سامسونگ طرح تعویض گلکسی نوت 7 را در انگلستان کلید زد

سامسونگ طرح تعویض گلکسی نوت 7 را در انگلستان کلید زد

مدت زمان زیادی از شروع ارسال گزارشاتی مبنی بر انفجار گوشی‌های گلکسی نوت 7 در سرتاسر جهان نگذشته بود که سامسونگ طرح تعویض گلکسی نوت 7 (Galaxy Note 7) را در ایالات متحده عملیاتی کرد. اما اکنون بیش از دو هفته از این رویداد گذشته و کاربران سایر نقاط جهان هنوز به معنای واقعی قادر به تعویض گلکسی نوت 7 معیوب خود نیستند.

طرح تعویض گلکسی نوت 7 به دنبال مشکل ایجاد شده در باتری آن عملیاتی شده است

روز گذشته سامسونگ از شروع طرح تعویض گلکسی نوت 7 در انگلستان خبر داد. اجرای این طرح، به دنبال تصمیمی بود که سامسونگ در تاریخ 2 سپتامبر (12 شهریور) مبنی بر توقف فروش و ارسال نوت 7 به نقاط مختلف جهان اتخاذ کرد و دلیل این تصمیم‌گیری نیز دریافت گزارش‌های متعددی مبنی بر انفجار این گوشی و یافتن نقص فنی در باتری آن بود.

به گفته سامسونگ، کاربرانی که در طرح تعویض گلکسی نوت 7 شرکت کرده و گوشی جدید دریافت نمودند می‌توانند با وارد کردن کد IMEI گوشی خود در وب‌سایت رسمی سامسونگ، از اصالت و ایمنی آن مطمئن شوند.

علاوه بر معرفی طرح تعویض گلکسی نوت 7 ، سامسونگ از عرضه آپدیت جدیدی در گوشی‌های گلکسی نوت 7 پیش‌فروش شده در اروپا خبر داد که بواسطه آن، شارژ باتری این گوشی به 60% محدود خواهد شد. این آپدیت قرار است از همین امروز اجرایی شود.

کونور پیرس (Conor Pierce) معاون فناوری اطلاعات و موبایل سامسونگ الکترونیک در منطقه انگلستان و ایرلند در این خصوص گفت:

اولویت اول ما ایمنی مشتریانمان است و این دلیلی است که ما به آنها می‌گوییم از همین امروز اقدام کرده و علاوه بر توقف استفاده از گوشی معیوب خود، در طرح تعویض گلکسی نوت 7 شرکت کنند. ما از مشتریانمان به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی و استاندارد در گلکسی نوت 7 عذرخواهی می‌کنیم. رعایت ایمنی و استاندارد همان چیزی است که همگی از سامسونگ انتظار دارند. همچنین، از همه کاربران و مشتریان سامسونگ به دلیل درک بالا و صبر و حوصله‌ای که به خرج دادند سپاسگزاریم.

به گفته مسئولین سامسونگ، آپدیت جدید نوت 7 و محدود کردن شارژ باتری آن تا 60 درصد باعث کاهش ریسک تکرار حادثه خواهد شد. یک بار دیگر، از کاربرانی که هنوز در حال استفاده از گلکسی نوت 7 معیوب هستند خواسته شده جهت جلوگیری از وقوع حادثه ناگوار سریعا استفاده از آن را متوقف کرده و در طرح تعویض گلکسی نوت 7 ، گوشی خود را با یک گوشی سالم عوض کنند. این طرح به صورت غیررسمی در ایران نیز عملیاتی شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*