فیلم فروشنده

فیلم فروشنده نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۷

فیلم فروشنده یعنی جدیدترین فیلم اصغر فرهادی به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ برگزیده شد. مطابق پیش‌بینی‌ها هیات معرفی فیلم ایرانی از بین ۵ فیلم در نظر گرفته شده جدیدترین اثر فرهادی را برای حضور در اسکار امسال انتخاب کرد.

سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار اعلام کرد که پس از بررسی فیلم ها و در نظر گرفتن همه جوانب، فیلم «فروشنده» با اکثریت آرا به عنوان نماینده ایران در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۷ معرفی شد.

فیلم های «دختر» ساخته رضا میرکریمی، «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان، «ناهید» ساخته آیدا پناهنده و «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان، دیگر آثاری بودند که با «فروشنده» برای حضور در اسکار ۲۰۱۷ رقابت کردند.

هیئت معرفی فیلم ایرانی به اسکار از کارشناسان، صاحب نظران و با تجربه‌های عرصه سینما تشکیل شده است. محمد بزرگ نیا، پوران درخشنده، سعید عقیقی، اکبر نبوی، محمد حیدری، شهرام مکری، تورج منصوری، امیرحسین علم الهدی و امیر اسفندیاری اعضای این هیئت بودند.

موفقیت فیلم فروشنده در فستیوال کن

«فروشنده» هفتمین فیلم اصغر فرهادی است و چندی پیش در جشنواره فیلم کن برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد. همچنین شهاب حسینی نخل طلای بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. در این فیلم ترانه علیدوستی نیز در کنار شهاب حسینی به ایفای نقش می‌پردازد. فروشنده تا کنون با نقدها و واکنش‌های مثبتی روبرو شده است.

فیلم فروشنده

پیش از این اصغر فرهادی با فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده اسکار شده بود. مراسم اسکار ۲۰۱۷ در تاریخ ۲۶ فوریه (هشتم اسفند) برگزار خواهد شد و باید دید که آیا اثر جدید اصغر فرهادی می‌تواند برای ما افتخارآفرین باشد یا خیر؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*