هزینه سفر به مریخ چقدر است؟ ایلان ماسک پاسخ می‌دهد

هزینه سفر به مریخ چقدر است؟ ایلان ماسک پاسخ می‌دهد

در جریان رویداد بزرگ هوافضا در مکزیک که شب گذشته برگزار شد، ایلان ماسک (Elon Musk) بنیانگذار و مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) از طرح این شرکت برای سفر انسان به مریخ و سکونت در آن سخن به میان آورد. ایلان همچنین هزینه سفر به مریخ را نیز برآورد کرده است.

هزینه سفر به مریخ با هزینه خرید یک خانه برابری خواهد کرد

ایلان ماسک معتقد است، در سال‌های آینده، شاید سال‌های خیلی دور، هزینه سفر به مریخ برای یک شخص معمولی به اندازه هزینه خرید یک خانه باشد. مدیرعامل شرکت هوافضای اسپیس ایکس در جریان کنفرانس بین‌المللی هوافضا که در مکزیک برگزار شد گفت که هزینه سفر به مریخ در آینده با هزینه متوسط خرید یک خانه در ایالات متحده که در حدود 200 هزار دلار است، برابری خواهد کرد. ماسک همچنین اضافه کرد که تامین هزینه سفر به مریخ با استفاده از روش‌های سنتی، غیر ممکن است. او این هزینه را برای هر شخص حدود 10 میلیار دلار برآورد کرده است که تامین این هزینه برای شخصی که قصد دارد از زندگی خود در زمین دل کنده و سفری شجاعانه به سیاره مریخ داشته باشد، تقریبا غیرممکن است.

ایلان ماسک که در کنفرانس بین‌المللی هوافضا سخن می‌گفت، در بیانات خود با موضوع انتقال انسان به مریخ و ساختن شهری جهت سکونت بر روی سیاره سرخ این سخنان را ایراد کرده است. البته این حرف‌ها چشم‌انداز ماسک از آینده‌ی صنعت فضایی است. بنابراین تعیین رقم 200 هزار دلار، می‌تواند طبق حدسیات او باشد. مدیرعامل اسپیس ایکس همچنین گفت که پرواز گروهی 100 تا 200 نفره به سمت سیاره سرخ می‌تواند از هزینه سفر به مریخ برای هر شخص بکاهد و هرچه تعداد پروازهای موفق به این سیاره بیشتر شود، قطعا هزینه سفر به مریخ به سیر نزولی خود ادامه خواهد داد. او سخنان خود را پیرامون این موضوع اینگونه جمع‌بندی کرد که :

در نهایت، هزینه سفر به مریخ می‌تواند تا 100 هزار دلار کاهش یابد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*