اپل ایربگ

اختراع جدید اپل یک کیسه کاغذی است: با اپل ایربگ آشنا شوید

به تازگی اهالی کوپرتینو، پتنت جدیدی با نام اپل ایربگ (Apple AirBag) را برای کیسه‌های کاغذی که محصولات این شرکت در فروشگاه‌های Apple Store در آن قرار داده می‌شوند، ثبت کرده‌اند که شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد. درست است که همیشه اپل در نوآوری پیشگام بوده، اما اینبار دیگر خبری از هدفون های بدون سیم یا گجت های پوشدنی نیست، بلکه سازندگان تنها یک کیسه کاغذی را با امکاناتی جدید، اختراع کرده‌اند!

پتنت جدید “اپل ایربگ” یک وسیله هوشمند یا یک گجت پوشیدنی نیست!

اصلی‌ترین دلیلی که باعث شده تا چنین وسیله بسیار ساده‌ای نیاز به ثبت یک پتنت داشته باشد، نسبت ۶۰ درصدی سولفات سفید بازیافت شده در ساختار این کیسه‌هاست، در حالی که معمولا در تولید آنها، تا نهایتا ۵۰ درصد این مواد استفاده می‌شود. اپل برای اینکه این کیسه‌های کاغذی بتوانند مقاومت بالاتری نسبت به دیگر کیسه‌هایی که در بازار می‌بینیم داشته باشند، بخش نزدیک به دسته‌های کیسه را با قرار دادن لایه‌ای اضافی، تقویت کرده تا از هر گونه شکاف یا پارگی در این بخش، جلوگیری شود. همچنین در ساختار دسته‌های این کیسه کاغذی، از الیاف بافتنی استفاده شده که علاوه بر داشتن مقاومت بالا، زمانی که کاربران از آنها استفاده نمی‌کنند، پایین افتاده و حالت ایستاده دیگر کیسه‌ها را نخواهد داشت.

هفته گذشته بود که Team Coco در برنامه تلویزیونی Conan O’Brien، ویدئویی فیک از محصول جدید اپل که یک کیسه کاغذی بود، منتشر کرد. حتی در این ویدئو شوخی‌ها تا جایی پیش رفت که نام های مختلفی برای این کیسه‌های کاغذی همچون پلاس و مینی (AirBag Plus و AirBag Mini) اعلام شد! اما به نظر می‌رسد حالا واقعا این پتنت جدید توسط اپل ثبت شده و صحبت‌های Team Coco و معرفی اپل ایربگ به عنوان “هوشمندترین کیسه کاغذی که تا کنون ساخته شده”، همگی به حقیقت تبدیل شده‌اند!

اپل ایربگ

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*