لنز ماکرو ونوس اپتیکس

با لنز ماکرو عجیب ونوس اپتیکس آشنا شوید

شرکت تولید کننده لنز ونوس اپتیکس (Venus Optics) به تازگی محصول جدید و عجیبی را طراحی و تولید کرده که توجه بسیاری از رسانه‌های خبری را به سمت و سوی خود جلب کرده است. این لنز که در سری Laowa قرار می‌گیرد با نام Laowa 24mm f/14 Replay 2x Macro شناخته می‌شود. طراحی لنز ماکرو ونوس اپتیکس شباهت بسیار زیادی به لوله تفنگ دارد.

طراحی لنز ماکرو ونوس اپتیکس شباهت بسیار زیادی به لوله تفنگ دارد.

البته بهتر است بدانید که طراحی خاص این لنز نشان از محدودیت آن در عکاسی یا کیفیت پایین تصاویر نهایی آن نخواهد بود. بلکه اکثر لنزهای ماکرو در بخش دهانه لنز دارای چنین طراحی خاصی هستند. اما موردی که در این میان کمی عجیب و غیر معمول است و حتی در لنزهای ماکرو رایج نیز دیده نمی‌شود، طول این لنز است. همان طور که احتمالا می‌دانید در عکاسی ماکروگرافی، از اجسام بسیار کوچک و ریز مانند حشرات عکاسی می‌شود. در هنگام نزدیک شدن به آنها به منظور عکاسی، معمولا شانس ثبت یک تصویر باکیفیت و خوب از زاویه ای مناسب بسیار کم خواهد بود. زیرا به محض نزدیک شدن به سوژه، حشره با دیدن تجهیزات عظیم عکاسی و دوربین، به پرواز در خواهد آمد. اما حالا با استفاده از طراحی بلند و باریک این لنز، حشره یا هر جسم کوچک زنده دیگری به میزان کمتر خواهد ترسید و به همین دلیل عکاسی زمان بیشتری به جهت انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی و همچنین اعمال فوکوس مناسب خواهد داشت.

لنز ماکرو ونوس اپتیکس

این لنز بر روی دوربین‌های فول فریم نیز قابل استفاده بوده و دارای حداکثر نسبت بزرگ‌نمایی دو به یک در حالت ماکرو است. علاوه بر آن بر اساس موارد ذکر شده این لنز در برابر شرایط دمایی سخت و نامناسب بسیار مقاوم خواهد بود. گرچه هنوز اطلاعات دقیقی در مورد میزان دمای قابل تحمل و همچنین چگونگی شرایط محیطی برای آن ذکر نشده است.

لنز ماکرو ونوس اپتیکس

از طرفی هنوز اطلاعات خاصی در مورد مشخصات فنی آن به بیرون درز نکرده است. علاوه بر آن بسیار جالب است گه بدانیم در درون این لنز بلند و عجیب از چه تعداد المنت اپتیکی استفاده شده است. هر چند اطلاعات المنت اپتیکی و حتی زمان عرضه آن نیز در دسترس نیست. تنها اطلاعات موجود شامل احتمال عرضه آن در سال 2017 برای مانت F دوربین های نیکون و همچنین مانت EF دوربین‌های کانن است.

لنز ماکرو ونوس اپتیکس

هنوز قیمت نهایی این لنز ماکرو مشخص نشده است اما این شرکت قول داده قیمتی مقرون به صرفه را برای این لنز جدید در نظر بگیرد. در نتیجه در این زمینه هیچ گونه نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت. تنها سوالی که باقی می‌ماند آن است که آیا این لنز ماکرو می‌تواند مسئولیت اصلی خود را به جهت نترساند حشرات و موجود زنده کوچک به خوبی انجام دهد؟ نظر شما در این زمینه چیست؟

لنز ماکرو ونوس اپتیکس

در هر صورت به نظر می‌آید به جای حشرات، این لنز بلند و باریک و البته بسیار عجیب بیشتر موجب ترس و شگفتی مردم شود تا حشرات! البته می‌بایست به این نکته نیز اشاره کرد که یک عکاس این لنز بلند را به چه شکلی می‌بایست با خود حمل کند. لنز ماکرو معرفی شده نزدیک به 45 سانتی متر طول داشته و به سختی در کیف دوربین عکاس در حالت چسبیده به دوربین قرار خواهد گرفت. این موضوع نیز خود یک مشکل بزرگ برای این محصول جدید به حساب خواهد آمد.

نظر شما در مورد ابتکار و نوآوری لنز ماکرو ونوس اپتیکس چیست؟ آیا کاربردی خواهد بود یا تنها جنبه جلب توجه خواهد داشت؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*