عرضه نخستین تلفن هوشمند مخصوص افراد سالمند

گوشی موبایل JitterBug Plus کار کردن با موبایل را برای افراد سالخورده آسان می‌کند به طوری که دو کلید YES و NO بزرگ به همراه صفحه کلیدی واضح دارد و گشت‌وگذار در منوهای آن ساده است.در ادامه با توضیحات کامل و تصاویری از این گوشی با گجت نیوز همراه باشید.

در گذشته گوشی‌های موبایلی مخصوص افراد سالخورده و افراد کم‌بینا یا نابینا ساخته شده است. این گوشی‌ها اغلب کلیدهای بزرگی دارند و اعداد و نوشته‌ها روی نمایشگر آنها بزرگ‌تر از گوشی‌های معمولی است تا کاربران راحت‌تر آنها را بخوانند. حال نسل جدید این گوشی‌ها ۲۵ ساعت شارژ نگه می‌دارد و به افراد سالخوره و کم‌بینا اجازه می‌دهد از امکاناتی چون دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک گذاری آنلاین تصاویر برخوردار شوند.
گوشی موبایل JitterBug Plus یکی از همین گوشی‌هاست که کار کردن با موبایل را برای افراد سالخورده آسان می‌کند. این گوشی دو کلید YES و NO بزرگ دارد و گشت‌وگذار در منوهای آن ساده است. کاربران می‌توانند با گرفتن عدد صفر در هر زمان از شبانه روز به یک اپراتور وصل شوند تا مشکلات کاربری خود را حل کنند.

{photo}91/04/15/JitterBug-Plus{/photo}

در حال حاضر در میان افراد بالای ۶۵ سال در آمریکا از هر ۱۰ نفر ۷ نفر تلفن همراه دارند. نیمی از جمعیت سالخوردگان آمریکایی به اینترنت متصل می‌شوند و خیلی از آنها در شبکه‌های اجتماعی گوناگونی چون فیس‌بوک و LinkedIn فعال هستند. شرکت GreatCall سازنده گوشی موبایل JitterBug Plus بر این باور است که این گوشی ابزار ایده آلی برای جمعیت سالخورده و پیشروی آمریکاست.
این گوشی از بدنه گوشی‌های تاشوی سامسونگ برخوردار است و گشت‌وگذار در منوهای آن به کمک کلیدهای بالا و پایین کار ساده‌ای است. نوشته‌های بخش تنظیمات فونت درشتی دارد. در گوشه نمایشگر میزان شارژ باقی مانده و همچنین میزان آنتن دهی گوشی نمایان است. روی این گوشی ساده و کاربردی که ۹۹ دلار قیمت دارد کلیدی برای تماس اضطراری تعبیه شده است؛ کاربران با فشار این کلید شبکه پشتیبانی ویژه ۲۴ ساعته JitterBug Plusرا از وضعیت اضطراری آگاه می‌کنند و بلافاصله یک اپراتور با کاربر مورد نظر تماس می‌گیرد تا از وضعیت او جویا شود.
این گوشی به کاربران سالخورده و کم‌بینا اجازه می‌دهد با یک کلید، عکس‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذارند.


منبع : mashable

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*