات می‌گیرد؟

این بحث‌ها ریشه در دسته اولیه آیفون ها قبل از میزبانی تاچ آی دی دارد؛ آیفون های اولیه اپل از چنین مشکلی برخوردار بودند و ضعف کلید هوم بارها برای کاربران درده سر ساز شده است. اما این مشکل مدت‌ها پیش رفع شده و حالا فقط مثل یک شبه به دور کلید تاچ آیدی آیفون های مدرن می‌چرخد و اجازه استفاده میلیون‌ها کاربر را به خاطر ترس شکسته شدن می‌گیرد. بدون شک حذف کلید فیزیکی هوم و جایگزینی آن با یک کلید خازنی می‌تواند اهمیت این موضوع و همه گیر بودن آن را نشان دهد!

به هرحال این می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل حذف کلید فیزیکی هوم در آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل باشد تا این شرکت راه استفاده میلیون‌ها کاربر از آیفون ها را به مسیر درستی تغییر دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*