هتل یخی 365 از انرژی خورشیدی جهت سرد ماندن استفاده خواهد کرد

هتل یخی ۳۶۵ از انرژی خورشیدی جهت سرد ماندن استفاده خواهد کرد

هر ساله در فصل زمستان در منطقه یوکاسیروی (Jukkasjärvi) واقع در شمالی‌ترین نقطه کشور سوئد، هتلی جادویی ساخته می‌شود که سراسر از یخ بوده و با استفاده از مجسمه‌ها و دست‌سازه‌های یخی تزیین شده است. اما با افزایش دما، این هتل یخی شروع به آب شدن می‌کند. امسال، طراحان و مهندسین هتلی مجلل به نام هتل یخی ۳۶۵ را در این منطقه ساختند که با بهره‌گیری از انرژی خورشیدی که در فصل تابستان در مدار قطب شمال به صورت شبانه‌روزی می‌تابد، به طور مداوم یخ‌زده خواهد ماند.

پنل‌های خورشیدی هتل یخی ۳۶۵ قادر خواهند بود تا ۷۵ کیلووات برق تولید کنند.

اواخر سال گذشته بود که خبر رسید هتل یخی ۳۶۵ در کنار هتل یخی سنتی ۲۷ ساخته خواهد شد. این هتل به بازدیدکنندگان این امکان را خواهد داد که در کنار اقامت در هتل یخی ۳۶۵ ، از فعالیت‌هایی مانند سورتمه‌سواری و سفر با قایق در آفتاب نیمه‌شب قطب شمال لذت ببرند.

این هتل، در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع واقع شده و مانند هتل اصلی، از یخ و برف‌هایی که از رودخانه یخ‌زده تورن (Torne) استخراج می‌شود، ساخته خواهد شد. این هتل در تمام فصول سال باز خواهد بود و با استفاده از انرژی خورشیدی، ساختار آن دست نخورده باقی خواهد ماند.

هانس ایک (Hens Eek) ، مهندس و کارشناس پایداری این سازه و توسعه‌دهنده هتل یخی ۳۶۵ در این خصوص می‌گوید:

تکنولوژی به کار رفته در این هتل، علاوه بر حفظ پایداری آن، بسیار ساده نیز هست. معمولا یک ساختمان به گونه‌ای ساخته می‌شود تا گرما را درون خود حفظ کند، اما هتل یخی ۳۶۵ طوری ساخته شده که گرما را خارج از خود نگه دارد.

این کار با استفاده از ۶۰۰ متر مربع پنل خورشیدی انجام گرفته که در طول ۶ ماهه تابستان و تابش بی وقفه‌ی خورشید، قادر است ۷۵ کیلووات برق در خود ذخیره کند. این مقدار انرژی می‌تواند دمای هتل یخی ۳۶۵ را در دمای منفی ۵ درجه حفظ کرده و حتی برق مورد نیاز ساختمان‌های آن را نیز تامین نماید.

هتل یخی 365 از انرژی خورشیدی جهت سرد ماندن استفاده خواهد کرد

معماری این هتل ترکیبی از معماری گنبدی‌شکل هتل کلاسیک ۲۷ و روش‌های ساخت و ساز سنتی به کار رفته در آن است. در این هتل یخی ۹ سوییت مجلل وجود خواهد داشت که همگی مجهز به سونا و حمام خواهند بود. همچنین ۱۱ سوییت هنری نیز در هتل یخی ۳۶۵ ساخته خواهد شد که توسط هنرمندانی از سراسر دنیا تراشیده شده‌اند. به علاوه اینکه ساکنین این هتل می‌توانند از خدمات بار یخی هتل و همچنین گالری یخی موجود در آن لذت ببرند.

هتل یخی ۳۶۵ قرار است در نوامبر امسال (آذر ماه) افتتاح شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*