با چراغ مطالعه لومینای ایتالیایی آشنا شوید

امروزه علارغم پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع واقسام تبلت و کتاب خوان های دیجیتال ، مطالعه کاغذی همچنان رونق دارد. شاید یکی از مهمترین فاکتورها در یک مطالعه موفق, داشتن یک محیط زیبا و راحت باشد. عده زیادی بر این باور هستند که در زمان مطالعه , نور کافی در بالا رفتن میزان تمرکز موثر است و چراغ های مطالعه در این بین نقش مهمی ایفا می کنند.با این مقدمه به معرفی چراغ مطالعه Lumina می پردازیم پس با ما همراه باشید.

آنچه که در تصاویر مشاهده میکنید یک طرح ایتالیایی است که توسط آقای Ettore Cimini برای یک چراغ مطالعه پیشنهاد شده است. این طرح که به Lumina Italia Ra Fiber Optic شهرت یافته از دو بازوی استیلی قابل انعطاف تشکیل شده که هرکدام چهره یک مار کبری را برایمان تداعی میکند. به جای نیش هر مار کبری یک لامپ فلوروسنت ۱۰۰ واتی جاسازی شده که می توان با پیچ و خم دادن به تنه مار فاصله مناسب را برای این منبع نور نسبت به میز مطالعه تنظیم کرد. رشته های نازک فیبر نوری در جداره داخلی بدنه مار بالا میروند و توان الکتریکی لازم جهت روشن شدن لامپ را تامین میکنند.

برای روشن و خاموش کردن و همچنین تنظیم حجم نور لامپ نیز از یک پد لمسی استفاده خواهید کرد. به دلیل آنکه این محصول هنوز در حد یک طرح ارائه شده از قیمت تمام شده آن خبری در دسترس نیست و مشخصات زیادی درز نکرده است !


منبع : Gizmodo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*