المپوس دوربین E-M1 Mark II را معرفی کرد

المپوس دوربین E-M1 Mark II را معرفی کرد

شرکت المپوس طی رویداد فتوکینا ۲۰۱۶ دوربین E-M1 Mark II را معرفی کرده است که از دسته محصولات این شرکت با حسگر میکرو چهار سوم به حساب می‌آید. پرچمدار جدید میکرو چهار سوم المپوس به کمک پردازشگر تصویر جدید TruePic VIII در مقایسه با نسل پیشین عملیات پردازشی را ۳.۵ برابر سریعتر انجام می‌دهد. این دوربین دارای حسگر ۲۰.۴ مگاپیکسلی از نوع Live MOS بوده و از شاتر الکترونیکی استفاده می کند. 

المپوس دوربین E-M1 Mark II در دسته میکرو چهار سوم را رسما معرفی کرد

همان طور که احتمالا میدانید شاترهای الکترونیکی به جهت نداشت فعالیت فیزیکی شاترهای مکانیکی، می‌توانند با سرعت بسیار زیادی فعالیت کنند. از این رو دوربین E-M1 Mark II المپوس می‌تواند در هر ثانیه در حالت قفل فوکوس خودکار و یا AE lock (قفل نوردهی خودکار) ۶۰ عکس را در مود عکاسی پیاپی و پیوسته به ثبت برساند. از طرفی در حالت فوکوس خودکار تعقیب سوژه این میزان به ۱۸ فریم بر ثانیه کاهش پیدا خواهد کرد.

شرکت المپوس اعلام کرده است به لطف استفاده از الگوریتم جدید در سیستم فوکوس خودکار این دوربین، سامانه تعقیب سوژه بهبود یافته است و در واقع فوکوس بر روی سوژه متحرک با سرعت و دقت بسیار بیشتری انجام می‌گردد. دوربین E-M1 Mark II دارای حالتی به نام Pro Capture نیز هست که به وسیله آن می‌توانید تصاویری را به روش خاص در کسری از ثانیه تهیه کنید. علاوه بر آن با استفاده از حالت High Res Shot نیز می‌توانید عکس هایی با دقت تصویر ۵۰ مگاپیکسل را ثبت کنید.

این دوربین می‌تواند با دقت ۴۰۹۶ × ۲۰۶۰ پیکسل (۴K) به ضبط فیلم پرداخته و از طرفی به منظور کاهش لرزش های تصویر، از سیستم لرزشگیر اپتیکال ۵ جهته و همچنین لرزشگیر دیجیتال (در بخش فیلم برداری) استفاده کند. این دوربین در برابر شرایط جوی نامساعد آب و هوایی مقاوم بوده و از طرفی ضد گرد و غبار و یخ زدگی (تا منفی ۱۰ درجه سلسیوس) نیز هست. در مقایسه با نسخه پیشین، ظرفیت باتری این دوربین ۳۷ درصد افزایش یافته و از سویی دیگر این دوربین از دو شیار کارت حافظه جانبی میکرو اس دی برخوردار است. در ادامه توجهتان را به تعدادی از تصاویر مربوط به دوربین E-M1 Mark II المپوس جلب می‌کنیم:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*