جشن تولد گوگل برگزار شد! گوگل حتی روز تولد خودش را هم نمی‌داند

جشن تولد گوگل برگزار شد! گوگل حتی روز تولد خودش را هم نمی‌داند

امروز روز تولد گوگل است؛ پس به بزرگسالی خوش آمدی گوگل ! اهالی منلو پارک امروز هجدهمین جشن تولد گوگل را با Doodleهای بامزه‌ای که توسط گربن استینکس (Gerben Stinks) طراحی شده و در حال بازی با بادکنک هستند، برگزار کردند. مسلما وقتی که شما یک ابرقدرت دنیای تکنولوژی هستید، هرطور که دوست داشته باشید می‌توانید جشن بگیرید.

کارکنان این غول بزرگ جستجوگر اینترنتی، از سال 2006 تاکنون هر ساله در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهر) جشن تولد گوگل را برگزار می‌کنند. اما هیچ‌کس نمی‌داند دلیل انتخاب این تاریخ برای جشن تولد گوگل چیست. حتی خود گوگل هم نمی‌داند! در سال 2005، سالروز تولد گوگل در تاریخ 26 سپتامبر برگزار شد، و در سال‌های 2004 و 2003، این تاریخ به ترتیب 7 و 8 سپتامبر بود.

جشن تولد گوگل برگزار شد! گوگل حتی روز تولد خودش را هم نمی‌داند

جشن تولد گوگل هر ساله در تاریخ‌های متفاوتی برگزار شده است !

این در حالی است که اولین باری که گوگل از شکلک‌های Doodles برای جشن تولد خود استفاده کرد، سال 2002 بود و جالب اینجاست که در آن سال، تولد 4 سالگی گوگل در تاریخ 27 سپتامبر جشن گرفته شد. تا این لحظه و در تاریخچه پیدایش گوگل هنوز مشخص نیست که کدامیک از این روزها، آن روز مهمی است که باید جشن تولد گوگل در آن برگزار شود. لری پیج (Larry Page) و سرگی برین (Sergey Brin) دامنه گوگل را در تاریخ 15 سپتامبر 1997 (24 شهریور 1376) به ثبت رساندند و شرکت گوگل در تاریخ 4 سپتامبر 1998 (12 شهریور 1377) تاسیس شد.

جدا از این بحث که کدامیک از این تاریخ‌ها تاریخ دقیق جشن تولد گوگل است (فعلا که بر سر 27 سپتامبر به توافق رسیده‌اند)، در این 18 سالی که از عمر آن می‌گذرد، گوگل به یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی تبدیل شده و با فاصله کمی، پشت سر آمازون قرار گرفته است.

لری پیج (Larry Page) و سرگی برین (Sergey Brin)، دانشجویان دوره دکترای دانشگاه استنفورد کالیفرنیا بودند که موتور جستجوگر گوگل را در ابتدا با دامنه google.stanford.edu ثبت کرده و پس از مدتی آن را به google.com تغییر نام دادند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*